'Hier voor de gezelligheid' 'We komen voor de sfeer en de mensen' 'Op Hrieps zijn we allemaal vrienden van elkaar' ZEELAND 17 maandag 30 april 2018 Omar Abarkan (l) uit Vlissingen en Mike Minderhoud uit Meliskerke. ,,Wij zijn de Daltons", zegt Mike. ,,We zijn het hele jaar door vrijwilliger voor Hrieps. We helpen met alle voorbereidingen. De organisator noemt ons altijd de Daltons, dus daarom hebben we deze pakken aan. Alle andere vrijwilligers moeten om ons lachen. Waarom we vrijwilliger zijn? Omdat Hrieps het mooiste feest van Zeeland is. De sfeer is geweldig. Alle mensen zijn vrienden van elkaar. Het maakt niet uit welke muziek er is: iedereen lacht altijd. We zijn moe van al het werk: we hebben net nog gezorgd voor alle bezoekers die met de bus aankwamen. Nu kunnen we even genieten." Omar noemt Hrieps 'een uit de hand gelopen hobby'. ,,De sfeer is goed, en het is altijd gezellig." Mike vult aan: ,,Je bouwt het hele jaar iets op met z'n allen. Dat geeft echt voldoening En morgenochtend staan we er weer om alles af te breken. Dat hoort er ook bij." Lou de Visser uit Grijpskerke. ,,,Van muziek houd ik niet. Ik ben hier voor de gezelligheid, zoals elk jaar. Ik vind het leuk, omdat ik mijn kinderen ook nog tegenkom. Ik heb 57 jaar op de boerderij naast het festivalterrein gewoond, nu woon ik in Nimmerdor (het woonzorgcentrum in Grijps- kerke,red.). Ik vind het mooi dat zoiets in het dorp georganiseerd wordt." Sharona Chapelier (l) uit Nieuw- en Sint-Joos- land en Lorena de Landmeter uit Arnemuiden. ,,Ja, we zijn een beetje schor. We hebben iets te hard meegeschreeuwd met de Dirty Daddies", zegt Sha- rona lachend. De meiden voerden zaterdagmiddag een eigen show op: ze zongen mee met The Partys- quad op een klein karaoke-podium op het festivalter rein. Met de line-up van Hrieps hebben ze weinig, verklappen ze. Lorena liet zich overhalen door familie en vrienden, maar was meteen verkocht. ,,Ik dacht eerst dat Hrieps niks voor mij was, maar nu ben ik er al voor de derde keer. We komen voor de sfeer en voor de mensen. Het is gewoon gezellig." Sharona: ,,Ik ga vaak op stap in Eindhoven. Daar is er altijd ruzie. Hier is de sfeer goed." FOTO'S RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58