baldErm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 13 De integratie verloopt hier zo vloeiend, er gebeuren zulke mooie dingen legt meneer Van Bergem een biljartje met Farhad, een jongen uit Iran. De strijd gaat gelijk op. „Hij kan aardig biljarten", bromt Van Bergem goed keurend. Farhad vindt het fijn dat hij zich nuttig kan maken. In het asiel zoekerscentrum is het vooral wach ten. Op nieuws over de verblijfsver gunning, op een verzetje. Wachten, wachten, wachten. „Hier is het gezel lig", zegt hij na zijn zesde carambole. „Ik doe het met plezier." Natuurlijk begrijpen ze in Mussel- kanaal ook wel dat er minder asiel zoekers zijn, en dat het COA daarom locaties moet sluiten. Maar waarom nou precies hun azc, dat niet zelden een voorbeeld voor de rest van Ne derland genoemd wordt? Ook wet houder Francis Boen van de ge meente Stadskanaal, waar Musselka- naal onder valt, liet eerder al weten 'overvallen' en 'onaangenaam ver rast' te zijn door het besluit. Vakbond FNV maakt zich grote zorgen over de gevolgen voor de leefbaarheid, die juist in een krimpregio als Zuidoost- Groningen toch al onder druk staat. Want naast alle gezelligheid en mooie anekdotes - twee jaar geleden, op de playbackmiddag, vertolkte een groep asielzoekers in blauwe kiel Mien Toentjevan de Groningse volks zanger Ede Staal - leveren de vluch telingen Musselkanaal ook geld en werkgelegenheid op, daar doen ze niet moeilijk over. De asielzoekers doen hun boodschappen in het dorp, hun kinderen gaan er naar de basis school. Op OBS Wereldwijs, waar tien vaste en vier tijdelijke krachten ie dere dag hun best doen om kinderen van 26 verschillende nationaliteiten Nederlands te leren, kennen ze de harde achterkant van de asielindu strie maar al te goed. „Je moet er re kening mee houden dat een leerling morgen of over een maand al weer weg kan zijn", zegt Willem, meester van groep zeven. „De kunst is om je niet te veel aan de kinderen te hech ten." Dat is niet hard bedoeld. Het is een manier om er mee om te gaan. „Het is onze taak om ze een veilige, fijne plek te bieden. Als de kinderen het aan het einde van de dag jammer vin den dat ze weer naar huis moeten, dan heb ik mijn werk goed gedaan." Passanten Want hoewel het hecht is, het huwe lijk tussen het dorp en het azc, zijn alle asielzoekers passanten. Op een gegeven moment krijgen ze een wo ning toegewezen in een andere ge meente, of worden ze teruggestuurd naar hun eigen land. In Musselkanaal blijven ze nooit. Het maakt het verhaal over Mussel kanaal en zijn asielzoekers extra bij zonder. Steeds opnieuw schenken de dorpsbewoners hun vertrouwen aan nieuwkomers, en steeds wordt dat terugbetaald. „Natuurlijk kan ik mijn vrijwilligers ergens anders vandaan halen als het azc straks dichtgaat", zegt Stik. „Maar daar gaat het niet om. De integratie verloopt hier zo vloeiend, er gebeuren zulke mooie dingen. Voor asielzoekers is dat een prachtige manier om aan ons land te wennen. En het gaat allemaal spon taan, zonder strakke kaders of regels. Het is doodzonde dat dat verdwijnt." w 15 dagen Drielandenreis Valkenburg 5 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen Kirchbergin Tirol 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko Hight all-inclusive' 10 dagen Barcelona en Andorra 10 dagen Hoogtepunten Noorwegen zaterdag 28 april 2018 GO asielzoekers niet kwijt Op OBS Wereldwijs zitten 26 nationalitei ten. „De kunst is om je niet te veel aan de kin deren te hechten", zegt een leerkracht. FOTO'S CORNÉ SPARIDAENS „Hier is het gezel lig", zegt Farhad uit Iran, terwijl hij een bil jartje legt met meneer Van Bergem. -Monique Stik, zorgcentrum Beukenhorst v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: IA, 28 mei 11 juni 7 2,23 juli 20 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 7,21 mei A, 18 juni 2,16,30 juli 713,27 aug etc. Vertrekdata: 2,16, 23, 30juni 7 IA, 21, 28juli 711, 28, 25 aug etc. Vertrekdata: 21 mei 7 A juni 7 2,16, 30 juli 713,27 aug etc. Vertrekdata: 5,12,19, 26 mei/ 2, 9,16, 23. 30juni 7 7, IA juli etc. Vertrekdata: 28 mei 7 11, 25 juni 19, 23 juli 7 6 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13