Terneuzense Boys en Serooskerke krijgen wat lucht Zeelandia Middelburg gaat hard onderuit: 1-5 II Degradatie afwenden wordt 'n hels karwei 11 de 24ste minuut scoorde Alex Jobse, na goed werk van Peter Francke en Derk van den Bosch, de 1-0. Vijf minuten voor rust on derschepte Tiemen Suijk een bal, bediende Aron Wattel die Jesper Poppe in staat stelde om er 2-0 van te maken. In de 61ste minuut leidde een aanval uit het boekje tot de 3-0 van Van den Bosch. Nieuwdorp-Terneuzense Boys 1-5: Jesper Cornelissen schoot uit een afvallende bal de 0-1 binnen en na twintig minuten zorgde Ur- melon Martis voor de 0-2. Uit een corner van Roy de Smit bracht Teun Rentmeester Nieuwdorp in de 25ste minuut terug tot 1-2, maar vier minuten later zorgde Ewoud van Troost al voor de 1-3. In de 63ste en 68ste minuut liep Ter- neuzense Boys door goals van weer Cornelissen en Michel Ro- meijnsen verder uit: 1-5. Oostkapelle-MZC'11 0-0: Scheidsrechter Metzenmakers zag geen goals, maar deelde wel negen gele kaarten uit. Er was in een scherp duel sprake van vechtvoet- bal waarbij de keepers, Bart van Wuijckhuijse (Oostkapelle) en Jaco van der Schee de boventoon voerden. In de eerste helft was Oostkapelle het dichtst bij een treffer, maar Sjoerd Verhulst nam in kansrijke positie de bal iets te veel op de buitenkant van de voet. Voor Zeelandia Middelburg wa ren de druiven gisteren zuur. De zondag-tweedeklasser zag een aardige reeks voor eigen publiek hard onderbroken door SC Kruis land. De nummer negen van de ranglijst trok met 1-5 aan het lang ste eind. De nederlaag kwam hard aan, ook al omdat het begin zo hoopgevend was. Na amper drie minuten spe len kopte Thomas de Rijke de stand op aangeven van Dennis Kovacevic naar 1-0, maar amper vijf minuten later was het alweer 1-1 omdat Rik Schouw een verde- digingsfout onberispelijk af strafte. In de vijftiende minuut werd het ook nog eens 1-2 door een doelpunt van Ahmed Didi. Dennis Tukker redde daarna nog twee keer op de doellijn. Na de hervatting probeerde de thuisclub de bakens te verzetten, mara de vele mogelijkheden die Zeelandia Middelburg kreeg re sulteerden niet in kansen. De be zoekers deden het wat dat betreft beter. Tom Schipper vergrootte de voorsprong tot 1-3. In de slotfase deden Leroy Schotel en Anass El Gamali de thuisclub nog meer pijn: 1-5. Maar Deprez is niet het type om daar van in de war te raken. Op 2 september schoot hij in Hoek na 23 minuten de gelijkmaker binnen, nu had hij maar een kwartiertje nodig. Daniel Akindayini liet een grote kans op de 0-2 liggen, in de tegen aanval van Smitshoek miste Sascha Beshliaha de bal en kon Wilson de oud-speler van Kloetinge en Goes ook niet meer afstoppen. Deprez wachtte heel even, keek naar doel man Jordi de Jonghe en legde de bal met een gevoelig stiftballetje in de verre hoek (1-1). Na de gelijkmaker hebben we veel te weinig gevoetbald ,,Daarna hebben we veel te wei nig gevoetbald'', zei Deprez, die al vijftien keer scoorde. ,,Er lag veel ruimte achter de verdediging van Hoek. Maar dan moet iemand die KARAKTERISTIEK bal wel durven geven.'' Waar Deprez zich met Smitshoek hoopt veilig te spelen, aast Hoek op deelname aan de nacompetitie, om promotie naar de derde divisie af te dwingen. Het duel met Smitshoek was een inhaalwedstrijd uit de tweede periode, over twee weken begint Hoek aan de laatste, cruciale serie van drie duels. Hamstringblessure Of Rik Impens dan van de partij is valt nog te bezien. De topscorer (13 goals) viel zaterdag al na 23 minuten uit met een hamstringblessure. ,,Een verrekking denk ik'', zei Im- pens. ,,We spelen over twee weken pas weer. Ik heb dus even tijd om me te laten behandelen en weer dit te worden.'' Hetzelfde geldt voor Aaron Ver- willigen en Stef de Backer, die dan weer fit zijn. Thomas van Renterg- hem (zaterdag afwezige door werk- verplichtingen) is er dan weer bij, net als Yoshi Verbrugge die van zijn schorsing af is. ,,Dan staan we er ge lukkig weer wat sterker op'', zei Fa bian Wilson. De rechtsback vond dat Smitshoek het spel van Hoek prima had ontregeld en keek uit naar de laatste weken van de regu liere competitie. ,,Dan spelen we te gen drie ploegen die zelf ook willen voetballen. De nacompetitie halen hebben we in eigen hand.'' Voorzitter Van Kooten zit tien mi nuten na het laatste fluitsignaal ontgoocheld naast aanvoerder Jo- han Vroegindewey, op de grond te gen een muur. De strohalm is niet gepakt. Wederom mineur op Sportpark Volharding, na het duel met de nummer tien van de rang lijst. De thuisploeg kent ook een dramatische start. Al in de zesde minuut zet Ricky Bokhoven SHO op een 1-0-voor- sprong. ,,We staan één keer niet goed en hij vliegt erin door de kee per z'n benen'', foetert assistent trainer Peter Willemse na afloop. ,,Probeer dat maar tien keer, dan lukt het niet.'' Hij is deze middag eindverant woordelijke, omdat Marco Groene- veld vakantie viert in Turkije. ,,Ik ben nog nooit zenuwachtig ge weest voor een wedstrijd, maar vandaag was dat voor het eerst'', laat Willemse optekenen. In het eerste bedrijf lijken ook de spelers last van spanning te hebben. ,,Het was een foutenfestival.'' Toch voetbalt de hekkensluiter - zoals zo vaak dit seizoen - niet on aardig. ,,Je kan beter waardeloos voetballen en steeds wél die balle- tjes erin prikken'', verzucht Wil- lemse. ,,De andere ploegen hebben over het algemeen iets meer kwali teit en straffen dat gewoon af. Het gaat om doelpunten maken.'' Na de hervatting probeert Bruse Boys met enkele wijzigingen iets te forceren, maar het mag niet baten. De ploeg uit Oud-Beijerland houdt eenvoudig stand, loopt zelfs uit naar 1-4 en stapt als winnaar van het veld. ,,We moeten gewoon een keer bikkelen met z'n allen'', zegt een teleurgestelde Yarick Dorst na afloop. Lastig voetballen De negentienjarige middenvelder heeft met vlagen zijn klasse weer laten zien, maar kan een nederlaag niet voorkomen. ,,Het is lastig voet ballen natuurlijk'', stelt Dorst. ,,Maar het is elke week 'jammer'. Na de 1-0 worden we pas wakker. Het maakt niet uit hoe, maar elke keer komen we achter. Je moet het toch een keer oppakken.'' Bij winst zou de rode lantaarn van Bruinisse naar Hellevoetsluis verkassen. ,,Het zat er vandaag niet echt in, zonde.'' Dorst verdedigt volgend seizoen weliswaar de clubkleuren van tweededivisionist Barendrecht, maar degradatie wil de jonge mid denvelder absoluut niet op zijn cv hebben staan. ,,Het wordt lastig, maar ik probeer er alles aan te doen, de jongens ook. Ik wil het goed af sluiten. Nog een paar finales, strij den!'' Doodzonde In Bruinisse houden ze zich vast aan dat ene sprankje hoop. ,,Zolang het verschil één punt is, moeten we ervoor blijven knokken'', meent Willemse. Het gaat de rechterhand van Groeneveld aan het hart, dat Bruse Boys de laatste plaats bezet in de eerste klasse B. ,,Ik heb hier jaren gevoetbald en ook al degraderen we, dit blijft een prachtige club. Het zou een unicum zijn als we erin blijven. Degraderen is geen volle dige ramp, wel doodzonde. Maar het is nog niet zo ver, we kunnen het nog steeds halen.'' maandag 30 april 2018 De inhaalronde van afgelopen weekend legde Terneuzense Boys en Serooskerke geen windeieren. In en tegen Nieuw- dorp won de Zeeuws-Vlaamse ploeg afgetekend met 1-5. Se rooskerke klopte op eigen bodem hekkensluiter Klundert met 3-0 en schreef zo ook drie punten bij. Oostkapelle en MZC'11 kwamen niet tot sco ren. Klaas Verspoor Vlissingen Serooskerke-Klundert 3-0: In Eddy van der Hooft Middelburg ZV 3k uit de draaimolen -Bart Deprez, topscorer van Smitshoek Smitshoek-Hoek 1-1 (1-1). 7. Sidy Ceesay 0-1, 16. Bart De prez 1-1. Scheidsrechter: R. Wijma (Oosterwolde). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Sascha Beshli- aha, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Titas Vitukynas, Re- guillo Vandepitte, Rik Impens (23. Ruben Besuyen); Bram Leroy, Daniel Akindayini en Sidy Ceesay. ,,Alles is betrekkelijk." Willem van Kooten tuurt, ruim een half uur voor aanvang van het inhaal- duel met SHO, voor zich uit in de bestuurskamer van Bruse Boys. De voorzitter lijkt toch vooral zichzelf te willen overtuigen. Na afloop komen de nuchtere woor den als een boemerang terug in zijn gezicht. De paars-witten gaan niet voor het eerst met ruime cijfers ten onder (1-4), waardoor degradatie afwenden een hels karwei wordt. Stefan Maas Bruinisse Bruse Boys-SHO 1-4 (0-1). 6. Ricky Bokhoven 0-1, 87. Gi ovanni Klaverweide 0-2, 90+4. Rohaindrick Hooi (e.d.) 1-2, Rowdy Rijsdijk 1-3, Ricky Bok hoven 1-4. Scheidsrechter: E. van der Perk (Leiden). Gele kaart: Wesley den Hollander, Yarick Dorst (beiden Bruse Boys), Ingmar van Bruggen, Mark Vosselman en William Darjij (allen SHO). Aantal toe schouwers: 275.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35