II Sas lost de laffe moord op brugwachter Eddy op De vrijmarkt hoort er nog altijd bij op Koningsdag Slimme zonwering draadloos genie 7 Dit jaar hebben we met de zeskamp negen teams, waaronder twee teams van Polen die in het kassengebied werken. Leuk toch? iedereen wel helpen de moord op te lossen. In café Reseda is Maarten Hemels- oet van het organiserende KTNTL dan ook dik tevre den met de animo voor het moordspel. Zo'n 145 deelne mers zoeken tijdens Ko ningsdag naar aanwijzin gen. „Natuurlijk is het leuk voor kinderen, maar dit is echt niet per se bedoeld voor kinderen", denkt He- melsoet. „Sommige vragen zijn ook echt wel voor vol wassenen heel erg lastig." Hemelsoet overdrijft niet. De zaak is complexer dan gedacht. Bij de kerk marke ren nummers bij het sil houet van wijle Eddy de sporen. Een grote kei ligt vlakbij de naar curry geu rende bloedvlek. „Maar dan zou er ook bloed op de steen zitten en dat is niet het ge val", merkt een opmerk zame speurder al snel op. Bloedserieus struinen de deelnemers de omgeving af. Het waarschijnlijk echte wapen wordt gevonden. Een bebloed balkje, vlakbij een rode pruik. Het wordt er allemaal niet duidelijker op. De groep bestudeert de verdere aanwijzingen en controleert de alibi's van de verdachten. Na iedere tus senstop, bij ieder café wordt het raadsel complexer. Maar ook leuker. Eddy d'n Vierde is dööd. Doodgeslagen met een stomp voorwerp. Zijn li chaam werd gevonden bij de kerk, niet ver van zijn kleine witte ophaalbrug. Wie heeft het op zijn gewe ten? Verdenkingen gaan richting Linke Leo, Geile Guus en Johnny Draadloos. Alle drie bekenden van de politie. In een hechte gemeen schap als Sas van Gent wil Aan de Herengracht in Terneu zen moet Stijn even met zijn gro tere zus Hanne overleggen. „Twee euro voor vijf Suske en Wiskes... Doen?" Ondanks haar feestelijke oranje boa, heeft Hanne zichtbaar meer dan lang genoeg op haar winkeltje aan de Herengracht in Terneuzen moe ten passen. Met een kattig hand gebaar maakt ze haar broertje duidelijk dat twee euro prima is. Zo'n beetje al het stoffelijke verruilde op Koningsdag in het centrum van Terneuzen van eige naar. Schijnbaar onverkoopbare glazen kitschbeeldjes, een ge knoopt schilderij met een hert en een adelaar, al dan niet werkende computerspellen. Hoe gek of le lijk ook, het werd gekocht. Angela (giert dat ze niet met haar achternaam in de krant wil) zit er al heel lang. „Veel te lang. Het is koud als je stil zit en liefst wil ik eigenlijk nu weglopen en het lekker laten liggen. Ik doe dit anders nooit maar ik had echt een berg kleren waar ik vanaf wilde." De aanvankelijk netjes uitgestalde kleding is nu een berg waar af en toe een dame een nog grotere chaos van maakt. Veel verkoopt ze niet meer. Slechts enkele uren later zijn alle verkopers en kopers verdwe nen. De schoonmaakploegen ve gen de Herengracht en omgeving schoon. Niets blijft er achter. An gela en haar berg kleding zijn ver dwenen. Alleen markeringen waarmee Anky, Cor en Bert en anderen hun stukje stoep claim den resten. WOONPLAZA zaterdag 28 april 2018 - Jan Wante, voorzitter van het Westdorpse oranjecomité Vorige jaren werd er nog gegolfd in hartje Sas van Gent tijdens Koningsdag, dit jaar ging het er serieu zer aan toe. Sas loste de laffe moord op de brug wachter op. Moordspel tijdens Ko ningsdag in Sas van Gent: Kaylon (8) vindt sleutels op de 'plaats delict'. Van Oostburg tot Hulst en van Terneuzen tot Sas van Gent. Troepjes en schatten op de stoep horen bij de vrijmarkt en de vrijmarkt hoort bij Konings dag. F h o o r z o r g Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113 56 40 00, binnenuit.nl Kom naar Binnenuit en ontdek op zaterdag 28 april de draadloze woon- én hooroplossingen die het leven een stuk aangenamer maken! Raamdecoratie van SUNWAY® Draadloze accubediening met ontvanger Homey Draadloze en onzichtbare hooroplossingen (zelfs ter vermindering van oorsuizen) Deskundig hooradvies van de audiciens van All Ears Hoorzorg Wij verwelkomen u van harte met heerlijke hapjes en drankjes. Tot zaterdag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66