£3 e? Naar gevoel bij Doel Middelburg krijgt Zomerbierfestival Klusser 16 ZEELAND Bijna zesduizend mensen genoten zaterdag van festival Hrieps in Grijpskerke. De 24ste editie was een feest MUZIEKFESTIVAL 24STE EDITIE Commentaar Weer is een kerncentrale in het Belgische Doel, net over de Zeeuwse grens, stilgelegd. Boosdoener is een lek in het koelwatercircuit. Binnen dat gedeelte is sprake van radioactiviteit, wat het herstel bemoeilijkt. Er is geen ge vaar voor de omgeving, zeggen Engie Electabel, de exploitant van het kerncentralepark Doel, en de Nederlandse en Belgi sche nucleaire toezichthouders ANVS en FANC. Doel en ook het kerncentralecomplex Tihange in Wallonië liggen al langer onder vuur door een reeks incidenten én alar merende rapporten over een gebrekkige veiligheidscultuur. Dat was voor Nederland, en niet in de laatste plaats de Tweede Kamer, reden aan te dringen op snelle en accurate informatie bij incidenten. Daar schortte het nogal aan. Op zijn beurt had de Onderzoeksraad voor Veiligheid kritiek op de gebrekkige samenwerking (tussen Nederland en België) bij nucleaire ongevallen. De voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, burgemeester Jan Lonink van Terneuzen, zei echter twee maanden geleden dat die kritiek achterhaald is. De af stemming zou zijn verbeterd. In dat licht is het raar dat beide toezichthouders het publiek pas vijf dagen na het stilleggen van Doel 1 informeren. Dat on dermijnt het toch al broze vertrouwen in de veiligheid van de Belgische kerncentrales en de informatievoorziening bij inci denten. Dat ondermijnt het toch al broze vertrouwen in de veiligheid van de Belgische kerncentrales Het Zomerbierfestival wordt net als de winterse editie georganiseerd door een club van bierliefhebbers. Onder hen is Koen Funk van bier café De Vliegende Hollander: ,,Het concept van het Winterbierfestival heeft bewezen dat het heel sfeervol is, het zou zonde zijn om zoiets niet hoogzomer te doen." Uniek Dat concept is ook redelijk uniek volgens Funk, want tijdens het fes- ALMANAK tival schenken brouwers hun eigen bieren. ,,Dat zie je op andere bier festivals niet zo gauw. Niemand kan zo mooi over bier vertellen dan de brouwer zelf. Daarom is dit echt een festival van beleven." Die handige klusser besloot voor het slapen gaan nog even zijn vloer te egaliseren met ce ment. Hij had de vloeistof al uit gesmeerd, toen zijn vrouw hem erop wees dat daardoor de weg naar de slaapkamer onbereik baar was geworden. De trap staat namelijk midden in het Het zou zonde zijn om zoiets niet hoogzomer te doen Er worden in elk geval zomerbie- ren geschonken tijdens het festival in en om de Graanbeurs aan het Damplein, maar welke bieren dat zijn, kan Funk nog niet zeggen. ,,We weten nog niet precies welke brouwers er komen, we zijn nog volop aan het organiseren." klusgebied. De vrouw besloot daarom buitenom via een lad der het dak op te klimmen en door het openstaande raam van de slaapkamer te kruipen. Na haar capriolen ontdekte haar 'Help mijn man is klusser' dat met een flinke stap de vaste trap ook gewoon bereikbaar was. Opzettelijke aanrijding Snorfietser gewond na val Motorrijder glijdt de sloot in Mountainbiker gewond in bos Het eerste bekertje bier gaat al de lucht in als Rowwen Hèze nog geen twee minuten speelt. De Hooizol dertent van muziekfestival Hrieps dampt. Een opblaaskrokodil surft van hand tot hand over het publiek. Het Limburgse dialect van zanger Jack Poels, is voor Zeeuwen vaak onbe grijpelijk. Maar dat maakt niet uit. Er wordt gedanst en gesprongen. Als mensen per ongeluk tegen el kaar botsen, volgt er vaak een vro lijke omhelzing. Even later, als 'Be stel mar' wordt ingezet, vliegen on telbare bekers bier door de tent. Rowwen Hèze is voor Edwin de Vroe en Dies van Eijkeren uit Oost Souburg het hoogtepunt van de dag. ,,We gaan ook elk jaar naar het slotconcert in America", vertelt Dies. ,,Die band speelt echt volks muziek. Ze begrijpen de mensen. En nu komen ze gewoon hier! Dat is echt geweldig." De mannen dragen allebei een varkensmuts. ,,We gaan elk jaar sa men op wintersport naar Oosten rijk. Daar kwamen we deze mutsen tegen", vertelt Dies. ,,'Hee, dat is het vèrken van Hrieps!', zeiden we te gen elkaar." Edwin: ,,We hebben er veel succes mee. Mensen vragen zelfs of ze met ons op de foto mo gen." Op de 24ste editie van muziek festival Hrieps konden bezoekers genieten van zo'n veertig bands, waaronder Mooi Wark, Bökkers, de Band Zonder Banaan, Stahlzeit en Surrender. Hrieps was dit jaar in re cordtempo uitverkocht. In een week tijd waren alle 5.800 kaarten weg. In de ene tent swingen mensen mee met de Juke Joints, terwijl be zoekers in de feesttent ernaast hak ken op de hits van Mental Theo. Natuurlijk zie je hier en daar nog overalls en klompen op het terrein, maar het publiek van Hrieps is veel Echt waar, als wij achter de rollator lopen, dan gaan we nog breder. Je ziet er kinderen, pubers, dertigers maar ook oudere rocklief hebbers. En het overgrote deel komt jaar na jaar terug. Dies weet wel waarom het festi val zo populair is. ,,Hrieps kan zich door de ze line-up meten met de Zwarte Cross. Echt waar, als wij achter de rollator lopen, dan gaan we nog. Hier moet je bij zijn." Ed win vindt Hrieps 'het mooiste feest dat er is'. ,,Er is hier nooit rottig heid. Als het festival voorbij is, dan wachten we tot we weer kaarten mogen kopen." Na een Winterbierfestival krijgt Middelburg nu ook een Zomer bierfestival op 4 en 5 augustus. En bierliefhebbers hoeven niet lang te wachten om het schui mige graanvocht te proeven, want eerst is er nog het Abdij bierfestival op 11 en 12 mei. Valeska Nastaly Middelburg - Koen Funk, biercafé De Vliegende Hollander Tip? redactie@pzc.nl maandag 30 april 2018 VLISSINGEN Een jonge vrouw op een fiets is tijdens Konings nacht op de Nieuwe Vlis- singseweg waarschijnlijk opzettelijk aangereden door een onbekende au tomobiliste. Kort voor de aanrijding hadden de twee vrouwen een hand gemeen op de Schelde- straat. Het slachtoffer werd later op haar fiets op de Nieuwe Vlissings- eweg vanaf achteren aangereden, waarna de automobiliste doorreed. De politie zoekt getuigen. MIDDELBURG Een jongeman op een snorfiets is vrijdagavond rond 19.50 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Beenhou werssingel in Middelburg. De jongen liep daarbij lichte verwondingen op. De oorzaak van zijn val is niet bekend. Aanvankelijk werd een ambulance op geroepen, maar uiteinde lijk bleek de inzet van een Rapid Responder vol doende. Dat is een klein ambulancevoertuig met één verpleegkundige. ZIERIKZEE Een motorrijder is zater dagmiddag rond 15.40 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Weg naar de Val (N256). De motorrijder reed richting Zierikzee toen hij door onbekende oorzaak de controle over het voertuig verloor en via de berm in de sloot belandde. Voorbijgangers hielpen de man uit de sloot. Een ambulance heeft het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. BURGH-HAAMSTEDE Een mountainbiker is zaterdagmiddag ge wond geraakt bij een valpartij in het bos van Westenschouwen, meldt HV Zeeland. De brandweer verleende assistentie met een vierwielaangedreven voertuig. Daarna bracht een ambulance het slachtoffer naar het zie kenhuis. Cornelleke Blok Grijpskerke -Dies van Eijkeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55