bolderman.nu Da ijoadkoopsJia uiai: vafrrai^ii/'iinfjafjJ mslMmmSBmMh mm 13 gsm 799,- 499,- 7 VRAGEN OVER MISHANDELING BIJ STUDENTENCORPS Het Groningse studentencorps Vindicat ligt weer onder vuur. Dit keer door een ernstige mishandeling. De roep om sancties wordt luider. De mishandeling vond plaats in het sociëteitsgebouw van Vindi cat, op 3 december vorig jaar. Het slachtoffer liep een hersenschud ding op en heeft de week daarna aangifte gedaan. Twee mannen van 22 worden vervolgd en moeten in juli voor de rechter verschijnen. Beiden zijn lid van Vindicat. Het verenigingsbestuur heeft het inci dent verzwegen, werd gisteren be kend. Welke sancties tegen het corps zijn er mogelijk? I Nee, de studentenvereniging zomaar opheffen kan niet. Ten minste, de burgemeester, de Rijks universiteit Groningen (RUG) en de Hanzehogeschool mogen dat niet. Er zijn vier situaties waarin Vindicat wordt ontbonden. Eén: als de Corpsvergadering (de alge mene ledenvergadering) daartoe besluit. Twee: als de vereniging failliet gaat. Drie: als een rechter dat bepaalt. Vier: als er geen leden meer zijn. Jawel. De RUG en de Hanzehoge school accrediteren studentenver enigingen. Met zo'n accreditatie mag een vereniging meedoen aan het academisch leven, zoals aan wezig zijn bij officiële plechtighe den. Vanwege eerdere incidenten kreeg Vindicat dit studiejaar slechts een accreditatie voor één jaar. Vindicat moet veranderen, zeiden de RUG en de Hanze in juli 2017. Gebeurt dat niet, dan krijgt de vereniging voor volgend stu diejaar geen accreditatie meer. Nu Vindicat verzuimde de mis handeling te melden, komt de ac creditatie in gevaar. Volgens RUG- woordvoerder Jorien Bakker zal het intrekken van de accreditatie Vindicat zeker pijn doen. Dat kan ook. Bestuursleden van studentenverenigingen komen in aanmerking voor een financiële tegemoetkoming van 444,20 euro per maand. De RUG en de Hanze schortten de be stuursbeurzen voor Vindicat na eerdere incidenten al tijdelijk op. Met de nieuwe mishandeling en het stilhouden daarvan lijkt het uitgesloten dat Vindicat nog geld zal krijgen, al geven de twee on derwijsinstellingen aan het feiten onderzoek van Vindicat af te wil len wachten voor ze een oordeel geven. Vindicat is een rijke studen tenvereniging. Uit documentatie van de Stichting Oud Leden Vin dicat blijkt dat al wordt gesproken om de bestuursbeurzen te laten betalen door oud-leden van de vereniging. Oud-voorzitter Remco Kouwenhoven van de vereniging voor oud-leden bevestigt dat dit een optie is. „Maar dat doen we pas als de nood aan de man is." Ja, dat kan hij. „De burgemeester heeft een aantal manieren om op te treden", zegt bestuursadviseur Nico Beets van de gemeente. „Het gaat dan om zaken waar de open bare orde en veiligheid in het ge ding zijn." Of het zover zal komen, is nog onduidelijk. „Burgemeester Den Oudsten wil nu eerst een fei tenrelaas van Vindicat zelf. We twijfelen niet aan het verhaal in de media, maar we willen van Vindi cat zelf horen wat er is gebeurd. Daarna trekken we conclusies." Het zou kunnen, bevestigt Beets. Hij noemt het wel 'een heel ultieme maatregel'. „Een sluitstuk, zeg maar. Zo ver zijn we nog lang niet." De RUG is verbolgen over de uitleg van rector Mare Mohr, die aangaf niet te weten dat hij de mishandeling kenbaar had moe ten maken. „In de gedragscode staat duidelijk dat incidenten moeten worden gemeld", zegt woordvoerder Bakker. Dat Mohr tegen het Dagblad van het Noorden heeft verklaard dat hij afgelopen maand de mishandeling wel 'tus sen neus en lippen door' heeft ge meld bij rector magnificus Elmer Sterken van de RUG, doet daar niets aan af. „Sterken ontkent dat", zegt Bakker. Maar Mohr kan alleen worden afgezet door de leden van Vindicat zelf. 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzigen Potsdam 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Verrassend Denemarken 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Rondreis Noorwegen 8/10 dagen Barcelona Van der Valk Barcarola, Costa Brava 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 12 dagen Noorse fjorden, bergen en scherenkusten 12 dagen Rondreis Griekenland 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust .MFiVJ "vr-- 1 woensdag 2 mei 2018 GO Wie temt het beest in Vindicat? Maaike Wind Bas van Sluis Groningen Kan studentenvereniging Vindicat worden opgedoekt? 2 Kunnen de universiteit en de hogeschool dan niets doen? 3 En het opschorten van de bestuursbeurzen? 4 Doet het intrekken van de beurzen pijn? Een deel van het Vindicat- bestuur, met midden achter rector Mare Mohr. fotovindicat 5 De horecavergunning dan, kan burgemeester Peter den Oudsten die intrek ken? 6 En het clubhuis sluiten? 7 Kan de rector van Vindicat worden weggestuurd? Vertrekdata: 21 mei 18 juni 16 juli/13 aug10 sept etc. Vertrekdata: 19,26 mei 2, 9, 16, 23, 30juni 7,14 juli etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 14, 28 juli etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 14, 28 juli etc. Vertrekdata: 14 mei 4, 25 juni 27 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 21 mei 4,11, 18, 25 juni 2, 9,16 juli etc. Vertrekdata: 21 mei 4 18 juni 2 7 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 28 mei /II juni 9,16, 23 juli/13, 20 aug etc. Vertrekdata: 9, 23 juni 7. 21 juli 4,18 aug 1 sept etc Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 21 mei 4, 18juni/2,16 juli20 aug etc. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13