Clinge verslaat concurrent en is koploper Philippine moet opnieuw genoegen nemen met een gelijkspel 13 Breskens-Hoeven 1-9 (0-5): Voor de derde keer dit seizoen moest Breskens negen tegentreffers in casseren. Na Philippine en Ter- neuzen wist ook Hoeven negen keer te scoren tegen de nummer voorlaatst. Al na vijf minuten spe len werd het 0-1 na een verkeerde terugspeelbal. van Kjeld Ver- schorre. De malaise werd nog gro ter toen keeper Thijs van Houte na een kwartier spelen een rode kaart moest incasseren omdat hij net buiten het zestienmetergebied hands maakte en Breskens dus met tien man verder moest. In overtal liep Hoeven daarna uit naar 0-5. Op slag van rust kon Joris Corijn nog tegenscoren, maar na de hervatting lieten de bezoe kers zich andermaal gelden. Pieter Huigh, de doelman die was inge vallen na de rode kaart voor Van Houte, viel na een uur geblesseerd uit. Daardoor moest aanvaller Co- rijn de keepershandschoenen aan trekken en speelde Breskens het laatste halfuur met negen man. Pas bij 1-9 toonde de koploper zich tevreden. Hoeven had in Cyriel van der Veen zijn topscorer. Van der Veen schoot zes keer raak. Voor de ove rige doelpunten waren Jim Frans- sen, Arjan Braat en Danny van Nij- natten verantwoordelijk. Philippine speelde tegen Steen bergen één van zijn mindere wed- strijden van dit seizoen en mocht ook geen moment aanspraak ma ken op de volle winst. Nadat de eerste helft zonder doelpunten was gebleven, bezorgde Mustafa Yilmaz de thuisclub in de 63ste minuut een 1-0-voorsprong. Lang hield die echter geen stand. Nog geen tien minuten later was het Stijn Heideman die Steenbergen weer verdiend langszij bracht: 1-1. Dat was tevens de eindstand. Door het derde gelijkspel in de laatste vier duels zag Philippine de achterstand op leider Hoeven op lopen tot zeven punten, met nog vijf wedstrijden te gaan. Zondag speelt Philippine de derby in en tegen Terneuzen, de oude club van interim-trainer Van Keulen. Groen Wit-Hontenisse 3-1 (2 1): Na de 1-4-overwinning van vo rige week in Kloosterzande was Groen Wit ook gisteren Honte- nisse de baas. In Breda werd het na een 2-1-ruststand 3-1. De Zeeuws Vlamingen kwamen door een doelpunt van Dennis Malcontent weliswaar al vroeg op 0-1, maar daarna zorgde Halil Öztürk voor 1 1. Hontenisse werd daarna tot een tiental teruggebracht (Sebastian de Rijke kreeg tweemaal geel) en daar profiteerde de thuisclub van. Nog voor de rust werd het 2-1 door een doelpunt van Mouchin Ze- rouali. Zerouali scoorde ook na de rust nog eens in een fase, waarin Hontenisse aandrong maar achter ook veel ruimte weggaf: 3-1. De ploeg uit Kloosterzande wacht nu zeven duels op een over winning en is door die slechte se rie afgezakt naar de twaalfde plaats. Die positie betekent aan het eind van de rit deelname aan de nacompetitie om lijfsbehoud. Van de overige Zeeuwse ploegen in deze klasse pakten RIA W. en Groede beiden een punt met gelijke spelen tegen NSV (2-2) en Vivoo (1-1). Oostburg en IJzendijke gin- gen beide onderuit. Oostburg ver loor met 1-0 bij Nieuw Borgvliet, IJ- zendijke had in Ossendrecht wei nig in te brengen tegen Odio: 3-0. Grenswachters-Clinge 0-3: ,,Het was vandaag erop of eronder en het werd erop", aldus een tevreden trainer Mario Vermeirssen. Een vanaf het begin heel gretig Clinge opende halverwege de eerste helft de score via Thomas Leegwater: 0-1. Na rust drong de thuisploeg wat meer aan en stichtte vooral via voorzetten vanaf de zijkanten en uit hoekschoppen wat gevaar, maar de defensie van de gasten stond als een huis. Sven D'Hooghe verdub belde in de 65ste minuut de voor sprong (0-2), waarna Royan Seg- hers Clinge met de 0-3 definitief de zege en de koppositie bezorgde. RIA W.-NsV 2-2: Halverwege leidde de thuisploeg de wedstrijd tegen de eerste periodekampioen van deze klasse met 1-0 door een treffer van Gregory van der Goes. Na rust kon je, volgens Egbert Au- denaerd, ,,de gelijkmaker voelen aankomen." Dit gebeurde dan ook: 1-1 door Arno van Gastel, na tien minuten. Kort voor tijd bracht Yam Balow zijn ploeg opnieuw op voor sprong (2-1), maar in de extra tijd kopte Maarten Rockx de gelijkma ker binnen: 2-2. Groede-Vivoo 1-1: Een goed gestart Groede opende voor de thee de score via seizoenstreffer nummer zeventien van Bart van den Hemel: 1-0. Kort na rust was er een goede kans voor de bezoekers, maar ver der was vooral de thuisploeg ge vaarlijk. ,,En toen viel-ie ineens aan de andere kant", zo keek bestuurs lid Eric van den Hemel terug op de tegentreffer van Aswin Boon (1-1). Een aandringend Groede wist deze schade niet meer te herstellen en speelde daarmee alweer voor de achtste keer dit seizoen gelijk. Nieuw Borgvliet-Oostburg 1-0: De bezoekers kwamen goed uit de startblokken, kregen ook enkele mogelijkheden, maar deze werden niet benut. Gaandeweg golfde het spel wat meer op en neer, maar uit eindelijk was het Nieuw Borgvliet dat in de slotfase de score opende: 1-0. ,,Dik twee meter buitenspel volgens vriend en vijand", zo wist Danny Barra na afloop. Oostburg drong daarna nog wel aan, maar kwam niet verder dan een kopbal tegen de lat. Odio-IJzendijke 3-0: Aangemoe digd door het fanatieke thuispu bliek opende Odio al na zeven mi nuten de score via Coen Michiel- sen: 1-0. Ondanks deze achterstand voetbalden de bezoekers zich gaan deweg onder de druk uit, kregen ook mogelijkheden maar het bleef lang bij deze tussenstand. Tegen het einde van de wedstrijd bracht Nico Knol een extra aanvaller erbij, in een poging om de gelijkmaker te forceren. De thuisploeg profiteerde echter van de ruimte achterin en liep via Nic Melsen en Damian Elenbaas uit naar 3-0. maandag 30 april 2018 Nieuwe afgang voor Breskens Philippine dreigt de eerste plaats in de derde klasse A van het zondagvoetbal steeds ver der uit het zicht te geraken. Na het 1-1-gelijkspel van vorige week tegen SC Gastel (uit) moest de ploeg van interim-trai ner Alexander van Keulen ook gisteren, thuis tegen Steenber gen, genoegen nemen met die eindstand. In de onderste regio nen komen Breskens (1-9 tegen Hoeven) en Hontenisse (3-1 tegen Groen Wit-uit) steeds ver der in de problemen. Eddy van der Hooft Terneuzen Philippine-Steenbergen 1-1 (0 0): 12 Breskens staat na de ne derlaag tegen Hoeven (1-9) op 72 tegengoals. Alleen FC Bergen slikte meer treffers. De hekkensluiter moest al 79 goals incasseren. Met een 3-0-zege bij concurrent Grenswachters heeft Clinge de koppositie in de vierde klasse A op overtuigende wijze in handen genomen. De rood-witten heb ben nu met een wedstrijd min der gespeeld één punt voor sprong op de Brabantse ploeg. Volgende week wacht een nieuwe uitdaging, met een uit wedstrijd bij nummer drie Meto. Jos van Belzen Vlissingen Cyriel van der Veen, aanvaller van Hoeven, kopt de bal langs Pieter Huigh, de invaller-doelman bij Breskens. Verdediger Metin Yavuz (voorgrond) komt te laat. Van der Veen scoorde zes keer voor Hoeven. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42