veel hooi op mijn vork Bayern komt een doelpunt tekort 19 wil AS Roma nu Liverpool overrompelen Almere City deelt stevige tik uit aan armoedig MVV het Spaanse woord Remontada, vrij vertaald 'comeback', toen Barce- lona vorig seizoen Paris Saint-Ger- main nog vloerde. „Liverpool is een heel andere ploeg dan Barce- lona", zegt Eusebio Di Francesco, de trainer van AS Roma. „Ze spe len veel directer, maar ook nu wil len we weer voor iets heel speci aals gaan zorgen." Op de tribune zitten vanavond 70.000 uitzinnige Italianen die een nieuw voetbalwonder niet uitsluiten. Na de groepsfase stond We moeten fysiek top zijn, zosnel mogelijk scoren en zo onze fans nóg meer achter ons krijgen AS Roma tegenover het swin gende Sjachtar Donetsk, waar in Oekraïne nog met 2-1 van was ver loren. In Rome werd die achter stand weggepoetst. De opdracht in de kwartfinale leek onmogelijk, maar Barcelona werd door een Ro meinse wervelwind toch aan de kant gezet. „En ook nu zijn we in staat om dit voor elkaar te krij gen", zei de Belgische middenvel der Radja Nainggolan gisteren in het stadion van AS Roma. De Rode Duivel moet het zonder de hulp van Kevin Strootman doen tegen Liverpool. De Ridderkerker kampt met een ribblessure. „Het is erg vervelend dat hij nu geblesseerd is", aldus manager Di Francesco over de voormalige speler van Sparta, FC Utrecht en PSV. Di Francesco kent het ideale sce nario. „Een exacte kopie van Bar- celona-thuis", zegt hij. „Om ons met Liverpool te kunnen meten moeten we fysiek top zijn, zo snel mogelijk scoren en zo onze fans nóg meer achter ons krijgen." En waar de Romeinen tegen Barca afrekenden met Lionel Messi en Luis Suarez, dienen deze keer Mo Salah en Roberto Firmino aan banden te worden gelegd. Salah die zo'n beetje alles wat hij aan raakt in goud laat veranderen dit seizoen. Een Salah ook die vorig seizoen nog in de hoofdstad van Italië speelde. Hoe gaan de verde digers die zich een week geleden zo in de luren lieten leggen door de Egyptenaar, twee treffers en twee assists, nu wél overeind blij ven tegen de Afrikaan? Zinloos „Over verdedigers praten is zin loos", zegt Di Francesco. „We moeten scoren en dus moeten we de aanval zoeken. Daar kleeft het risico aan dat we worden geslacht op de counter. Maar we hebben geen keuze." ■mSSH - Lui directieleden van Ajax, PSV, Feyen- oord en AZ verdienen meer in Ne derland. Dat salaris was dan inclu sief bonus vanwege het halen van de zevende plaats in het seizoen 2016/2017. Er werd Van Halst verweten, dat die plek - en dus die bonus - vooral te danken was aan het werk van technisch manager Ted van Leeu wen en dat Van Leeuwen dus ook het extraatje had moeten toeko men. De getergde Van Halst stipt het aan, maar weigert er verder op in te gaan. „Want ik heb helemaal geen zin om tot in detail te gaan. Dat salaris was vooraf afgesproken." Toch klinkt er ook een mea culpa. Hij geeft toe dat hij de zwaarte van zijn twee functies - die van com mercieel- en technisch directeur - heeft onderschat. „Ik heb te veel hooi op de vork genomen. Dat is één van mijn valkuilen. Ik heb mij zeven dagen per week het snot voor ogen gewerkt voor de club, maar dat telt allemaal niet." Achterdeur Twee jaar geleden werd hij bij zijn aantreden als 'redder' van FC Twente op het schild gehesen, nu vertrekt hij via de achterdeur. Algemeen directeur Erik Velder- man, als medeverantwoordelijke zelf ook onderwerp van kritiek, zal het voorlopig alleen moeten doen. Velderman: „Toen Jan instapte stond de club in de brand. Niet veel bestuurders zouden dit aangedurfd hebben, maar hij deed het. Het beeld dat van Jan tijdens dit seizoen is neergezet doet geen recht aan de rol die hij hier heeft vervuld." Bayern heeft het bijna helemaal aan zichzelf te wijten dat het na vijf jaar niet in de finale van de Champions League terugkeerde. Met twee belabberde terugspeel ballen en een onzekere doelman maakten de Duitsers het Real Ma drid net iets te gemakkelijk in een halve finale waar het verschil zo klein is dat de kleinste fout fataal kan zijn. Was het vorige week Rafinha die de bal slordig terugspeelde op doelman Ulreich, gisteren was het Thiago die riskant de bal naar ach teren speelde. Niettemin had de doelman hem eenvoudig kunnen wegtrappen, maar hij leek bijna een pupillenblunder te begaan door de bal met de handen te pak ken. Hij bedacht zich op het laat ste moment, maar toen was de bal al langs hem en kon Benzema eenvoudig zijn tweede doelpunt EUROPA Programma van de avond intikken: 2-1. Er waren op dat moment nog geen 25 seconden in de tweede helft gespeeld. Nog eens twee maal scoren, na de vroege ope ningsgoal van Kimmich, bleek in derdaad een net te zware opgave tegen een listig en loerend Ma drid, hoezeer Bayern het spel ook bijna de hele wedstrijd domi neerde en met de 2-2 van James Rodriguez in elk geval nog voor een spannende slotfase zorgde. Revanche Bayern had maar al te graag revan che genomen voor vorig jaar. Na hetzelfde resultaat in de thuis wedstrijd als vorige week (1-2) kwamen de Duitsers in het Ber- nabéu toen op gelijke hoogte. Maar met die verrassende 1-2 na 90 minuten was het direct ook af gelopen; Vidal moest met rood van het veld en met twee doel punten in een dubieuze positie stelde de Koninklijke op het einde orde op zaken. Was Bayern toen woedend op de scheidsrechter, ook gisteren mocht het klagen, toen de Turk (Jakir bij een 1-1 stand geen strafschop in een dui delijke handsbal van Marcelo zag. Behalve de ongelukkige Ull- reich was vooral Benzema de al even onverwachte held voor het Madrileense publiek. Slechts acht maal had de Fransman die hele seizoen gescoord, in alle competi ties; zijn nummer negen en tien brachten zijn ploeg naar de vierde finale in vijfjaar. Promotie/degradatie woensdag 2 mei 2018 GO 'Het kan wéér!' - Eusebio Di Francesco (48) Jan van Halst, fotoanp H Real Madrid f3 Bayern München Real Madrid bibberde in de slotfase tegen Bayern Mün chen en was een tegengoals verwijderd van uitschakeling. Maar de 2-2 in eigen huis was genoeg voor een plaats in de finale van de Champions League. Edwin Winkels Madrid CHAMPIONS LEAGUE Gisteren Real Madrid - Bayern M. (2-1) 2-2 3. Kimmich 0-1,11Benzema 1-1, 46. Benzema 2-1, 63. James Rodriguez 2-2 Vandaag 20.45 uur AS Roma - Liverpool (2-5) EUROPALEAGUE Morgen 21.05 uur Atlético Madrid - Arsenal (1-1) Salzburg - Olympique Marseille (0-2) Benzema juicht na zijn tweede treffer. MAASTRICHT Almere City heeft in Maastricht de eerste wedstrijd in de playoffs om promotie/degradatie met 3-1 gewonnen van MVV. Damon Mirani was in Lim burg de grote man bij de ploeg uit Almere. De 21-ja- rige verdediger maakte alle doelpunten van zijn club. Mirani was verrast dat hij in Maastricht een hattrick kon maken. „Het ging wel heel makkelijk", zei de trefze kere verdediger. „Bij de eerste had ik veel vrijheid, maar bij de tweede en derde ook. Dat was wel bizar." Gisteren MVV - Almere City (B) 1-3 23. Mirani 0-1,33. Ciranni 1-1, 51Mirani 1-2, 62. Mirani 1-3 FC Dordrecht - Cambuur (A) 0-2 20. Crowley 0-1, 47. Mathieu 0-2 Returns op zaterdag (dezelfde tijden) Halve finales Winnaar A - nummer 17 eredivisie (C) FC Emmen - NEC (D) Telstar - De Graafschap (E) Winnaar B - nummer 16 eredivisie (F) Speeldata: 10 en 13 mei Finales Winnaar D - Winnaar C Winnaar F - Winnaar E Speeldata: 17 en 20 mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19