Jan van Halst: Ik nam te 18 Kan AS Roma de 5-2 nederlaag wegpoetsen in een ongetwijfeld kolkend Stadio Olimpico? Of maakt Liverpool met sterspeler Mo Salah gebruik van de ruimte? „We kunnen dit voor elkaar krijgen." Na de historische comeback tegen Barcelona Kort Mancini wil Italië leiden Carlo Ancelotti bedankte opnieuw voor de eer, maar Roberto Mancini (foto) wil wel bondscoach van Italië worden. De huidige trainer van Zenit Sint-Petersburg heeft al een gesprek achter de rug met de Italiaanse bond. „Er is nog niets beslist, maar Roberto heeft gezegd dat hij graag wil", aldus inte rim-bondsvoorzitter Roberto Fabbricini. MOTORSPORT Herlings vergroot gat Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in de strijd om de wereldtitel in de MXGP zijn voorsprong op Antonio Cairoli uitgebreid tot 23 punten. De 23-jarige Brabander ein digde in de Grote Prijs van Rusland als tweede, achter de Belg Clément Desalle. NOC*NSF wil meldplicht NOC*NSF wil dat er voor sportbesturen een meldplicht komt voor seksuele intimidatie. De sportkoepel bespreekt dat voorstel in een ledenvergadering. Uit onderzoek blijkt dat twaalf procent van de sporters in Nederland te maken heeft met seksuele intimidatie. Inhalen wordt makkelijker Komend seizoen wordt het inhalen in de Formule 1 eenvoudiger door aanpassing van de regels. De voorvleugel wordt aangepakt, waardoor het makkelijker moet worden om dichter achter elkaar te rijden. Ook wordt de achtervleugel onder handen genomen. Flitsen Quote van de dag 'Ik kijk uit naar Dumoulininde Giro. Het wordt spannend' n Rome ging het gisteren nog even over de gezichts uitdrukking van Jürgen Klopp, de manager van Liverpool. Over de onrust die de Duitser uitstraalde toen AS Roma een week geleden in de slotfase van de oor wassing op Anfield Road toch nog twee uitdoelpunten maakte. Van 5-0 was het opeens 5-2 geworden en Klopp vreesde duidelijk voor een derde Romeinse treffer. Het bleef bij de late doelpunten van Edin Dzeko en Diego Perotti, maar die treffers zorgden er wel voor dat de terugwedstrijd vanavond in Stadio Olimpico nog spannend kan worden. Want in de Champions League is het de laatste jaren wel vaker bal geweest wat betreft miraculeuze ontsnappingen. Barcelona poetste vorig seizoen een 4-0 uitnederlaag weg tegen Paris Saint-Germain in het eigen Camp Nou. AS Roma velde Barqa in de kwartfinale met 3-0 na een 4-1 nederlaag in Spanje. En Juventus verloor in de kwartfi nale op eigen veld met 0-3 van Real Madrid, maar stond in blessu retijd van de terugwedstrijd toch echt op 0-3, tot Cristiano Ronaldo vanaf de strafschopstip voor een collectieve zucht van opluchting zorgde in het Bernabeu: 1-3. Comeback Drie treffers heeft AS Roma nodig om te zorgen voor een nieuwe Romatada. Dat woord gebruikten de Italianen toen de 4-1 nederlaag in Catalonië tegen Barcelona in ei gen huis werd weggepoetst. Het was een subtiele verwijzing naar Wimbledon Hij staat er met de handen in de zakken van zijn spijkerbroek ogen schijnlijk ontspannen bij, maar uit zijn ogen spreekt woede en frustra tie. Voor lan van Halst voelt het on vermijdelijke vertrek als technisch directeur bij FC Twente als een ne derlaag. Hij staat de verschillende came raploegen die in slagorde opgesteld staan voor de dug-outs in De Grolsch Veste rustig en professio neel te woord. Zegt tegen iedere verslaggever die hem een micro foon voorhoudt dat 'dit de wetten van de topsport zijn' en dat hij zich 'medeverantwoordelijk voelt voor de degradatie.' Met een kleine kant tekening. „Ik was eindverantwoor delijk, maar nam niet alle beslissin gen alleen, zoals door de media is beweerd." Het besluit om te vertrekken nam hij voor zichzelf al bij het ontslag van trainer Gertjan Verbeek. „Ik wilde me toen solidair verklaren, maar ben in het belang van de club nog gebleven. Trainer weg en ik weg, dat was op dat moment te veel van het goede." Zijn ogen schieten vuur als hij zegt dat de berichtgeving op het laatst wel erg persoonlijk werd en dat het op een hetze begon te lijken. „Er is op de man gespeeld. Er zijn in de media onwaarheden en leugens over mij verschenen, onder andere over de hoogte van mijn salaris." Salaris Over de hoogte van dat salaris kan in principe niet zoveel misverstand bestaan. Want FC Twente nam in het kader van de nieuwe transpa rantie in de jaarrekening over 2016/2017 een salarispost van 564.000 euro voor de directie op. Die post bestond uit een half jaar salaris voor de toen pas aangetreden directeur Erik Velderman, drie maanden management-fee voor diens voorganger Onno Jacobs en een compleet jaarsalaris van Van Halst. Dat betekent over een heel jaar een maandsalaris van circa 25.000 euro per directeur. Alleen de Bogaerts Krol woensdag 2 mei 2018 VOETBAL ALGEMEEN FORMULE 1 Alexander Kristoff heeft voor de vierde keer op rij de Duitse wielerklassieker naar Frankfurt ('Der Radklassieker') op zijn naam geschreven. Robin Haase is in de eerste ronde van het graveltoernooi in Estoril uitgeschakeld. De Brit Cameron Norrie, de nummer 103 van de wereld, was in drie sets te sterk: 6-4 3-6 6-3. Wielrenner Tim Wellens - onlangs nog win naar van de Brabantse Pijl - rijdt ook de ko mende twee jaar voor Lotto Soudal. —Chris Froome (32) overdenkt de Ronde van Italië die vrijdag begint. Romatada? Mikos Gouka Rotterdam van Jac Orie en komt over van Team Plan- tina. Jan van Halst (49) neemt af scheid via de achterdeur bij FC Twente. Hij bekent schuld, maar vindt ook dat er een verkeerd beeld is geschetst van hem. „Er is op de man gespeeld." Gerben Kuitert Enschede a Het prijzengeld op Wimbledon is opnieuw ge stegen. Samen verdelen de tennissers vanaf 2 juli in Londen maar liefst 38 mil joen euro. De winnaars van het enkelspel bij de mannen en vrouwen krijgen 2,27 miljoen euro. l Oranje-interna tional Xander Bogaerts (foto) heeft voor de tweede keer dit seizoen bij Boston Red Sox een grand- slam geno teerd: een homerun met alle honken bezet. l De schaats ploeg Lotto- Jumbo heeft zich versterkt met Thomas Krol. Hij tekent voor twee jaar ii de O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18