Datacenter Sloe krijgt Huawei als klant Niet meer automatisch vrij na twee derde gevangenisstraf HUAWEI Van man naar vrouw en weer terug naar man wordt prima donna van Narm de stad waar de film Narnia is opgenomen Model en actrice Sunna Neuféglise uit Middelburg schittert in i reclamespotjes A van Andrélon,^^] Vacansoleil en - Mitsubishi. I Binnenkort^^=-^> vliegt ze naar Italië voor een wel heel bijzondere opdracht. Ze Dat staat in een wetsvoorstel dat minister Sander Dekker (Rechtsbe scherming) vandaag openbaar maakt. Het plan is bijzonder: sinds jaar en dag geldt voor langere cel straffen dat 'slechts' twee derde van de straf ook echt hoeft te worden uitgezeten. Nu blijft iemand die is veroor deeld tot twaalf jaar cel vanzelf slechts acht jaar achter de tralies. Door het nieuwe voorstel wordt dat dan tien jaar, omdat de voorwaar delijke invrijheidstelling maximaal nog maar twee jaar mag zijn. De nieuwe regel heeft consequenties zodra iemand tot zes jaar of langer is veroordeeld. Volgens minister Dekker komen de nieuwe regels die hij wil invoe ren tegemoet aan het rechtvaardig heidsgevoel van Nederlanders. „Het is moeilijk te rechtvaardigen dat daders al na twee derde van hun straf weer vrijkomen. Naar slacht offers en nabestaanden, maar ook naar de maatschappij." De minister vindt twee jaar 'ge noeg' om te resocialiseren. „Het is niet zo dat wie langer is gestraft ook Het is moeilijk te rechtvaardigen dat daders na twee derde van hun straf weer vrijkomen per se langer de tijd nodig heeft om te re-integreren. Een periode van twee jaar is voor iedereen lang ge noeg." Bovendien staat binnenkort niet meer op voorhand vast dat gedeti neerden in aanmerking komen voor voorwaardelijke vrijlating. Het Openbaar Ministerie gaat per indi vidueel geval bekijken of het 'mo gelijk en verantwoord' is. Daarbij wordt ook meer dan nu meegewo gen of iemand tijdens de celstraf agressiefis geweest tegen personeel of medegevangenen. Ook telt mee of een gedetineerde drugs in bezit heeft gehad, of met andere smok kelwaar in de weer is geweest. Omgekeerd krijgen gevangenen tegen het einde van hun straf bij goed gedrag juist extra vrijheden, zoals werk buiten de celmuren of verlof om een ID-bewijs of woon ruimte te regelen. Belangen Justitie kijkt bij elke vorm van vrij heid steeds naar de belangen van slachtoffers, nabestaanden en bij voorbeeld getuigen, benadrukt Dekker. Zo kunnen locatie- en con tactverboden worden opgelegd. Bij overtreding kan het Openbaar Mi nisterie de voorwaardelijke invrij heidstelling herroepen. Nieuwsmedia Sunna wordt van Narm m ZEELAND 1 P24-25 Zware crimineel langer vast Criminelen die veroordeeld zijn tot lange celstraffen komen niet meer automatisch na twee derde van hun celstraf vrij. Ver vroegde vrijlating wordt beperkt tot maximaal twee jaar. Wie zich in de gevangenis misdraagt, moet zijn hele straf uitzitten. Tobias den Hartog Den Haag -Sander Dekker, minister »P8 Zon in plaats 12°C van regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1