w 3-0 2 \r Degradatie FC Twente leidt tot leedvermaak Ga naar onze website! Ook het laatste sprankje hoop is vervlogen. FC Twente, de landskampioen van 2010, zakt na 34 jaar af naar de eerste divisie. Column HUGO BORST Verbeeld je niks, hou je verre van arrogantie Dat FC Twente in 1983 degra deerde kon helemaal niet. Ze hadden er heel goede spelers in de gelederen: Theo Snelders, Fred Rutten, Martien Vreijsen, Jan S0rensen, Manuel Sanchez Torres en Evert Bleuming. Wat nog onvoorstelbaarder was: die spelers bleven gewoon. Ze speel den het jaar erop mee in de eerste divisie. En inderdaad, FC Twente keerde direct terug op het hoog ste niveau. Zo'n scenario is nu ondenk baar. De betere spelers, Assaidi, Maher, Fredrik Jensen, Slagveer en Holla, ze zullen hun hielen lichten. Die spelers hebben hele maal geen zin om in de Jupiler League te gaan ballen, en voor FC Twente zijn ze ook te duur. Ze zullen voor veel te weinig geld worden verkocht, misschien wel aan rivaal Heracles, een club die het gedegradeerde Sparta sei zoen na seizoen heeft leegge roofd. In Almelo pakken ze je beste spelers lachend voor nog geen drie ton. ik mezelf een ervaringsdeskun dige te noemen op het gebied van deelnemen aan de Jupiler League. De reflex na degradatie is: wij horen een verdieping lager niet thuis. Dat is de grootste denkfout. Waan je je straks meer of groter dan FC Oss, Helmond Sport of Volendam dan ga je een zware pijp roken. Als ik de Tuk kers iets mag adviseren: verbeeld je volgend seizoen niks, hou je verre van arrogantie. Hoogmoed en onderschatting zullen je ne derlagen opleveren. Wij, Sparta nen, haalden onze neus op voor die grafkelder. Mede daarom duurde onze verbanning zes jaar. Pas toen we nederigheid be trachtten, keerde Sparta terug. FC Twente zal verzekerd blij ven van een trouwe achterban. Ik reken erop dat de beste Jupiler League-spelers voor FC Twente zullen kiezen, misschien zelfs een enkele voetballer die in de eredivisie ook uit de voeten kan. Kwestie van geld, FC Twente be taalt het best van alle Jupiler League-clubs. Maar echt, daar ben je er nog niet mee. Ik wens Enschede en omstre ken de spoedige terugkeer van Fred Rutten toe. Wijze man, een clubman, hij herkent de valkuilen. Het laatste regionieuws en sportnieuws? Arnhem I arino Pusic (46) huilt mee met de supporters, met de club, met heel Twente. De ogen van de trainer worden vochtig als hij vertelt over de treurige dag die nog met een sprankje hoop begon, maar desastreus verliep. Zijn ploeg is net afgeslacht door Vitesse in Arn hem (5-0), de trainer kan niet anders dan concluderen: ,,De degradatie is terecht. Als je alles bij elkaar optelt, dan verdien je het." Het maakt de pijn er niet minder om bij Pusic, die het dit seizoen moest overne men van twee ontslagen trainers. Als di recteur Erik Velderman even later zijn ver haal doet, krijgt ook hij het te kwaad. Tra nen in zijn ogen, de camera's vol op hem gericht. ,,Alles is fout gegaan dit seizoen.'' Deze zwartste dag in de historie moet een plek krijgen, zegt hij. ,,Morgen kijken we naar de toekomst, vandaag nog niet." Dat degradatie rot voelt, wist hij. ,,Maar zo rot niet." Laatste strohalm Als om één uur 's middags de spelersbus van FC Twente in Arnhem arriveert, is er nog van alles mogelijk. De spelers pakken snel hun tas en snellen het stadion in. Hier ligt de laatste strohalm, tot nu toe heeft de ploeg dit seizoen vrijwel alle kansen op herstel laten liggen. Theo Janssen is er bij vandaag. Hij is verkozen tot Twente-speler van de eeuw, is Vitesse-man, maar gunt de club waarmee hij in 2010 kampioen werd de zege. Hij vindt het dieptriest. ,,Dat het zover is gekomen.'' De supporters van de Enschedese club zijn massaal naar Arnhem afgereisd, ze zijn realistisch. Maar het kan nog, zolang het kan. De Vitesse-fans delen voor het duel een steek uit: ze tonen een spandoek met het logo van de aanstaande degradant, maar dan met een stier in plaats van het Twente ros. De stier is het logo van Jupiler, de eerste divisie dus. De Tukkers in het uitvak zwaaien met rode vlaggen, voor hun vak hangt in het felrood met wit ge drukt: 'Wij tegen iedereen'. En dat is inmiddels ook zo, zo blijkt uit alle negatieve reacties op sociale media van supporters van andere clubs in Neder land. Vrijwel allemaal gunnen ze Twente Ik weet het niet, het is te vers. Ik weet niet wat ik voel. Ik ben leeg Noussair Mazraoui was dit seizoen een van de dragende spelers van Jong Ajax dat kampioen van de Ju- piler League werd. Maar toen zijn ploeggenoten zaterdag feestend in bad sprongen, stapte Mazraoui (20) zijn huis in binnen. Om elf uur lag hij op bed. Mazraoui was wel gaan kijken en had heel even in de kleedkamer een klein feestje gevierd. ,,Ik wist al dat ik tegen AZ in de basis zou staan. Ik heb heel het jaar voor Jong Ajax gespeeld, dan is het gek om de kampioens wedstrijd te missen. Maar een ba sisplaats in Ajax 1 was altijd een droom. Die leef ik nu." Trainer Erik ten Hag is gechar meerd van de Marokkaanse Ne derlander, die onlangs bijtekende tot 2021. Mazraoui moest anderhalf jaar terug bijna vertrekken. Marcel Keizer, toen trainer van Jong Ajax, stak er hoogstpersoonlijk een stokje voor. Met een grote lach: ,,Het kan gek lopen, hè? Ik heb het niet cadeau gekregen. Speel al vanaf kleins af aan bij Ajax, maar hoorde nooit bij de grootste talen ten. Maar ik heb nooit opgegeven.'' Nu Ajax de tweede plek binnen heeft, kan de blik definitief op vol gend seizoen. De selectie wordt, deels gedwongen door vertrek kende spelers, flink opgeschud. Mazraoui in het nieuwe Ajax de vaste rechtsback? Sluit het maar niet uit. Luis Orejuela en Rasmus Kristensen werden voor tien mil joen gekocht voor die positie, maar maken totaal geen indruk. Mazra- oui: ,,Als je het laat zien, word je beloond. Dan maakt het niet uit of je voor twintig miljoen bent ge kocht of een jeugdspeler bent." maandag 30 april 2018 GO Grafkelde Bij FC Twente hoorde ik ze gisteren, op de dag van de degradatie, al op timistisch vooruitkijken. 'Vorige keer zijn we ook in één jaar te ruggekeerd.' Als supporter van Sparta durf Fardau Wagenaar —Stefan Thesker (27) Mezraoui ligt op bed als zijn team feest Door een 3-0 zege op AZ stelde Ajax de tweede plek in de eredi visie veilig. Maar de blik gaat op volgend seizoen, waarin Nous sair Mazraoui (20) zomaar een belangrijke rol kan spelen. Daniël Dwarswaard Amsterdam AJAX - AZ Verslagenheid Noussair Mazraoui: de nieuwe rechtsback van Ajax? foto olaf kraak/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6