II 8 NIEUWS De zoon van Chris van Driel stierf nadat een Audi hem schepte. Sindsdien vecht de vader tegen het gevoel van onrechtvaardigheid. Feestvierder opgesloten in toilet Ik liet het aan de politie over. Ik had wel iets anders aan mijn hoofd Een feestvierder werd dit weekend na Koningsdag op een wel heel opmerkelijke plek wakker: in een mobiele wc op een industrieterrein in Groningen. Hij was na een nacht feesten niet in zijn bed, maar een dixi beland. De man moest zaterdagoch tend worden bevrijd uit het hokje dat 's ochtends vanuit de stad naar het industrieter rein net buiten het centrum was gebracht. Hij belde de meldkamer van de politie en vertelde dat hij in slaap was gevallen in de wc, die ochtend wakker was geworden in het hokje, maar er niet meer uit kon. ,,Hij kon de deur op een kier open krijgen, maar er niet uit stappen omdat hij was omgeven door andere dixi's'', aldus een woordvoerder van de politie. De mobiele toilet ten stonden zij aan zij op een trailer. Agenten konden hem snel lo kaliseren en wisten hem te bevrijden uit zijn benarde po sitie. Een wijkagent kon har telijk lachen om het incident en plaatste een foto van de 'plaats delict'. Er moest een heftruck aan te pas komen om de feestvierder te ontzetten. Het is een schandaal dat het oosten zo ver achterblijft Na Rohingya nu strijd tegen christenen Na de Rohingya (moslims) goeddeels te hebben verjaagd, lijkt de regering van Myanmar nu een offensief begonnen te zijn tegen de Kachin, een overwegend christelijke min derheid. In het noordoosten van Myanmar zijn de laatste dagen duizenden mensen op de vlucht geslagen na gevech ten tussen leger en rebellen. Uit het gebied komen steeds meer berichten over in brand gestoken dorpen, executies en verkrachtingen. ls Jeffrey van Driel (27) bloe dend op het as falt ligt, voor de bumper van een Audi, knielt een voorbijgangster naast hem neer. Zij pakt de hand van de blonde jonge leraar die van zijn fiets is gereden en spreekt hem toe, terwijl anderen proberen het zo zwaar gehavende lichaam nieuw leven in te blazen, zonder te weten dat het al verloren is. Dat is alweer anderhalf jaar gele den, maar de barmhartigheid van voorbijgangers op straat in Leerdam raakt de vader van Jeffrey nog altijd recht in het hart. ,,Ik weet niet of ik het gedurfd had om een wild vreemd slachtoffer mond op mond beademing te geven.'' Dat emotie hem overmant als hij dat uitspreekt, past vader Van Driel eigenlijk niet. De ratio is zijn baken, nu hij zijn zoon moet missen. Hij heeft zijn verstand nodig, zeker nu hij in een strijd is verwikkeld om gerechtigheid te krijgen voor zijn zoon Jeffrey, die uiteindelijk sterft in een ziekenhuis in Utrecht. Want zet het verlies van Jeffrey de wereld van Chris en zijn gezin op zijn kop, het politieonderzoek dat volgt, verplettert het. ,,Ik ging ervan uit dat de politie haar werk zou doen. Ook na het gesprek met agen ten, een week na het ongeluk, waar bij mijn onderbuikgevoel al op speelde. Ik kreeg geen direct ant woord toen ik vroeg of er bloed en urine bij de chauffeur waren afge nomen, maar het zou allemaal in orde komen. Ik liet het aan de politie over. Ik had wel iets anders aan mijn hoofd. En het was 'geen fietsendief stalletje', zei de agent, maar een se rieuze zaak.'' Hij denkt vaak terug aan die laat ste woorden. Bijvoorbeeld als hij ontdekt dat een buurtonderzoek uitblijft, op de plek waar zijn zoon is aangereden. ,,Ik legde me daar niet bij neer.'' Nee, Van Driel neemt uit eindelijk het heft in eigen handen. Op een zaterdag in september stapt hij in zijn auto en rijdt naar de plek waar zijn kind is overleden. Parke ren, uitstappen, aanbellen. Dat laat ste steeds weer, tot hij 3,5 uur verder is en weet wat er met zijn zoon is Meer cliënten bij jeugdzorg Het aantal jonge ren dat jeugdzorg krijgt, is toegeno men van bijna 366.000 in 2015 naar ruim 405.000 in 2017. Dat meldt het Centraal Bu reau voor de Sta tistiek. Vooral de hulp door wijk- of buurtteams van de gemeente nam toe. Jongeren wo nen ook vaker in een inrichting, of begeleid: dat wa ren er 40.000, nu zijn het er 46.000. Herdenking moet blijven Ook als de aller laatste mensen zijn overleden die de Tweede We reldoorlog hebben meegemaakt, mag Dodenherdenking niet worden afge schaft. Driekwart van de Nederlan ders vindt dat. Besmet vlees weg uit winkel Supermarktketens Coop en Emté halen een aantal rundvleesproduc ten uit de winkel schappen. Volgens voedselwaakhond NVWA bevatten ze mogelijk de STEC-bacterie: een variant van de 'poepbacterie' E.coli die een gif stof produceert. Een en ander kwam aan het licht na een in terne controle bij de leverancier. LUCHTGEVECHT maandag 30 april 2018 GO GRONINGEN Sabine Zimmerman De Duitse politica vindt het schrijnend dat 3,7 miljoen Duitsers met een fulltime baan minder dan 2.000 euro per maand verdienen. Vooral in het oosten zijn veel minderbedeelden. NAYPYIDAW Carla van der Wal -Chris van Driel (vader van Jeffrey) DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG Alsof kung fu al niet moeilijk genoeg is, hebben deze leer lingen in de Aziatische gevechtskunst zich aan kabels om hoog laten hijsen voor een luchtgevecht. Ze oefenen voor een nachtshow in Zhengzhou, een stad in China. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23