8 Die mening delen fotograaf Vincent Mentzel en modejour naliste Josine Droogendijk, die vinden dat fotograaf Erwin Olaf zijn opdracht met verve heeft volbracht. Olaf legde koning Willem- Alexander, koningin Maxima en de prinsessen onder meer lopend vast in de marmeren hal van het Koninklijk Paleis in Amsterdam. „Dit is écht gla mour!" jubelt Droogendijk, die het is opgevallen dat Maxima 'loeihoge' Louboutins draagt en prinses Alexia (12) een witte Va- lentino-blouse van haar moe der leende. Olaf praat liever niet inhou delijk over portretopdrachten, maar laat wel los dat hij vereerd is met de opdracht die hij kreeg. „Het was een buitengewoon plezierige fotosessie en ik hoop dat dit weerspiegeld is in het eindresultaat." Mentzel, die koningin Beatrix verschillende keren in Paleis ten Bosch vastlegde, is een grote fan van Olaf en vindt dat hij zijn taak heel goed heeft uitge voerd. Mentzel: „Hij heeft zijn vrij heid laten spreken." Zo draagt de koning op de groepsfoto (zie voorpagina) geen stropdas, iets dat hem losser en meer bena derbaar maakt. „Het is een prachtige, glamourous picture geworden. Hier zal de royalty pers idolaat van worden! De manier waarop het oude met het nieuwe is gecombineerd, prachtig. Met het beeld van At las die de aarde draagt en al dat marmer op de achtergrond, daar was Beatrix ook altijd fan van." Leuke spanning Mentzel vermoedt dat de ko ninklijke familie verschillende keren op en neer is gelopen om het perfecte shot te krijgen. „Er hangt een leuke spanning. Ze zullen hebben geoefend in ste vig doorlopen en ik denk dat er een ventilator aan te pas is ge komen om de haren zo mooi te laten wapperen." Of Olaf voor fotomontage koos, kan hij niet met zekerheid zeggen. „Het zou kunnen dat hij een foto van de hal heeft ge maakt en daar later de familie in heeft gezet. Mocht dat zo zijn, dan heeft hij dat keurig ge daan." vrijdag 27 april 2018 GO Prinses Ariane: zonder make-up. Prinses Alexia: opvallende haarkleur. Orane De nieuwe staatsiefoto's van de koninklijke familie, die gis teren zijn vrijgegeven, hebben een hoog glamourgehalte. Suzanne Borgdorff Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8