20 ZEELAND TWEEDE KEER ZIGGO DOME Geen plek bleef zaterdag onbezet bij Racoon in de Ziggo Dome. Het werd een avond zonder grote verrassingen, zonder echt spektakel. Desondanks - of beter gezegd: daardoor - wist de band indruk te maken. Je zou het bijna gewoon gaan vinden: een Zeeuwse band die zon der veel moeite de Ziggo Dome uitverkoopt. Bl0f presteerde het vorige maand voor de derde keer. Racoon vulde zater dag voor de tweede maal eigen handig 's lands grootste concert hal. En bijna tweeënhalf jaar na hun entree stonden ze er weer, weliswaar met een nieuwe bassist (Maarten van Damme), maar met dezelfde passie. ,,We zijn al 23 jaar muziek aan het maken en we hebben zonder poespas wederom de Ziggo vol!", stelde zanger Bart van der Weide na openingsnummer 'Bottle of waiting whiskey' vast. En nee, ook dit keer geen 'explo- derende auto's en blote vrouwen op het podium'. „Gewoon weer puur liedjes. Die vinden jullie leuk, anders waren jullie wel weg gebleven." Alles oogde zelfs sober der dan de vorige keer, toen de band nog werd bijgestaan door ne gen strijkers en vier blazers. Wel maakten twee achtergrondzange ressen hun opwachting, mede om het vertrek op te vangen van bas sist Stefan de Kroon, wiens tweede stem het geluid van Ra coon in belangrijke mate kleurde. De lichtshow was, zeker in ver gelijking met het visuele spektakel dat gemeengoed is geworden bij A) Ga mee met Peter Langhout Reizen jj!g> in mei en juni! Veel vakanties met vertrekgaranties! Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800 grote concerten, aangenaam sub tiel. Less is more. Ook de setlist bood geen grote verrassingen. De nadruk lag op het jongste album, 'Look ahead and see the distance'. Van de overige zeventien nummers klonken er vijftien vorige keer ook in de Ziggo Dome. Ditmaal geen muzikale uit stapjes, afgezien van een toefje 'Hit the road Jack!' als opmaat naar 'Freedom' en een vleugje 'Stair way to heaven'. Zelfs het beurt zangintermezzo bij 'Feel like fly ing', de laatste jaren vaste prik, werd na twee maten afgebroken. Liedjes Alle aandacht ging daarmee - te recht - uit naar de 'liedjes' van 'dit bandje', om met Racoon zelf te spreken. Naar een heerlijk stevige uitvoering van 'Heaven holds a place' bijvoorbeeld, naar zielroe rende versies van 'No story to tell' en 'Don't hold me down', naar het monumentale 'Liverpool rain' - om maar een paar Zeeuwse parels te noemen. Nummers waarvan elke toon doorleefd is, elk woord waarachtig. Van der Weide blijft de inne mende, ongepolijste gastheer, die de excellerende Dennis Huige aanduidt als 'misschien wel de beste gitarist van Racoon'. Die blij zegt te zijn nooit een nummer 1- hit te hebben gehad, want 'dat houdt je grote stinkvoeten op de grond'. Die celliste Susanne Ros molen aanvankelijk pas nS haar bijdrage aan 'Hate to love' wil voorstellen. ,,Misschien verziekt ze het wel. Dan hoef je niet te klap pen." Alleen hij komt ermee weg. Bij 'The battle of springtime', een van de hoogtepunten van de laatste plaat, kreeg drummer Paul Bukkens assistentie van de slag werkers Ruben van der Velde en Martijn Bosman. Zij bewezen, hoe goed ze ook zijn, onbedoeld We zijn al 23 jaar muziek aan het maken en hebben zonder poespas weer de Ziggo vol het gelijk van Racoon. Raffine ment neigde ineens naar bombast, wat afbreuk doet aan het nummer. Dat is zichzelf al genoeg. More is less. Pas tijdens het slotnummer, 'Fun we had', kwam het publiek op de ringen van de stoelen. Dat het niet eerder gebeurde, had niets te maken met gebrek aan enthou siasme. Racoon leent zich niet voor extatische taferelen. Zo'n 17.000 mensen hadden bijna twee uur lang toegewijd - en, inderdaad, met plezier - gekeken naar die Zeeuwen, die trouw aan zichzelf blijven, die na al die jaren en successen nog altijd echt een 'bandje' zijn en weigeren een act te worden. Daarmee dwingen ze de grootste bewondering af. PZC ONLINE Hoezo competitiever valsing? #JongAjax gebruikt 50 spelers in een seizoen en heeft een spits die meer verdiend als een gemiddelde #jupilerleague club. maandag 30 april 2018 PC Racoon sober maar zeer doeltreffend Rolf Bosboom l Racoon in Ziggo Dome. foto bibian bingen 7 dagen busreis all inclusive Tsjechië Nederlandse gids in Praag, bezoek bierbouwerij OReiscode:BE40128 14 dagen busreis Griekenland Incl. rondleidingen met gids, volop historie OReiscode: BE44128 7 dagen busreis Schotland Schitterende natuur, l incl. whiskyproeverij OReiscode: BE39318 va. 459 8 dagen cruise Rijn-Moezel Incl. busreis Arnhem -Keulen O Reiscode: 39772 v.a.675 8 dagen busreis Meren van Italië Zwitserland Prachtige meren en sfeervolle stadjes, bezoek Milaan O Reiscode: BE44379 va. 499 - Bart van der Weide, zanger NIEUWSBRIEF Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en bin nen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Vrijwel dagelijks versturen we een e-mail met daarin tien geselecteerde artike len van de website, waar van de redactie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuws brief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via www.pzc.nl/nieuwsbrieven. TWITTER Roy van Gemert @royvangemert Jong Ajax werd zaterdag avond kampioen in de Jupi- ler League. Daar was niet iedereen even blij mee. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Dode ongeval Hoek is 19- jarige Roemeen 2. Vrouw rijdt door na op zettelijke aanrijding in Vlis- singen 3. 'Hrieps is het mooiste feest dat er is' 4. Lek in nucleair gedeelte kerncentrale Doel 5. Muziekfestival Hrieps barst los Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie E facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75