II Meerderheid voor nieuw hotel Burgh 5 KINDERBURGEMEESTER SPELLETJESMIDDAG Hij schrijft zijn eigen speeches en is gek op actualiteit. De rol van kinderburge meester lijkt de in Zierikzee wonende Stan van der Wekken op het lijf geschreven. Als het aan kinderbur gemeester Stan van der Wekken (n) uit Zierikzee ligt dan had Schouwen-Duiveland niet alleen een kinderburgemees ter maar een complete kinderge meenteraad. Omdat dat kinderen helpt politiek te begrijpen én om dat Stan wel van een beetje brui send houdt. Vandaar ook de spel letjesmiddag, die hij op woensdag 16 mei voor jong en oud in het dorpshuis van Zonnemaire orga niseert. Halverwege zijn 'ambtstermijn' is Stan al zeker een keer of twintig als kinderburgemeester bij allerlei activiteiten aan de bak geweest. En de verzoeken stromen binnen. Waag het niet om in zijn buurt vraagtekens te zetten bij de zin van een kinderburgemeester. „Ik denk dat het heel belangrijk is dat we die hier hebben. Het draagt bij aan het beeld dat er iets wordt ge daan om het eiland levendig te houden. En je leert er zelf ook heel veel van. Op de Dag van de Demo cratie hoorde ik dat er gemeenten zijn die zelfs een hele kinderge meenteraad hebben. Dat vind ik goed. Zoiets helpt kinderen om politiek te leren begrijpen." Bij Stan lijkt dat politieke bloed zo'n beetje van nature door zijn aderen te stromen. Hij kan praten als Brugman, volgt de actualiteit op de voet én hij houdt ervan ver schillende partijen bij elkaar te brengen. Dat is ook precies wat hij voor ogen heeft met de spelletjes middag op 16 mei. Elke ochtend kijkt de kinderburgemeester sa men met zijn moeder trouw het NOS-journaal op televisie. En het valt hem op dat twee onderwer pen steeds weer voorbij komen: eenzame ouderen en kinderen die aan hun computer of playstation vastgeplakt zitten. Het bracht hem op het idee een spelletjesmiddag voor jong en oud op poten te zet- Een kindergemeente raad helpt kinderen om politiek te leren begrijpen ten. „Want spelletjes doen, vindt eigenlijk iedereen wel leuk." Op kleinere schaal testte de jonge bestuurder, in samenwer king met SMWO, een paar weken geleden zo'n spelletjesmiddag al eens uit. In het dorpshuis van Kerkwerve, waar hij tot voor kort woonde en nog altijd naar school (de Morgenster) gaat. Met leerlin gen van die school en een clubje ouderen uit het dorp werden, eerst even afwachtend - daarna ging ie dereen er vol in, allerlei spellen ge speeld. „Ik stond er versteld van hoe leuk het was. Ik heb nu alweer zin in de volgende spelletjesmid dag." Daar kunnen rond de 25 kin deren en rond de 30 ouderen te recht. Van de proefeditie heeft Stan een wijze les geleerd: het is kei hard werken als kinderburge meester. „Zo'n spelletjesmiddag heb je echt niet zomaar geregeld. Je moet best veel moeite doen om dingen voor elkaar te krijgen." Ge lukkig is de kinderburgemeester niet van het sippe. Heel relaxed gaat hij elke keer weer het avon tuur aan. Met humor en relative ringsvermogen. Maar....nog een jaar dezelfde rol? „Nou, ik vind het ontzettend leuk. Maar ik gun het een ander ook." Grote kans trou wens dat hij als-ie groot is wel te rugkeert op het politieke toneel. „Ik vind het interessant en het is belangrijk dat je wat te zeggen hebt over de dingen om je heen." Op CDA, Christenunie en D66 na kunnen alle partijen zich vinden in het plan van DPP-projectont- wikkelaars om de verwaarloosde manege Lisiduna in Burgh te slo pen en op die plek het viersterren- hotel Westwing te bouwen. Buitensuites Cees Veerhoek, die namens de dorpsraad en de ondernemers in sprak, drong er bij de raad op aan er goed op te letten dat DPP inder daad bouwt wat hij zegt te zullen bouwen. Want zo'n hotel met bui tensuites klinkt goed, maar het moeten uiteindelijk geen bunga lows worden. De meeste fracties vonden dat ook en vroegen wethouder Jacque- line van Burg aan te geven wat het verschil is tussen een hotellodge en een vakantiehuisje. „Voor ons zijn het nog huisjes in cadeauver pakking", zei Reint Laan van de SP. „Ze kunnen nog vanalles worden." Bijna alle fracties maakten zich gisteren ook zorgen over meer ver keersdrukte op de Hogeweg. Er werd gepleit voor een rondweg, die de dorpsraad graag wil, en voor het het verplaatsen van de ingang naar de Kraaijensteinweg. LSD kon digde een motie aan, die het col lege opdraagt iets aan de verkeers drukte toe doen, voordat er iets ge bouwd mag worden. Want ge bouwd wordt er in elk geval. Rob bert Lievense (LSD): „Er blijken toezeggingen te zijn gedaan. Wordt het geen hotel, dan her bouwt de ontwikkelaar de ma nege." Geen moeite Wethouder Jacqueline van Burg antwoordde dat ze laat uitzoeken wat precies het verschil is tussen een lodge en een huisje. Ze zegde toe geen moeite te hebben met de eis van een verkeersonderzoek. CDA en CU gaan overleggen met hun achterban. D66 sprak zich nog niet uit. Groepsreizen 3-daaqse excursiereis r t/ia fiw Zuidoost Engeland VA- PTan-v Keukenhof do 3 mei €41,-- Libelle Zomerweek ma 21, do 24 za 26 mei 46,-- Weekendje Londen! za 16 juni t/m zo 17 juni €119,- Koninklijke Tuinen in Brussel wo 9 mei €31,™ Dagtocht Parijs za 5 mei, zo 29 juli, za 24 aug 59,- Dagtocht Maastricht za 28/4, vr 29/6, do 30/8 35,- Annie M.G. Schmidt f JSSS* za 30juni 85,™ vrijdag 27 april 2018 Stan verbindt jong en oud Esme Soesman Zierikzee Kinderburgemeester Stan van der Wekken midden in Zierikzee, met z'n ambtsketen om. Hij voelt zich als een vis in het water in die rol.. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Stan van der Wekken Opgeven voor de spelletjesmid dag in Zonnemaire kan via SMWO: info@smwosd.nl. In de gemeenteraad tekent zich een meerderheid af voor de bouw van het luxe hotel West- wing aan de Hogeweg in Burgh- Haamstede. Ton van den Nouweland Zierikzee Bij deze reis is het excursieprogramma di 17 t/m do 19 juli inbegrepen di 14 t/m do 16 augustus Hollands glorie, inclusief entreeticket Al 22 jaar het leukste feestje! Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Bloemenpracht in de Koninklijke Serres! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Maastricht is magisch! Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden j j?1 0113-351551 Vindt u op onze site.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59