Bevelanders in vorm bij start ringrijden lil. Manteling Verras uw mantelzorger! >l|| Historie Veere te zien in 3D 6 De kop is eraf, het nieuwe ringrij- seizoen is officieel begonnen. En de eerste winnaar is dus ook bekend: Joeri van Stee won de wedstrijd in Middelburg. Traditioneel is de afdelingswed strijd in Middelburg op Konings dag de eerste van het seizoen. Op het Abdijplein kwamen 26 rijders in de baan. Van Stee pakte na een lange dag de zege. Van Stee rijdt voor de afdeling Zuid-Beveland en die afdeling toonde gisteren meteen aan in vorm te zijn. Ook Annaliza Lange- beeke rijdt voor Zuid-Beveland en zij won de pollepel. Ze versloeg nipt Hubert van der Maas, ook al een Zuid-Bevelandse rijder. Overi gens komt Langebeeke wel uit Mid delburg, dus de pollepel bleef toch een beetje in Middelburg. Tijdens de wedstrijd werd ook nog gestreden om een extra prijs, beschikbaar gesteld door Stal De Kroo uit Nieuw- en Sint Joosland. Die was voor Julia Crucq. Het ringrijseizoen gaat vandaag verder met de jongerenwedstrijd in Oostkapelle. Daar komt ook de Zeeuws kampioen van vorig jaar in actie, de 14-jarige Teun Dinge- manse uit Grijpskerke. Mantelzorg ZorgvrijwilLigers Krijgt u langer dan 3 maanden en meer dan 8 uur per week hulp van een of meerdere mantelzorgers? Dan kunt u t/m 30 april de mantelzorgwaardering aanvragen. Vul het formulier in op www.mantelingwalcheren.nl of bel Manteling 0118-553530 Bezoekers die door Veere wande len zien aan het oude stadhuis, de Schotse Huizen, de Campveerse toren en de Grote Kerk wel dat ze in een historisch stadje rond struinen. Maar de geschiedenis van die imposante gebouwen is er niet direct van af te scheppen; laat staan dat te zien is hoe Veere er uit zag in de tijd dat ze werden gebouwd. Om het verleden voor iedereen bloot te leggen en als het even kan 'beleefbaar' te ma ken, moeten mensen een 'virtu ele tijdreis door Veere' kunnen maken. Voor het zomerseizoen van 2019 kan dat, onthulde demissio nair wethouder René Molenaar van Veere donderdag tijdens een presentatie in het Zeeuws Ar chief. Veere, dat zelf dertig mille bijdraagt, moet het zonder Euro pese subsidie doen. Het stout moedige idee van beleidsambte naar en projectleider Cees den Hamer om via crowdfunding geld in te zamelen om het cultu- reel-toeristische plan toch te rea- BenWvan Veere vonden vorig jaar al medestanders die meehelpen de reis mogelijk te maken liseren, wierp vruchten af. Het maken van een historische 3D- film over Veere kan in elk geval doorgaan. Ook ideeën voor het ontwerpen van games voor iPads en spelcomputers, waarmee ook jongeren graag in de laatste dui zend jaar historie van Veere dui ken, lijken kans te maken. De ini tiatiefnemers komen nog maar tien mille van de benodigde kleine ton tekort om veel dromen uit te laten komen, meldde Mole naar. B en W van Veere vonden vorig jaar al medestanders die meehel pen de reis mogelijk te maken: de Stichting Delta Cultureel (be heerder van het in de Schotse Huizen en het voormalig stad huis zetelende Museum Veere), de Walcherse Archeologische Dienst en het Zeeuws Archief. Ze speelden leentjebuur bij grote steden als Amsterdam en Londen die de geschiedenis van hun stad ook vastlegden in snelle, aanspre kende 3D-filmpjes. Ridder Een Scalda-student maakte een aansprekend filmpje over een ridder die zijn verdwenen kasteel Zandenburg zoekt. Het over tuigde de beheerders van het bijna vergeten fonds Nederlandse Overzeese Trust ervan zeventien mille bij te dragen aan het project. Op de facebookpagina Veere in 3D zijn voorproefjes te zien. IN DE REGIO Geheimen op zolder Museum is weer open Voorstelling 'Het Verweer' MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 28 april 2018 WA Julia Crucq steekt de 10 mm. foto ruben oreel Maurits Sep Middelburg Voor Pasen volgend jaar kun nen liefhebbers historisch Veere virtueel ontdekken. René Hoonhorst Veere OOSTKAPELLE In het kader van het project 'De Zeeuwse Natuur' verzorgt Terra Maris de activiteit 'Zoldergeheimen'. Een gids neemt de bezoekers mee naar het 'Open depot' op de zolder van het museum en vertelt daar alle bij zonderheden over de vogels, zoogdie ren en andere ob jecten die daar te zien zijn. De rondlei dingen zijn van daag, maandag, dinsdag en woens dag om 13.00,14.00 en 15.00 uur. Kos ten: entreeprijs mu seum plus 1 euro ARNEMUIDEN Het museum in Ar- nemuiden is weer geopend. De the matentoonstelling staat in het teken van zoutwinning. Met behulp van video's, maquettes, schilderijen, pren ten en voorwerpen geeft de tentoon stelling een inkijkje in de zoutwinning en de raffinage ervan. Tot en met 1 november geopend op woensdag- en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. WESTKAPELLE De Zeeuwse Kome die speelt donder dag 3 en woensdag 9 mei de voorstel ling 'Het Verweer'. De voorstelling gaat over de Tweede Wereldoor log. Het geheel wordt opgevoerd in het Polderhuismu seum. De aanvang is 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro, inclusief koffie of thee en een meet greet. Meer informatie is te vinden op pol- derhuiswestka- pelle.nl. ARNEMUIDEN Ze is al 120 jaar oud maar er zit nog volop muziek in de Muziekvereniging Arnemuiden. Het jubileum wordt het hele jaar gevierd met allerlei activiteiten. Als eerste cadeau ontving Piet Baan, het oudste lid van de vereniging, gisteren tijdens de aubade op Koningsdag een nieuwe vlag uit handen van burgemeester Harald Bergmann. De Muziekver eniging Arnemuiden is in 1898 opgericht naar aanleiding van de inhuldiging van koningin Wilhelmina. De vlag komt te han gen bij muziekgebouw Da Capo aan de van Cittersweg. De vereniging heeft naast het harmonie-orkest ook een leerlin genorkest en een drumgroep. foto ruben oreel ZATERDAG KOUDEKERKE Vlissingsestraat 28, 13.30-15.00 uur: Rondleiding over buitenplaats Moes bosch MIDDELBURG Cinema Middelburg, vanaf 18.30 uur: Vertoning 'Phantom Thread' en 'De wilde stad' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 10.00-12.00 uur: Vo gelcursus voor de beginnende vogel liefhebber; Infopunt 't Wachter- tje, 13.30 uur: Gids- wandeling door het dorp OOST-SOUBURG Podium Razzma- tazz, Middelburgse straat 113, 20.30 uur: Optreden Birds of Chicago SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en rondleiding door ex positie archeologie en geschiedenis van het dorp VLISSINGEN Woonzorgcentrum Scheldehof, 14.00 uur: Optreden Qua- tre-mainsgroep Zeeland; Podium De Piek, 21.00 uur: Optre den Steeier, ode aan Led Zeppelin ZONDAG MIDDELBURG Koudekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middel burg, 15.00 uur: Vertoning 'De wilde stad' VLISSINGEN Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur: Optreden Gol den Syrup VLAG VOOR 120-JARIGE Muziekvereniging Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42