II 5 gasaanval op Douma als leugen af te doen Waarschuwing 1 Barbie-inzage naar wat de Britten een 'stunt' noemen. Zij waren, net als Frank rijk en Amerika, niet aanwezig toen de groep ook een bezoek bracht aan de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW), dat in Den Haag is ge vestigd. „De OPCW is geen thea ter. Het Russische besluit om deze plek te misbruiken is een nieuwe poging om het onderzoek van de OPCW te ondermijnen", ver klaarde de Britse ambassadeur Peter Wilson in Nederland. Verklaringen Maar Sjoelgin vindt de actie goed te verdedigen. „Het Westen wil ons niet horen. Direct na de Ame rikaanse interventie kwamen bondgenoten met juichende ver klaringen. Elk antwoord van ons dat dit een grove schending van rechten was, kreeg geen gehoor. Als niemand wil luisteren, moeten we het anders doen. Dan moeten we de ooggetuigen hier naartoe brengen." Dat Hassan uit Syrië hiervan misschien wel het meest de dupe is, neemt Sjoelgin voor lief. „Hij is ontzettend belangrijk. Een kind vertelt de waarheid. Een waarheid die het Westen niet wil horen. We moesten laten zien dat dit een leu gen is, en een heel gevaarlijke." Het HagaZiekenhuis in Den Haag heeft 85 medewerkers een officiële waarschuwing gegeven omdat ze onrechtma tig het dossier hebben beke ken van Samantha de long, beter bekend als realityster Barbie. Als ze nog eens de fout ingaan, volgt ontslag op staande voet, heeft het zie kenhuis bekendgemaakt. Omdat dit voor alle betrokke nen de eerste waarschuwing is, volgen nu geen ontslagen. De medewerkers hadden 'geen behandel- of zorgrelatie met de patiënt', aldus het zie kenhuis na intern onderzoek. De zoekacties werden uitge voerd toen De Jong in januari met spoed werd opgenomen nadat ze een zelfmoordpoging had gedaan. Om privacy- schendingen in de toekomst te voorkomen, scherpt het ziekenhuis de procedures ver der aan. Zo krijgen medewer kers een extra waarschuwing wanneer ze een dossier ope nen, gaat het ziekenhuis met extra steekproeven controle ren of de regels worden nage leefd en moeten medewerkers die toegang hebben tot de patiëntendossiers een online cursus volgen over privacy. We mogen heel trots zijn op het koningshuis. De vijf jaren zijn voorbijgevlogen 'Staking streekvervoer is niet te voorkomen' De werkgevers in het open baar vervoer gaan ervan uit dat ze de staking in het streekvervoer maandag en dinsdag niet meer kunnen voorkomen. „Dit was een ui terste middel", reageert een woordvoerster van de Vereni ging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) op het von nis van de rechter, die giste ren in Utrecht bepaalde dat de staking mag doorgaan. „Het stakingsrecht heeft zwaarder gewogen." tiënten uit het ziekenhuis in Douma, die kort en emotieloos verklaren dat zij niets hebben ge merkt van een gasaanval. Zaken man Abdel lag al in het hospitaal met een kleine verwonding toen de eerste gewonden binnenkwa men. Hij hoorde hoe mensen rie pen dat er een gifgasaanval was ge weest, maar hij rook niets. Labo rant Said zag een enorme chaos op de spoedeisende hulp. Veel bange mensen, maar niemand die met gasmaskers opliep. Dokter Hassan zag wel dat som mige mensen moeilijk konden ademen, maar dat zou zijn veroor zaakt omdat ze veel stof hadden ingeademd. Niemand die werd binnengebracht heeft langer dan een paar uur moeten blijven. Het Westen heeft te snel conclu sies getrokken, zo willen de Rus sen en Syriërs aantonen. En dat is de schuld van hulporganisatie De Witte Helmen, vinden zij. Dit zijn niet de redders in nood, maar ter roristen die provoceren met dit soort in scène gezette beelden en die ook nog eens worden gefinan cierd met miljoenen euro's uit het Westen. Nederland betaalde sinds 20t511,5 miljoen euro aan de orga nisatie. „Wij worden constant be schuldigd van het verspreiden van nepnieuws. Maar nu kan niemand nog twijfelen wie hier nepnieuws verspreidt", zegt Sjoelgin. Diverse westerse landen zien dat heel anders en haalden hard uit Celstraf voor paniekzaaier Een 29-jarige man heeft een halfjaar celstraf gekregen omdat hij in de cember vorig jaar paniek veroor zaakt heeft op Schiphol. Daar zwaaide hij met een klauwhamer en bedreigde hij vier leden van de marechaussee en een reiziger. De marechaussee schoot hem uit eindelijk neer. Daarvan is hij nog niet hersteld. 'Stress werd Aviciiteveel' De familie van de vorige week vrij dag overleden dj Avicii schrijft in een open brief dat hij niet meer de kracht had om door te gaan. „Hij werkte in een tempo dat ex treme stress gaf." Jury: Cosby is schuldig Een jury in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft acteur Bill Cosby (80) schul dig bevonden aan het drogeren en misbruiken van Andrea Constand in zijn huis in 2004. De jury was sinds woensdag avond in beraad in een tweede rechtszaak tegen de acteur. Tijdens de eerste zaak vo rig jaar kwam de jury er niet uit. vrijdag 27 april 2018 Kijk op de site bij /video Wat vindt de Russische ambassadeur? GO DEN HAAG Premier Mark Rutte over het eerste lustrum van koning Wil- lem-Alexander, die vandaag 51 jaar wordt. UTRECHT Nee, het is niet het vrijgezellenfeest van prins Harry, maar een party van Britse ondernemers die vieren dat de prins op 19 mei gaat trouwen. De drie op de foto zijn dubbelgangers van het prinsentrio William, Harry en Charles, fotoafp De vader van Hassan ziet hoe zijn zoon het woord voert, fotoanp SCHIPHOL STOCKHOLM PENNSYLVANIA k Rusland laat Hassan (11) het Westen op de ^vingers tikken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5