f IA# 4 HEILIG HUISJE Dian Lammens (58) kocht samen met een vriend, Willem van Vliet, het voormalig kerkgebouw in Breskens. Ze verbouwden het tot twee appartementen. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis 1991 We hadden al lang het idee om speci aal te gaan wonen. Mijn dochter, die hierachter woont, wees ons op dit ge bouw. Deze voormalige kerk werd gebouwd in 1952. Ik herinner me de eerste keer dat we hier binnenkwa men nog goed. Er woonden twee kunstenaars die een atelier en een woongedeelte hadden. Het waren vriendelijke mensen en het was mooi weer. Ik had meteen een beeld van hoe het zou kunnen zijn. Het De eerste keer had ik meteen een beeld van hoe het zou kunnen zijn was oorspronkelijk één woning, wij hebben er twee appartementen van gemaakt. We hebben ook de toren la ten vernieuwen, die was eraf. En we laten er een lampje in branden." Zeventien centimeter „We zijn in zee gegaan met Weeber architecten uit Rotterdam, gerund door tweelingzussen. Zij zijn eigen lijk gespecialiseerd in woonschuren, maar waren ontzettend enthousiast. Ook over de aannemer waren we erg tevreden. Willem en ik hadden de zelfde architecten en dezelfde aanne mer, maar toch wonen we nu, qua stijl, in twee verschillende apparte menten. Ik vond het leuk om eens zo'n pro ject doen. En als je met zijn tweeën bent, is er meer mogelijk. Vroeger woonden we zeventien kilometer bij elkaar vandaan, nu zeventien centi meter. Het is zeker niet zo dat we el kaar nu iedere dag zien, maar je kunt wel makkelijker bij elkaar binnenval len of iets voor elkaar betekenen. We zochten vooral naar een mooie plek die financieel haalbaar was. Ik woonde hiervoor in IJzendijke. Het was niet zo dat ik per se in Breskens wilde wonen, maar inmiddels vind ik dit wel het leukste dorp van Zeeuws-Vlaanderen. BRESKENS fÊ/rma «Sgl vrijdag 27 april 2018 Slaap- en badkamer in Gertie De Boey —Dian Lammens Dian Lammens kocht in 2015 het voorma lig kerkgebouw aan de Papendrecht in Breskens met een goede vriend. De kerk werd op 12 juni 1952 gebouwd en bestaat na een verbouwing uit twee woningen. De pastorie grenst aan het gebouw en wordt bewoond door andere mensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48