RENATE WENNEM ARS 'Nachtmerrie van elke vrouw' krijgt twaalf jaar celstraf 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt iel 088-0885 886 rsmr <*~- Column C. gijzelde en verkrachtte vorig jaar een jonge vrouw in haar wo ning. Hij was nog maar een paar dagen uit de gevangenis en had een enkelband moeten dragen. De straf is negen jaar lager dan de eis van het Openbaar Ministe rie. Advocaat Richard Korver, die het slachtoffer bijstaat, spreekt van een onbevredigend vonnis. „Voor mijn cliënte is dit onbegrij pelijk. We gaan het OM vragen in hoger beroep te gaan." Justitie noemde C. twee weken geleden 'de belichaming van de nacht merrie van elke vrouw'. C., die niet aanwezig was bij de uitspraak, zat een groot deel van zijn leven achter de tralies. Sinds zijn 19de was hij maar zes maan den op vrije voeten. Op zijn straf blad staan onder meer geweldda dige diefstallen en straatroven. In 2010 probeerde hij een vrouw te verkrachten in haar Haagse hotel kamer, wat hem zeven jaar cel op leverde. Bij zijn vrijlating in de cember 2016 kreeg C. een enkel band, maar die knipte hij door. Hij werd aangehouden, maar stond na twee maanden weer op straat. Tegen de zin van het OM. Omdat C. toen niet meteen bij de reclassering terechtkon voor een slaapplaats en nieuwe enkel band, reisde hij zonder elektro nisch toezicht naar zijn oma in Rotterdam. Voordat hij daar aan kwam, amper acht uur na zijn t Arthur C. moet zijn slachtoffer 30.424 euro betalen vrijlating, probeerde hij een stu dente te beroven. Drie dagen later gijzelde, bedreigde en verkrachtte hij een Rotterdamse vrouw (26) urenlang in haar eigen huis. Het was de zoveelste keer dat C. kort na zijn voorwaardelijke vrij lating in de fout ging. De recht bank bepaalde dat die eerdere strafkortingen moeten worden omgezet in een extra celstraf van ruim drie jaar. C. moet de ver krachte vrouw een schadevergoe ding van 30.424 euro betalen. Vijftig pagina's dik is het. Een paar weken geleden lag het al in de brievenbus: het pro grammaboekje voor de Oranje feesten in ons dorp. De helft ging op aan advertenties. Zo is de su permarkt trotse sponsor van de cabaretavond, gaat de obstakelloop door zo ongeveer elk bedrijfs pand dat het dorp rijk is en wenst het instal latiebedrijf ons fijne dagen. Het gaat me toch een feest wor den! optocht met wagens van de scholen, de drakenbootrace, de vlaggenstokviswed- strijd, de trekkertoer tocht: het kan niet op. Oranjefeesten in een dorp, het is een ver haal apart. Het begint natuurlijk met de oranjevereniging. Die is hier lekker actief. Dat zijn de mensen deren en ging volledig zijn eigen gang. Stond ik 's middags in mijn dooie eentje naar de optocht te kij ken. Beetje met de route meefiet send. Praatjes makend met beken den langs de kant. Want het lijkt of iedereen uit zijn holletje kruipt op dit soort dagen. Het is weer voorjaar en alles opent. Ook de mens. We laten elkaar weer zien dat we er zijn en vertellen verha len over de afgelopen winter. Een praatje over het weer. De kinde ren. Niks bijzonders eigenlijk. aan zo'n evenement in een dorp. Ik moet er niet aan denken om nog ouderwets te worden platgedrukt in Amsterdam, met een volle blaas en geen plek om te plassen. Het feestje in het dorp sla ik over deze keer. We zitten in de auto op weg naar Zwitserland. Ook leuk. Maar ik neem het programmaboekje mee. Om af en toe te kijken wat ik mis. Koningsdag verbindt. Al ruim voor 27 april. die al maandenlang in het oranje denken. Ze hebben sponsors ge zocht, leden geworven, vergun ningen geregeld en ongetwijfeld regelmatig samen een biertje ge dronken. Koningsdag verbindt. Al ruim voor 27 april. geen kind meer op de basis school. En terwijl ik in het verleden soms vloekend naar een verregend veldje fietste om daar met een plastic beker koude kof fie te kijken naar het ringwerpen en spij- kerpoepen, voel ik nu een gemis. Weer een tijdperk achter de rug. Vorig jaar was het al wennen. De jongste deed mee aan spelen voor de oudere kin- - IJl VAl Autovakantie Drenthe Singlereis Fietsen in Normandië Groepsrondreis Thailand Cambodja Groepsrondreis Mystiek Peru Cruise m Middellandse Zee vrijdag 27 april 2018 GO Oran efees De Rotterdamse zedendelin quent Arthur C. (33) is veroor deeld tot twaalf jaar gevange nisstraf en tbs met dwangver pleging. Barbara de Jong Rotterdam De fietstocht langs versierde straten, En dat is nou precies het leuke Dit jaar heb ik voor het eerst De wereld is Kras Kras.nl/53591 Kras.nl/22705 Kras.nl/middellandsezee •y Kras.nl/36629 Kras.nl/25296 exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calai Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen .•--iui' Compleet verzorgd of'cruise only' Griekse eilanden of Spaanse steden Geniet van Mediterrane sferen Hotel in karakteristiek esdorp Elp Ontbijtbuffet en gratis parkeren Klantbeoordeling 8,6 Invasiestranden Mont St.-Michel 1-persoonskamer inbegrepen Klantbeoordeling 7,6 Bangkok, Phnom Penh en Angkor Indrukwekkende Killing Fields Klantbeoordeling 8,1 Maak kennis met de Incacultuur Incl. treinrit naar Machu Picchu Klantbeoordeling 8,7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6