Roy Hendriksen wil fans iets teruggeven Amazones Van Drongelen en Braspenning eisen zeges op Vlissingers maken nog kans op deelname aan play-offs om de landstitel 22 ZE Zaalvoetbal Iers sluiten het seizoen af op bezoek bij HV/Veerhuys. Als alles meezit kan de ploeg van SamirYaaqobi vierde worden. Dankzij een 6-4-over- winning op ASV Lebo speelde Groene Ster zich vorige week in veiligheid. Er viel een last van de Vlissingse schouders af, maar het betekent niet dat de druk er nu helemaal af is. Want van avond, op de laatste speeldag van de reguliere competitie, kan de ploeg van coach Samir Yaqoobi zich - als echt alles meezit - plaat sen voor de play-offs om het landskampioenschap. Bij welk scenario kan dat gebeuren? De Vlissingers reizen vanavond naar Hoorn voor het duel met HV/Veerhuys. Die ploeg bezet de tiende plaats en moet winnen om eventueel de play-offs tegen de gradatie te kunnen ontlopen. Het lijkt een tegenstander die voor Groene Ster op het juiste moment komt. Want de Vlissingers hebben het in zich om een sterk verdedi gend blok neer te zetten, om er in balbezit razendsnel uit te komen. Het leverde vorige week treffers op van Salim Ben Sellam en Hoessein Bouzambou, niet toevallig twee ervaren rotten. Abdoe Abdenbi was nadrukkelijk aanwezig, net als Josimar Pattinama. Is de ploeg pre cies op tijd in vorm? Groene Ster staat nu op 30 pun ten en moet er 33 van maken. Dan kan het nog op de vierde plaats ein digen, die recht geeft op deelname aan de play-offs. In de eerste ronde zou koploper Hovocubo - dat een straatlengte voorsprong heeft op de achtervolgers - de tegenstander zijn. Groene Ster heeft evenveel punten als Amicitia, dat zesde staat, en één We zijn dit seizoen maar twee keer kansloos geweest: bij Lebo en thuis tegen 't Knooppunt punt minder dan ASV Lebo, de ploeg die het vorige week versloeg. Het duel in Amsterdam moet in een gelijkspel eindigen, zodat Groene Ster bij een overwinning op HV/Veerhuys beide ploegen op de ranglijst passeert. Levert ASV Lebo tegen Amicitia een winnaar op, dan kunnen de Vlissingers een streep zetten door deelname aan de play-offs. De vierde plaats in de eredivisie wordt momenteel bezet door TPP Rotterdam, dat volgend seizoen onder de naam Leyenoord Lutsal zal spelen. Die ploeg heeft slechts twee punten meer dan Groene Ster en wacht nog een zwaar duel met PC Eindhoven. De Brabantse ploeg versterkte zich in januari met twee Brazilianen en pakte in de laatste vier duels tien punten. PC Eindhoven moet winnen van TPP om lijfsbehoud veilig te stel len maar kan Groene Ster niet meer achterhalen. Maar ze kunnen de Vlissingers wél een handje hel pen. Vreemd seizoen Stel dat Groene Ster het kunstje vanavond flikt, dan krijgt een bij zonder seizoen nog een onver wacht staartje. „Het is ook een heel vreemd seizoen geweest", zegt Samir Yaqoobi. „We hebben dit seizoen in een aantal wedstrij den van onszelf verloren, vind ik. We zijn maar twee keer kansloos geweest: uit bij Lebo en thuis te gen 't Knooppunt." De Rotterdammer heeft de in tentie uitgesproken om ook vol gend seizoen bij Groene Ster aan het roer te staan. „Anderhalve maand geleden heb ik met het be stuur rond de tafel gezeten", legt Yaqoobi uit. „Als ik blijf, moet een aantal zaken verbeterd worden. De staf zou ik iets anders in willen vul len, we moeten in de winterstop de mogelijkheid hebben om een trai ningskamp te beleggen en de faci liteiten om te trainen moeten ver beterd worden. De club is op de goede weg en wil een duidelijk be leid uitstippelen. Er is genoeg ta lent, maar daar moet je wel in wil len investeren. Groene Ster heeft een stijgende lijn te pakken en die willen we vasthouden." VLISSINGENMet nog drie teams die kampioen kunnen worden wacht de Jupiler League vanavond een spannende ontknoping. Wordt het Jong Ajax, Fortuna Sit- tard of toch NEC? Trainer Gérard de Nooijer en spelers Julius Bliek en Karim Ban- nani kunnen de titelrace beïn vloeden met FC Dordrecht. De Schapenkoppen krijgen vanavond NEC op bezoek. En met het oog op de nacompetitie kan FC Dor drecht na een serie van vijf neder lagen wel weer een overwinning gebruiken. Als FC Dordrecht wint van NEC wordt de ploeg uit Nij megen sowieso geen kampioen, zelfs niet als koploper Jong Ajax thuis verliest van MVV Maas tricht. Nummer twee Fortuna Sit- tard, dat een punt minder heeft verzameld dan Jong Ajax, speelt op eigen veld tegen Jong PSV. Overigens mag Jong Ajax als re serveteam niet promoveren. De andere Zeeuwen in de Jupi ler League zijn na vanavond uitge- voetbald in competitieverband. In Oss speelt de lokale FC met Istvan Bakx tegen het Eindhoven van Augustine Loof. Roy Hendriksen hoopt met Helmond Sport op een mooi af scheid tegen RKC Waalwijk, de club waar hij van 2010 tot 2014 as- sitent-trainer was. Hendriksen vertrekt na twee seizoenen bij Helmond Sport. Waar zijn voet baltoekomst ligt, is nog niet be kend. „Het was een leerzame pe riode met ups and downs, waar ik uiteindelijk positief op terugkijk", liet de Middelburger optekenen op de website van Helmond Sport. „We willen de supporters iets te ruggeven voor hun steun gedu rende het hele seizoen." In de eerste proef bleek het duo aan elkaar gewaagd. Natasja van Dron gelen stuurde, de fraai wijkende en met veel afdruk door de arena lo pende ruin It's Me naar een score van 67,66 procent. Een zelfde score als Carmen Braspenning met de vosruin Gaudi. Dankzij het beslis sende onderdeel - galop, tact en re gelmaat - ging de zege naar Natasja van Drongelen. In de tweede proef stuurde Carmen Braspenning de mooi bergopwaarts dravende United-zoon naar een overtuigende overwinning (67,16). Natasja van Drongelen eindigde met de vijfjarige Chippendale-zoon als tweede (61,66). Eline van der Werf deed in Mi Deejay en ik moesten in Ml starten. Het klikte meteen en het gaat super goede zaken. De amazone uit Ter- neuzen stuurde de mooi bergop waarts en veel souplesse door de baan dravende vosruin Deejay naar een eerste en tweede plaats (66,33 en 62,00). Eline was goed te spreken over de Houson-zoon. „Twee maanden geleden heb ik Deejay ge kocht. Omdat hij Z2 had gelopen en ikzelf als M2 had gereden moesten we in Mi starten. Maar het klikte meteen en blijkt geen enkel pro bleem. Het loopt gewoon super." Sasika de Schepper (Kuitaart) was in de tweede proef met de Spiel- bergdochter Doretta B in de tweede proef de beste (63,353). Charlotte de Roeck kon met de merrie Reine d'Or C&G op een ge weldig debuut in ZZ-Licht terug- kijke. De amazone uit Heikant stuurde, de fraaie vliegende wissels sprin gende en in de traverse met veel lengtebuiging van de ene naar de andere zijde van de ring glijdende Romanov-dochter, twee keer op rij naar de overwinning (69,11 en 68,23). zaterdag 28 april 2018 2V Bijzonder seizoen van Groene Ster kan nog onverwacht staartje krijgen Salim Ben Sellam neemt na dit seizoen afscheid van Groene Ster Vlissingen. Speelt hij vanavond in Hoorn zijn laatste wedstrijd voor de eredivisionist? foto lex de meester Barry van der Hooft Vlissingen 1) Groene Ster moet zelf winnen 2) Een gelijkspel bij ASV Lebo tegen Amicitia -Samir Yaaqobi, coach van Groene Ster Vlissingen 3) TPP Rotterdam moet verlie zen van FC Eindhoven Natasja van Drongelen uit Philip- pine en Carmen Braspenning uit Clinge eisten vrijdag bij het Ko ningsconcours van de Honterui- ters in Kloosterzande, in L2 dressuur de overwinningen op. Lucien Roelandt Kloosterzande - Eline van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58