Boogaard is niet af te stoppen Voorzichtige Van Belzen wordt beloond in Rilland II Net niet voor Groene Ster 15 De junior-international stuurde in de klasse ZZ-Licht, de mooi in ba lans en los door het lijf bewegende ruin Fullspeed TC twee keer op rij naar naar een afgetekende over winning (68,42 en 67,42). Mark Bouthoorn (Axel) nam met de ruin Sandro Junior in beide proe ven bezit van de tweede stek (64,00 en 62,85). ,,Fullspeed is een fijn paard om mee te werken. Het was alweer even geleden dat ik ZZ-Licht had gereden. Toch weer een heel an dere proef dan bij de junioren, maar hij pakt alles snel op, het liep super'', vertelde Boogaard. ,,Ik denk dat ik binnenkort de over stap maak naar het ZZ-zwaar. Fullspeed gaf mij het gevoel dat hij er klaar voor is.'' In L1 liep Boogaard met de mer rie Huphieta in beide proeven naar de eerste plaats (69,33 en 69,16). ,,Huphieta is een heel werkwillig paard, met drie goede basisgangen en het kan geweldig bewegen. Maar deze scores had ik beslist niet verwacht. We vormen pas een combinatie en onze eerste wedstrijd. Ik ben dik tevreden.'' Suzanne Kleijwegt (Heinkens- zand) stuurde in Z2 de merrie Finnlaanderin KS met een straal- engte voorsprong naar de zege (69,78 en 69,41). Julia Bouthoorn was op dreef in Nisse. De amazone uit Vogel waarde stuurde Infodatek's Im pression in de M1 twee keer op rij overtuigend naar de zege (68,33 en 72,00). In L2 werd ze met Infoda- tek's I een keer eerste (70,50) en een keer tweede (67,83). ,,Het zijn twee fijne paarden om mee te werken. Ze maken veel progressie. Ze krijgen nu even rust. Ze zijn nog maar vijf. Daarna richten we ons op de competitie voor jonge paarden'' Jan van Belzen heeft zaterdag de Ronde van Rilland op zijn naam geschreven. Het was zijn eerste overwinning in een officiële koers. De Arnemuidenaar is al 33 jaar, maar ontdekte de wielersport pas drie jaar geleden. Bij TMZ begon hij in de S/P-klasse en drong via de D-categorie door tot de ama teurs. Hoewel hij altijd met veel inzet en vooral aanvallende kwa liteiten reed, verloor de wielren ner de werkelijkheid wel eens uit het oog. Maar zaterdag sloeg de 'Beer van Erremu' genadeloos toe en klopte hij zijn medevluchters gedecideerd. Van Belzen heeft geleerd van zijn eerdere optredens waarin hij met name tijdens de wedstrijden te veel met zijn krachten smeet. ,,Meer bekeken gereden, vooral voorzichtiger ook waardoor ik in de eindspurt nog krachten over had en de rest kon kloppen'', ver telde Van Belzen na zijn eerste echte triomf. Eerder dit jaar won hij al een trainingsrit van TMZ in Kruiningen. In Rilland kon hij zich op het ruim vier kilometer lange polder parkoers behoorlijk uitleven, maar spaarde hij wel zijn krach ten voor de spurt en daarin stond geen maat op hem. Dennis Raadtgever uit Kapelle won na een stage op de Canari- sche Eilanden bij de 40+. overleden. Toen heb ik een serieuze tik gekregen. Het werd mij mentaal allemaal even te veel. Ik wilde gas terugnemen als wielrenner en meer tijd vrij maken voor andere dingen. Plezier beleven." ,,Dat is me de voorbije jaren beter gelukt", vervolgde Verraes, die dat plezier zeker ook nog steeds op de fiets terugvindt. Al waren de weer- elementen daar tijdens de Wim Hendriks Trofee niet ideaal voor. Een fijn zonnetje bij een tempera tuur van twintig graden had wel licht voor meer koersvreugde ge zorgd dan de dertien graden die de thermometer in het regenachtige Koewacht daadwerkelijk aangaf. Lang duurde het gisteren totdat een groepje een serieuze kloof wist te slaan. Op ongeveer vijftig kilo meter van de finish was het dan zo ver. Een zestal, waarbij Verraes als laatst was komen aansluiten, werkte uitstekend samen en had al vrij rap een minuut voorsprong op Het was wachten wie er het eerste brak: zij of ik het peloton te pakken. Vlak voor het ingaan van de laatste plaatse lijke ronde pakte Verraes zijn mo ment en ging hij er in zijn uppie van door. Zijn medevluchters bleven en kele momenten op ongeveer hon derd meter van hem hangen. Ver- raes: ,,Dan is het wachten wie er het eerst breekt: zij of ik. Vervolgens heb ik er een tijdrit van vijftien ki lometer uitgeperst." Dat bleek de winnende formule. Bart Dielissen en de Zweed Vincent Andersson werden tweede en derde. Jimmy de Bruyn uit Sint Jansteen was op plek dertien de be ste Zeeuw. Groene Ster kan echter wel met een trots gevoel terugkijken op deze voetbaljaargang. Waar zou het bijvoorbeeld zijn geëindigd als Saïd Bouzambou, die met 27 goals topscorer van de eredivisie was, vorige maand niet naar Indonesië was vertrokken? Zonder het aan speelpunt speelde Groene Ster sinds begin maart zes duels, waar van het er vier won. Eén overwin ning meer en de buit - een plek in de play-offs - was binnen geweest. Nu greep het net naast dat ticket. De Vlissingers begonnen als num mer zeven aan de laatste speeldag en wisten dat ze alleen bij een overwinning kans maakten op een toetje. Halverwege leidde de ploeg van coach Samir Yaqoobi met 0-3, uiteindelijk eindigde het duel in een 3-6-overwinning. Omdat con current TPP kansloos was tegen FC Eindhoven, stegen de kansen voor Groene Ster. Alleen moest het duel tussen ASV Lebo en Ami- citia dan wel in een gelijkspel ein digen. Halverwege stond het 2-2, in de tweede helft liet Amicitia het lopen. ASV Lebo, dat een week eerder nog onderuit ging tegen Groene Ster, won uiteindelijk met dubbele cijfers: 11-3. Voor Groene Ster waren Mourad Azzanagui, Salim Sandee en Hoes sein Bouzambou in de eerste helft trefzeker. Na rust scoorden Achraf Laabich, doelman Karim Ben Sel- lam en Josimar Pattinama. Overigens ging de topscorersti- tel in de eredivisie niet naar Saïd Bouzambou. Tevfik Ceyar, speler van 't Knooppunt, scoorde zater dag liefst acht keer tegen WSV/ FSG en eindigde zo op 31 treffers. ««""Jiff maandag 30 april 2018 Annemijn Boogaard deed giste ren in Nisse bij de start van de competitie om de Weelruiter Dressuur Trofee goede zaken. Het zeventienjarige talent uit Oudelande toonde zich in de ZZ-licht en L1-klasse overtui gend de beste. Lucien Roelandt Nisse Wim de Vos Rilland weer op de fiets - Benjamin Verraes SCHELSTRAETE Halverwege de laatste speeldag in de eredivisie zaalvoetbal, was Groene Ster virtueel geplaatst voor de play-offs om het lands kampioenschap. De ploeg leidde bij HV/Veerhuys met 0-3 en de andere tussenstanden waren gunstig. Uiteindelijk greep de Vlissingse ploeg toch naast een plek bij de beste vier clubs van Nederland en eindigde als vijfde. Barry van der Hooft Hoorn Hoessein Bouzambou, aanvoerder van Groene Ster, houdt Dennis Pals van HV/Veerhuys op afstand. foto gerard spaans/orange pictues

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47