k i 289 Kim neemt eigen toilet mee Nucleaire wapens en economische sancties op agenda 7 De ontmoeting tussen Kim en Moon vandaag is baanbrekend, maar ook een voorspel voor de top waar iedereen echt op wacht: die met Kim en Trump. We weten wat de twee Koreaanse leiders vandaag eten: verse noedels uit Pyongyang. En als toetje een mangomousse met daarop een af beelding van het hele Koreaanse schiereiland: zónder grens. We weten waar de twee Kore aanse leiders vandaag zullen pra ten: in het Vredeshuis in Panmun- jom, een plek aan de Zuid-Kore- aanse kant van de grens tussen de twee landen. De Noord- Koreaanse leider Kim Jong-un is er afgelopen nacht (02.30 uur onze tijd, 9.30 uur 's ochtends in Korea) te voet de grens overgestoken, waar de Zuid- Koreaanse president Moon Jae in hem stond op te wachten. Voor de gelegenheid zijn twee weken geleden al aan beide kanten de luid sprekers uitgezet. Nor maal gesproken braken die continu Noord- of Zuid-Ko- reaanse propaganda uit. Met (aan zuidelijke kant) afgewisseld door de in het Noorden verboden K-pop. De eerste daad van beide leiders na de handdruk: het planten van een gedenkboom. We weten ook dat de ontmoeting bij voorbaat al historisch is, of-ie nu lukt of mislukt. Het is pas de derde keer sinds de Koreaanse oorlog (1950-1953) dat de leiders van de twee landen elkaar ontmoeten. De laatste keer was elf jaar geleden: toen was in Noord-Korea Kim long-il, de vader van Kim Jong-un, nog aan de macht. Voor de jonge Kim is het sowieso de eerste keer dat hij in het openbaar een topont moeting heeft; zijn ontmoeting met de Chinese leider Xi Jinping was achter gesloten deuren. Wat we niet weten: waar de twee mannen op deze historische ont moeting precies over zullen praten. Een officiële agenda was er gister avond nog niet. De (uiteraard) ver wachte onderwerpen: ontmante ling van het Noord-Koreaanse nu cleaire programma (kernwapens dus), het lot van 60.000 door de oorlog verscheurde fa milies en een betere ver standhouding tussen de twee landen. Dat laatste lijkt de voor naamste insteek van de Zuid-Koreaanse leider Moon Jae-in: hij wil de geschiede nis ingaan als de president die vrede bracht én, mis schien, de twee Korea's weer herenigde. De inzet van Noord- V Korea? Dat blijft gissen. Ex perts stellen dat het het land waarschijnlijk vooral om verlich ting van de internationale econo mische sancties gaat. Maar zowel het opheffen van sancties als het bereiken van vrede zijn niet mogelijk zonder nog een top: die tussen Kim en de Ameri kaanse president Donald Trump. De twee vlogen elkaar de afgelopen maanden verbaal in de haren: Trump noemde Kim 'kleine raket man', Noord-Korea noemde Trump een 'oude gek'. Niet lang daarna werd bekend dat ze in mei 1 WANTROUWEN waarschijnlijk samen om tafel gaan zitten. In aanloop naar de twee toppen kondigde Noord-Korea vorige week aan te stoppen met alle nu cleaire testen en niet langer lange- afstandsraket te testen. Een poging om goede wil te tonen? Nee, zeg gen sceptici. De berg Mantap waar de ondergrondse testen plaatsvin den, staat na jaren van nucleaire ontploffingen op instorten. Andere experts stellen dat de Noord-Ko- reanen geen ondergrondse testen meer nodig hebben: ze hebben hun kennis inmiddels op orde. Vandaag bij Moon en straks bij de Trump- top zou Kim die rol willen uitspe len en daarmee zijn land aan en de sancties van tafel willen hebben. Bezoek op 26 27 Het grootste foto evenement van de Benelux! Koop nu uw tickets! www.fotofair.nl NU TOT €1000 CASHBACK OP VEEL CAMERA'S EN LENZEN VAN SONY! Sony Cybershot RX100 Mark V Sony Cybershot RX10 Mark III Amsterdam Arnhem Breda Den Bosch Den Haag Eindhoven Groningen Haarlem Leeuwarden Rotterdam Utrecht Zwolle Antwerpen Samen beter in beeld. vrijdag 27 april 2018 GO Historische ontmoeting Korea's is de opmaat naar die échte top Cyril Rosman Rotterdam/Panmunjom Volgens nieuws agentschap Daily NK reist Kim Jong- un nooit zonder zijn eigen toilet. Dat is ingebouwd in een van de wagens van zijn konvooi. „Het is ondenkbaar dat hij een publiek toilet zou gebruiken. Net als het ondenkbaar is dat iemand anders het persoonlijke toi let van de hoogste leider gebruikt." Er zit meer achter het idee van een eigen toilet. Het voorkomt dat andere landen stalen kun nen nemen van zijn urine en stoelgang om zijn gezondheid te checken. En dat is niet zo vergezocht, bewijst de geschie denis. Zo zou de Is raëlische Mossad in februari 1999 de stoelgang van de voormalige Syrische president Hafiz al- Assad bemachtigd hebben toen hij Jor danië bezocht. De Mossad installeerde een speciaal toilet in de hotelkamer van Assad dat naar een speciale tank leidde. Assad leed aan kan ker en diabetes en met de operatie wil den de inlichtingen diensten te weten komen hoe ver zijn ziektes gevorderd waren. Hetzelfde ge beurde bij Michaïl Gorbatsjov toen hij in 1987 Washington bezocht, maar dan door de CIA. Een fietser passeert in Seoul een campagnebillboard voor de top tussen de Korea's. fotoap I mm P I Workshops masterclasses Meer dan 75 standhouders Beursaanbiedingen Spectaculaire fotomomenten Grote 1 inch sensor Spiegel reflexkwaliteit in een compacte behuizing Lichtsterke f/1.8-2.8 Zeiss zoomlens Film in 4K Gratis cursus macrofotografie cashback Gratis cursus macrofotografie cashback Grote 1 inch sensor Krachtige Zeiss 25x zoomlens Film in 4K Ultra HD kwaliteit Ingebouwde Steadyshot-beeldstabilisatie prijs na cashback prijs na cashback

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7