Goes vergeet te winnen in Breda Zaamslag verliest niet en kan periodetitel al ruiken ■BHI mÊÊSSË 10 HOOFDKLASSE A GELIJKSPEL Hoofdklasser start sterk en komt snel op voorsprong. Daarna laat het de teugels vieren tegen de ploeg van Bart Deprez. De trainer zag hoe zijn ploeg, ei genlijk net als twee weken geleden, best moeite had met laagvlieger Baronie. ,,Het is een ploeg met een vervelende speelwijze. Heel oppor tunistisch'', aldus Veenstra. ,,Ze gooien de bal snel naar voren. Wij willen vooral over de grond voet ballen en dat kon ook, op een goed kunstgrasveld. We hebben van daag een behoorlijk niveau ge haald, alleen lieten we te veel kan sen liggen. Het had ook 7-4 voor ons kunnen worden.'' Goes kwam halverwege de eerste helft op voorsprong. Nadat Remon de Vlieger en Daniel Wissel dicht KARAKTERISTIEK bij de 0-1 waren geweest, tekende Sherief Tawfik op aangeven van De Vlieger wel voor de openingstref fer. Goes kon echter niet lang ge nieten van die voorsprong, omdat Jason Tjien-Fooh - oud-speler van Kloetinge - uit het niets voor 1-1 zorgde. Tweede plaats De bezoekers, die in vrijwel ieder duel veel kansen creëren, slaagden er daarna niet meer in om het duel naar zich toe te trekken. Baronie, de ploeg van voormalig Vlissingen- trainer Jurriaan van Poelje, die de Zeeuwse spelers Bjorn Quartel en Aart Veldhof weer een basisplaats Ik heb vandaag ook een ploeg gezien die nog echt ergens voor wil spelen had gegeven, bleef door het gelijk spel twaalfde. Goes had bij een overwinning de tweede plaats over kunnen nemen van Halsteren, dat in extremis een punt pakte tege VC Vlissingen (2-2). Veenstra: ,,We doen nog steeds overal voor mee. Ik heb vandaag ook een ploeg gezien die nog echt ergens voor wil spelen.'' De eerst volgende opdracht wacht dinsdag avond, als Goes op eigen veld de halve finale van de beker speelt te gen Cluzona. ,,Hopelijk is dat de tweede wedstrijd in een reeks van vijf duels in vijftien dagen. Zater dag spelen we om 18.30 uur thuis tegen Meerssen, op verzoek van die ploeg. En als we de finale van de beker halen is die op Hemelvaarts dag, op donderdag 10 mei. Drie da gen later moeten we dan naar OSS'20. Dat is de eerste van de laat ste drie wedstrijden in de derde pe riode.'' Voor Goes kan het de komende weken dus nog alle kanten op. De neutrale toeschou wer die zaterdag een beetje een lekker ge voel over had willen houden aan Smits- hoek-Hoek, had na een kwartier naar huis moeten gaan. Meteen na de gevoelige stiftbal van Bart De- prez (de 1-1) in de auto stappen en je zou héél weinig hebben gemist. De tegen degradatie vechtende thuisploeg kon niet beter en begon bij de aftrap al met tijdrekken, het in 2018 nog steeds ongeslagen Hoek miste de energie en kwaliteit om het verschil te maken. Ook veelzeggend: de scheids rechter van dienst liep ruim een uur met een spierblessure over het veld maar kon de wedstrijd rustig afmaken. René Wijma vroeg de mensen van Smitshoek in de eerste helft al om op zoek te gaan naar een nieuwe grensrechter, zodat één van zijn assistenten het duel zou kun nen gaan leiden. Tijdens de rust werd gesproken over staken, bleek een nieuwe assistent-scheidsrech ter niet aanwezig en besloot de flink ingetapete Wijma maar ge woon verder te gaan. Hij moet heb ben gedacht: het tempo ligt zo laag, dit houd ik wel vol. In het eerste kwartier was dat nog niet het geval. Hoek, dat zes van de twintig spelers tellende selectie miste, ging sterk van start. In de eerste minuut had het al een straf schop moeten krijgen, na een over duidelijke handsbal van Lorenzo Braaf. Wijma leek het nog te vroeg te vinden om al naar de stip te wij zen. Uit de corner die hij wél gaf, schoot Rik Impens op de lat. Sidy Ceesay miste even later op aange ven van Fabian Wilson, maar daarna was het wel raak. De afge meten voorzet van Bram Leroy werd door Ceesay binnen gescho ten (0-1). Daarmee scoorde Hoek al na ze ven minuten, zoals Zinho Chergui dat in de heenwedstrijd op de eer ste speeldag van het seizoen ook deed. ,,We zaten weer aardig in de draaimolen'', omschreef Bart De- prez het gevoel dat hij had gekre gen. Vrij vertaald: Smitshoek had niets te vertellen en werd even alle kanten op gespeeld. Klaas Verspoor Vlissingen Zaamslag-Walcheren 0-0: Mi- chiel Leijte voorkwam voor rust op de doellijn de 0-1. In de 75ste mi nuut schoot Mark van der Eijk, na een fraaie passeeractie, de bal voor een leeg doel in het zijnet. Daarna was ook Zaamslag dichtbij een tref fer, maar uit een corner van Koen Post kopte Wesley Dieleman op de lat. Daardoor bleef het bij 0-0. Yerseke-Kruiningen 4-0: Na een kwartier opende Arjen de Koeijer de score. Pas in de 74ste minuut kopte Jari Christiaanse uit een voorzet van De Koeijer de 2-0 bin nen en negen minuten later kopte RCS scoort voor rust acht keer tegen Wemeldinge en wint uiteindelijk met 9-0 De Koeijer (assist Michel de Rooij) Yerseke naar 3-0. Het slotakkoord kwam van Guus de Leeuw, die de eindstand op 4-0 bepaalde. RCS-Wemeldinge 9-0: Bij rust leek RCS op weg naar de dubbele cijfers, want toen stond het al 8-0. Marlo Janisse, Yordi Nijland en Mervin Niemantsverdriet zetten RCS in 25 minuten tijd op 3-0. Tus sen de 32ste en 43ste minuut kreeg Wemeldinge vervolgens nog vijf goals om de oren. Nicky van Mer- rienboer, Janisse, Niemantsverdriet (2x) en weer Janisse scoorden. Na de pauze maakte Nijland na zes minu ten al de 9-0, maar daarna stokte de productie van RCS. Lewedorpse Boys-GPC Vlissin- gen 2-2: Boban Martinovic zette GPC op 0-1. Na rust schoot Stan de Hond Lebo langszij, maar bijna vanaf de aftrap kwam GPC na een corner via Matthieu de Smit op 1-2. Lebo gaf ruimte weg, GPC profi teerde niet en in plaats van 1-3 werd het 2-2. Rick Imanse werd gevloerd, Lewedorpse Boys kreeg een pe nalty en Roy Verhage scoorde 2-2. maandag 30 april 2018 PM Na twee overwinningen op rij moest Goes gisteren genoegen nemen met een gelijkspel. Op bezoek bij Baronie, dat weken geleden nog met 1-0 was versla gen, kwam de zondag-hoofd klasser niet verder dan 1-1. ,,We hadden, gezien de kansenver houding, kunnen winnen'', zei Rogier Veenstra. „Toch ben ik niet ontevreden over wat we hebben laten zien.'' Barry van der Hooft Breda Baronie-Goes 1-1 (1-1). 22. Sherief Tawfik 0-1, 29. Jason Tjien-Fooh 1-1. Scheidsrech ter: M.S. Tjong A Hung (Pur- merend). Rode kaart (2x geel): 90+3. Gele kaart: Emile Linkers (Baronie). Gele kaart: Jan Paul van Hecke en Jop Dekker (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 100. Goes: Brian Meulmeester; Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker (70. Yannick van de Woestijne); Tim de Winter, Ruben Hollemans, Remon de Vlieger (70. Ray Kroon); Erwin Franse, Daniel Wissel en Fran cis Kabwe Manengela. -Rogier Veenstra, trainer Goes Hoek haalt Smitshoe Barry van der Hooft Barendrecht In de derde klasse A had Zaam- slag één missie: niet verliezen van concurrent Walcheren. Het lukte, want in het duel werd niet gescoord waardoor Zaamslag zaterdag thuis tegen Kruiningen de tweede periodetitel kan pak ken. RCS haalde tegen Wemel- dinge weer flink uit (9-0), Yer- seke klopte Kruiningen met 4-0. Koen van den Berge (rechts) wordt afgetroefd door SHO-spe- ler Ricky Bokhoven. foto marieke mandemaker Reguillo Vandepitte (rechts) duelleert met Remco de Neef van Smitshoek. Scheidsrechter Wijma, die de wedstrijd ondanks een blessure gewoon afmaakte, kijkt toe. foto herman dingler/orange pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31