7 MAISON MARLOUS aal jij het bont- broekenvoer?" Als I m u dit iemand in een supermarkt hoort zeg gen, dan ben ik het tegen mijn lief. De bontbroeken zijn onze konijnen. Hun groenvoer noemen we bontbroekenvoer. Ik noem onze konijnen ook wel 'de gehaktballen'. Die bijnaam stamt nog uit de tijd dat we twee bruine konijnen had den. Die zijn inmiddels alle bei dood, maar hé, het is zonde om te stoppen met een goede bijnaam. Platte poes Molly, onze kat, breekt alle records wat bijnamen be treft. Ze refereren vaak aan haar uiterlijk: Debby de tabby (tabby is de naam van haar vachtkleur); platte poes (vanwege haar platte snoet) en fluffy flufferson. Of aan haar gedrag: prakpoes (Molly mag graag je trui en/of broek aan gort prak ken met haar poten); poe- zenbaby (lang verhaal) en wolfje (omdat ze tegen het eind van de nacht in de hal huilt als een wolf- ook 's nachts houdt ze ons graag op de hoogte van haar aan wezigheid). De bijnaam die we in dit kader dan ook het meest gebruiken is 'opdrin gerig dier' (ze heeft zich zo juist tussen mij, mijn nieuwe trui en mijn pc op schoot geperst). Ik noem mijn kat ook wel eens prakpoes, omdat ze graag je trui aan gort prakt Ik had trouwens net zo'n lange lijst bijnamen voor mijn collega's vroeger. Maar uit piëteit voor de mensen die het al die jaren met mij en mijn flauwe humor heb ben moeten uithouden zal ik die voor me houden. Ik heb, om bij de pointe van mijn verhaal te komen, (bij)namen voor alles wat leeft of in ieder geval een mens- of dierachtig voorko men heeft. Zo waren we lange tijd in het bezit van een bijzettafel van het merk Kartell in de vorm van een kabouter. Die kabouter noemde ik Ricardo. Want zeg nu zelf: is het niet veel gemakkelijker om te vragen of iemand de koffie op Ri cardo wil zetten dan 'op- dat-ene-bij zettafeltj e-in- de-vorm-van-een-kabou- ter'? Visite Het enige probleempje dat deze gewoonte zou kunnen opwerpen is dat visite, niet op de hoogte van jouw af wijking, geen idee heeft wie je bedoelt met Ricardo. Zo dat je ze aantreft terwijl ze koppen koffie op eikaars hoofd proberen te laten ba lanceren. Maar goed, dat zijn details. Die bijnamen geven mijns inziens extra jeu aan het leven. In het laatste ge val zelfs meer dan waar je op zou mogen hopen. Het is om al deze redenen dat ik nu op zoek ben naar de perfecte naam voor deze ijsbeer van porselein uit de kringloop. Ik neig naar de naam IJsbrand. WAT DOEN WE ERMEE? Keilbouten Houten lat Anker Van asbak tot zitzak 6. Pannetje 5. Tekening 4. Bolletje vrijdag 27 april 2018 Marlous geeft niet alleen mensen en dieren een bij naam, maar ook bijzetta feltjes en beeldjes. Bij trapleuningen werk ik nooit met pluggen maar met keilbouten. Maar iedere leuning is weer anders bevestigd. Als ik toch schroeven moet gebruiken dan kies ik schroeven met metrisch schroefdraad. Die zijn het stevigst. Je kunt ook over de hele lengte een platte houten lat achter de leuning plaatsen. Het hout heeft minder de neiging om 'uit te lubbe ren'. En als je een steun hebt die je met drie nor male schroeven vastzet is dat een heel goed idee. Dat kan prima in hout. Een chemisch anker is ook een optie. Bedenk goed dat dit niet meer demontabel is. Dat moet je er uitslopen of afslij pen. Wel weet je zeker dat het heel stevig is en dat het goed bestand is tegen deze krachten. Zo'n anker kan honde ren kilo's houden. €49,95, Stelton €22, Poul Pava €39,95, Eva Solo vensterbank, op een kast of op een tafel. Merken als Meissen, Royal Copenhagen (en Bing &Grondahl tot zij in 1987 fuseerden met Royal Copenhagen) en Gustavsberg fabrice(e)r(d)en dieren van kera miek of porselein. Gustavsberg produceerde bij voorbeeld dieren van kera miek, ontworpen door de Zweedse Lisa Larson. Haar ontwerpen zijn tijdloos. Prima voor nu. De porseleinen dieren van Royal Co penhagen en Meis sen staan be kend om hun verfijnde uitvoe ring. Ze zijn niet erg kitsch om te zien. Zet ze als eyecatcher in de Voorkom dat het te druk of wél kitsch wordt door het dier niet met al teveel frutsels te combineren. Heeft u geen zin in de zoektocht naar een vintage dier van porselein? Winkels als Pols Potten of &Kleve- ring verkopen nieuwe vari anten. Bijvoorbeeld van vogels, vissen of andere (zee)dieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51