's Lands Welvaren sluit af met een knaller Lucas kan kunstje herhalen Walcheren struikelt in de slotfase 16 De Goese Maan in eigen huis met ruime cijfers langs DOS Henk van de Voorde Vlissingen De Aardenburgers kwamen in dit topduel der 2-spelers ('beter krijg je het niet in Zeeland', viel aan de zij lijn te beluisteren) met 1-0 voor dankzij Yuri Soberon. De 43-jarige tennisleraar uit Maldegem was in de tweede single in drie sets te sterk voor Ruud Martens (23): 6-2 4-6 2-6. ,,Wat ik anders deed na de eer ste set? Meer in slaan", was de laco nieke reactie van Soberon, geze gend met een harde forehand. Kevin de Rooij had het op 1 zwaar te verduren tegen de eveneens vaste Steven Raes uit Blanken- berge: 6-4 4-6 7-6. Een partij die in de slotfase bij 6-5 voor Raes en 30 40 op zijn service minstens een kwartier had stilgelegen vanwege een discussie. Jammer voor het ver der sportieve toptreffen. ,,Steven kon een bal van mij die hij uitgaf niet aanwijzen. Ik begreep later dat die bal waarschijnlijk wel uit was, maar het punt was ook naar hem gegaan", aldus Kevin de Rooij. Het werd dus deuce, maar Raes kon zich niet meer herpakken. Hij verloor zijn service en ging in de tiebreak met 7-2 onderuit. ,,Ik was het na die onderbreking helemaal kwijt. Die bal was inderdaad uit, maar ik had dat ook duidelijker aan moeten geven. Dat is een les voor de toekomst", vertelde Steven Raes. Animo-captain Jeroen Alliët speelde op 3 een prima partij tegen Gert-Jan Demuynck (7-6 6-1), ter wijl de sterke Sjef-invaller Thomas Heyse met 6-3 6-2 baas bleef over Bjarne van der Herten. Daardoor was alles na de singels volledig in evenwicht: 2-2. ,,Het was de opstel ling zoals we die vooraf gewenst hadden. Kevin had de afgelopen twee jaar van Gert-Jan Demuynck verloren en trof hem dus niet voor een derde keer. Ik heb de punten zoveel mogelijk opgebouwd, zon der te forceren", zei Alliët. ,,Pro- bleem was dat mijn opslag totaal niet liep. In de eerste set heb ik maar drie eerste services ingesla gen", aldus Demuynck. In de twee dubbels kon Animo uiteindelijk het verschil maken. Al liët en De Rooij klopten met 10-5 in de supertiebreak het duo Raes/So- beron. Martens en Van der Herten zegevierden in een duel met de no dige variatie (veel lobs en drop shots) met 6-2 6-3 over De- muynck/Heyse. Animo zal net als in 2013, 2015 en 2017 met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid ook in 2018 Zeeuws kampioen wor- De Schelde kon niet voorkomen dat Animo 2 de eerste zege boekte den. Vervolgens hopen de Terneu- zenaren net als vorig jaar weer het finaleweekeinde te bereiken in de landelijke titelstrijd voor districts kampioenen. ,,Maar we moeten eerst nog twee wedstrijden in de Zeeuwse hoofdklasse. Vandaar dat we na het duel met Sjef nog geen champagne hebben gedronken. Za terdag spelen we in Vlissingen te gen DOS en een week later thuis te gen De Goese Maan.", aldus De Rooij. De Goese Maan klopte DOS roy aal met 6-0. Animo 2 boekte in Ter- neuzen de eerste zege van het sei zoen tegen een incompleet De Schelde. Het werd 5-1 voor de Zeeuws-Vlaamse formatie. Ten NISSEn en Zierikzee deelden met 3-3 de punten. was zijn tweede zege met deze cij fers in veertien dagen tijd. Dirk Weeremans won met 1.025 gemid deld van zijn landgenoot Yves Schiettecatte. Ronny Brants haalde de 1.000 net niet, maar won al even gemakkelijk met 35-22, net als Mi chael Vink: 35-21. De Groedenaar hoefde niet eens op zijn best te zijn om ruimschoots te winnen, 0.686. Tweede divisie. Treva-'t Tapperijke 4-4: Op Leslie van Neyen (1.250) na was het een van de slechtste wed strijden van het seizoen van de kersverse kampioen. Het heilige vuur ontbrak bij de thuisploeg en dat leidde tot bedenkelijke moyen nes bij Patrick Vasseur, verlies tegen Ries Heeren met 31-35 in 60 beur ten, en Wim Pelders: 21-30 in 31 te gen Johan Embregts. Luc Peeters bood zichzelf een mooi verjaarsca deau met een degelijke overwin ning: 30-19 in 39 op William de Werd. Voor Treva zat een zege er niet in. Tegen 't Tapperijke werd het 4-4 De bezoekers liepen door de remise van Marcel Hopmans de zestiende 0-8-overwinning van het seizoen mis. Tom en Rudy Persijn wonnen royaal, beiden met 1.000, Vic Her- reweghe won met 0.757. 's Lands Welvaren 3 AVH/VSS-Vei- lingzicht 4-4: Rinus Rijk werd op bord vier man van de wedstrij d met een zege op Kees Lambregts met 0.531 gemiddeld. Frans de Kock won ook, maar deed dat in liefst 70 beur ten en dat was iets te veel van he goede. Alfred van den Dries en An- dré Karelse verloren hun partij. Vierde divisie. Jacobs Mannen mode 2-Treva 3 0-8: De thuisploeg bood weinig weerstand aan Treva 3, met een dikke nederlaag tot gevolg. Daarmee sloot Treva het seizoen af op de zesde plaats en Jacobs op de twaalfde en laatste plaats. De be zoekers lieten geen enkel punt lig gen, Voor Treva wonnen Jean Mail- leur, Chris Mijnsbergen, Marco Kooiman en Peter van der Elst hun partijen. Blijkbaar voelt de West-Vlaming zich hier thuis, want vorig jaar ok tober won hij op soortgelijke wijze. Ook toen moest hij de eer ste manche aan zijn naaste con current Jamie Lucas uit Moerdijk laten, om in de tweede manche toe te slaan. In beide manches pakte de 27-jarige Deleersnijder kop- start, om in de eerste manche al in de openingsfase in de fout te gaan. Het lukte ook niet meer om Lucas te achterhalen. In de tweede manche, meteen na het vallen van het starthek, was er volop strijd. Deleersnijder pakte kopstart, voor Dimitrie Sep uit Roosendaal en Lucas. Dit gevecht duurde tot aan de finishvlag, waar bij in het verdere verloop Lucas nog wel Sep van de tweede plaats wist te verdringen. Steven Ovaa verspeelde een po diumplaats door een lekke band. Lucas was wel de dagwinnaar bij de 250 cc, voor Barney Steketee uit Yerseke. Vader Tjaco Lucas deed niet onder voor zijn zoon en toonde zich in beide manches op permachtig bij de veteranen. In de klasse 125 cc ging de dag winst met een eerste en tweede plaats in de manches naar de Brit Kelton Gewyter. VLISSINGEN Een moedig Wal cheren greep net naast een gelijk spel in de derde klasse van de hockeycompetitie bij de vrouwen. Het vocht zich na een 0-2-achter- stand knap naast Voorne, maar zag in de slotfase alsnog een punt aan zich voorbij gaan. De bezoe kers wonnen met 2-3. In de eerste helft was het hoger geklasseerde Voorne de meest ef fectieve ploeg. In een duel met goed hockey van beide ploegen liepen de bezoekers voor de doel- wisseling uit naar 0-2. Walcheren toonde in de tweede helft veerkracht. De niet aflatende druk resulteerde in de aanslui tingstreffer van Florine van Amersfoort. De beloning voor het harde werken kwam er toen haar zus Frederique van Amersfoort voor de 2-2 zorgde. Toch was dat ene punt de thuis ploeg niet gegund. Net zoals in de diverse voorgaande wedstrijden liet vrouwe Fortuna de thuisploeg in de steek, want in de slotminu ten trok Voorne alsnog de winst naar zich toe: 2-3. maandag 30 april 2018 Titelprolongatie voor Animo kwestie van tijd Met nog twee wedstrijden te gaan is de rode loper al uitge legd voor de tennissers van TC Animo in de Zeeuwse hoofd klasse. Onder grote publieke be langstelling werd thuis in Ter- neuzen met 4-2 afgerekend met rivaal TC Sjef. Daardoor lijkt pro longatie van de Zeeuwse titel al leen nog een kwestie van tijd. De driebanders van 's Lands Welvaren AVH/VSS pakten in de slotronde van het seizoen in de eerste divisie uit met een daverende 8-0 overwinning. Treva 1 speelde in de tweede di visie gelijk: 4-4. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Eerste divisie. 's Lands Welvaren AVH/VSS-'t Hartje/Total Power Europe 8-0: Met een opnieuw uit blinkende Francis Forton behaalde de thuisploeg een grote zege op de bezoekers uit Oosterhout. De Bra banders degradeerden naar de tweede divisie. Forton noteerde te gen Fuat Demicioglu 1.666 met winst van 40-16 in 24 beurten. Het Derde divisie. BV Sprundel 4-'s Lands Welvaren 2 AVH/VSS 1-7: PM De Belgische Yamaha-crosser Jaimy Deleersnijder uit Zulte was tijdens de eerste clubcross van MC Rilland op het Schelde- circuit in Rilland de snelste in de samengevoegde klasse 250 en 500 cc. Herman Heuvink Rilland Kevin de Rooij (Animo) in actie tijdens de beladen derby tegen Sjef. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53