5 Internationale studenten zien werk bij Dow in Terneuzen wel zitten BEZOEK 2E PINKSTERDAG ONZE SHOWROOM! De mariniers die niet naar Vlissingen willen, kunnen er nog een puntje aan zuigen. Chemiebedrijf Dow ontving deze week ruim vijftig studenten in Terneuzen. Emmastraat gaat dicht Het was voor het eerst dat Dow in Terneuzen een Universiteitsdag hield. Delftse, Eindho- vense, Rotterdamse en Gentse studenten gaven gehoor aan de oproep. Ze kregen een in troductie over Dow, een rondlei ding over het fabrieksterrein, speelden een bordspel waarin ze kennis maakten met alle facetten van Dow en aten 's avonds in het Dow-personeelsgebouw aan de Vliegende Vaart. In groepjes zitten de studenten in het personeelsge- De internationale cultuur spreekt mij aan. Die vind je ook in Terneuzen bouw aan tafel. Het gezelschap is internationaal. Aan één van de ta fels zitten masterstudenten uit - let op - Colombia, China, Canada en Mongolië én een Russisch- Finse onderzoeker, Alexey Kirilin. Kirilin werkt 'al' drie jaar op de onderzoeks- en ontwikkelingsaf deling van Dow in Terneuzen. 'Young professional' staat op het kaartje aan zijn overhemd. Zijn verhaal klinkt als een reclamefol der. Gepromoveerd aan een uni versiteit in Finland kon hij bij de universiteit in het Zwitserse Lau- sanne aan de slag. „De verdiensten waren er zelfs hoger. Toch heb ik voor Dow in Terneuzen gekozen, vanwege de unieke ontwikke lingsmogelijkheden." 'Opportunities' 'Ontwikkelingsmogelijkheden' of in het Engels 'opportunities', het woord valt vaker. Xiaoqing Hu uit Shanghai, masterstudent compu tertechnologie in Eindhoven, zegt het ronduit. „Het maakt mij niet zoveel uit of ik in een grote stad of ergens anders werk vind. Ik ga daarheen waar ik denk de beste ontwikkelingsmogelijkheden te hebben." De Columbiaanse Tatiana Cuar- tas staat er ook zo in. „Waarom zou je per se in een wereldstad moeten wonen? Ik woon nu in Gent, maar Terneuzen lijkt mij ook prima. Als je werkt, ga je toch niet elke avond uit. De grote stad is leuk voor een weekend." Het begint saai te worden, maar ook Daniela Boyaninska uit Ca nada, studente aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam, zou zo verhuizen, als ze bij Dow aan de slag kan. „Terneuzen kende ik niet, maar Dow wel. Dow is ook groot in Canada. De internationale cultuur spreekt mij aan. Die vind je ook in Terneuzen." Mongolië Bolortuya Ganbat uit Mongolië straalt helemaal. Zij volgt een stu die bedrijfsfinanciën aan de uni versiteit in Gent, in het Engels. Ze verwacht dit jaar af te studeren en hoopt daarna langer in Europa te blijven, wellicht bij Dow in Ter neuzen. „Mongolië is ver weg, ze ker, maar je kunt nooit genoeg in ternationale ervaring opdoen." Met de Universiteitsdag wil Dow Benelux hoogopgeleide ta lenten warm maken voor het be drijf. Met name bij de sterk groei ende serviceafdelingen is daar vraag naar. De eerste Universi teitsdag lijkt alvast geslaagd als promotiedag. Maar, weet onder zoeker Kirilin, Dow doet meer dan alleen promoten, Dow han delt ook. Kirilin: „Dow helpt part ners werk te vinden. Daar is een speciaal programma voor." Ook daaraan kunnen organisaties als het Korps Mariniers een puntje zuigen. Schouwersweg 100, Heinkenszand markilux KLOOSTERZANDE De Em mastraat in Kloosterzande blijft tot eind mei dicht. De gemeente Hulst gaat een per manente oplossing zoeken voor de terugkomende pro blemen met de riolering. Een defect riool zorgde afgelo pen maanden meerdere keren voor problemen in de straat. Begin deze week zakte er op nieuw een put in de weg. Hulst laat momenteel 'omlei dingen' en een pomp zetten op het defecte riool. Medio mei wordt de waterlei ding tijdelijk omgelegd, waarna het riool gerepareerd kan worden. Dat duurt tot eind mei. 3-daagse excursiereis Zuidoost Engeland Libelle Zomerweek Groepsreizen v.a. 349,-- €41,-- 46,-- €119,- €31,- 59,-- 35,- 85,-- Annie M.G. Schmidt OVERKAPPINGEN vakantie thuis vrijdag 27 april 2018 -ZV Studenten willen wél naar Terneuzen Harmen van der Werf Terneuzen - Daniela Boyaninska uit Canada warema III SOLARLUX Quality Partner www.kielgast.com Bij deze reis is het excursieprogramma inbegrepen Keukenhof Hollands glorie, inclusief entreeticket Al 22 jaar het leukste feestje! Weekendje Londen! di 17 t/m do 19 juli di 14 t/m do 16 augustus do 3 mei ma 21, do 24 za26mei za 16 juni t/m zo 17 juni Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Koninklijke Tuinen in Brussel wo 9 mei Bloemenpracht in de Koninklijke Serres! Dagtocht Parijs za 5 mei, zo 29 juli, za 24 aug Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Dagtocht Maastricht Maastricht is magisch! za 28/4, vr 29/6, do 30/8 za 30 juni Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden r 0113-351551 Vindt u op onze site. Tatiana Cuartas, Hu Xiaoqing, Daniela Boyaninska, Alexey Kirilin en Bolortuya Ganbat (vlnr), deelnemers aan de eerste Dow Universi teitsdag. fotocamileschelstraete Ook zonwering, vouw wanden en balkonbeglazing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65