Na dodelijk ongeluk vaak vrijuit WHISKEY is genieten Deceptie voor FC Twente Meestal geen onderzoek JOL Protest tegen uitzettingen Campagne voor afgewezen asielzoekers uit Afghanistan Club speelt volgend seizoen in Jupiler League »pii www.opisopvoordeelshop.nl Intuïtie Intuition Vorig jaar kwamen 613 mensen om in het verkeer, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Jaarlijks raken meer dan 21.000 mensen ernstig gewond bij ver keersongelukken. In het overgrote van deze gevallen doet het Open baar Ministerie (OM) geen onder zoek. In 2017 belandden 460 onge lukken waarbij iemand omkwam of ernstig gewond was geraakt, wel bij het OM. Dat zijn tachtig zaken min der dan het jaar ervoor. De Vereniging Verkeersslachtof fers is ervan overtuigd dat veel ver oorzakers van ernstige ongevallen onterecht vrijuit gaan. ,,Het gaat er Het uitlezen van de eventdatarecorder zou standaard moeten gebeuren bij ons niet in dat zo weinig veroor zakers van ernstige ongevallen straf rechtelijk iets te verwijten valt", zegt bestuurslid Jetty van der Werf. Zo hekelt de vereniging dat de eventda- tarecorders die in moderne auto's aanwezig zijn, niet altijd worden uitgelezen na een ernstig ongeluk, terwijl de afgelegde rit tot in detail staat geregistreerd. „Dat zou stan daard moeten gebeuren." Niet bij alle zaken die het OM onderzoekt, wordt daadwerke lijk overgegaan tot vervolging. „Gemiddeld worden ruim ze ven op de tien zaken aan de rechter voorgelegd", zegt een woordvoerder, die dat wijt aan onvoldoende bewijs, of aan het onterecht aanwijzen van be trokkenen als verdachten. Hij verklaart de aantallen doordat ge dragingen van veroorzakers van on gelukken vaak niet zo verwijtbaar zijn dat er reden is voor strafrechte lijke vervolging. Ook kunnen onge vallen eenzijdig zijn, wordt er be middeld of vallen bij één ongeval soms meerdere slachtoffers. Klei nere ongevallen zijn niet bij deze cij fers zijn inbegrepen. De vereniging benadrukt dat zonder oordeel van de rechter er geen duidelijkheid is over de aansprakelijkheid, wat slachtoffers problemen oplevert. »P8 Guus en Anja de Bie uit Wemeldinge zijn vaste bezoekers van het muziekfestival in Grijpskerke. Ze swingen zaterdag mee met de Juke Joints in de Urban Heroes Rockabillytent. De 24ste editie is een feest.P16 Nieuwsmedia 5 5 5 530" SPORT 1 en 2 Veroorzakers van ernstige of zelfs dodelijke verkeersongeluk ken worden in Nederland amper vervolgd. Onterecht, vindt de Vereniging Verkeersslachtoffers. Carla van der Wal Rotterdam - Vereniging Verkeersslachtoffers Wilkinson voordeelshop Scheermesjes Intuition Diverse varianten 3 stuks L_. PS Herfstig pzc.nl met buien Ook voor het laatste en wind regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1