mm 3 keer de Salone del Mobile werd ge houden. Dit recordaantal is het be wijs dat weer harde euro's en dollars worden uitgegeven aan meubels. Populaire - veelal Italiaanse - mer ken moesten werken met entree tickets voor de toegang tot hun beursstand. Het Franse Hermès dat er met betegelde huisjes een Marok kaans dorpje nabouwde, zorgde voor lange rijen. Kartell, bekend van de plastic meubels van bijvoorbeeld Philippe Starck, moest soms toegang weigeren wegens drukte. Zuilen Ook de collecties ademen opti misme. Vorig jaar dook de boogvorm hier en daar op in beursstands. Dit jaar kon niemand om de knipoog naar de Romeinse bouwkunst heen. Het Italiaanse Magis presenteerde zich in een tempel vol zuilen en bogengalerijen, geïnspireerd op het werk van de zestiende-eeuwse archi tect André Palladio. Naast de knipoog naar de Romei nen wordt naar hartelust geëxperi menteerd met moderne trucjes. Neem Kartell. Die komt met het dienblad Piazza van Fabio Novem bre, dat het plein van Lecce voorstelt en de salontafel van Mario Bellini toont een gedraaide zuil met een blad met marmereffect. Maar ook komt Kartell met een gla zen tafelblad van Piero Lissoni, daarin zit een inductiekookplaat ver stopt. Staat ie aan, dan bakje een ei terwijl je de krant leest, maar een maal uit is het hele blad bruikbaar om aan te zitten. In het glazen tafelblad zit een kookplaat verstopt. Staat ie aan, dan bakje een ei terwijl je de krant leest Op de keukenafdeling vallen de tiny kitchens op, van het Japanse Sanwa, keukens die passen in kleine huisjes. De minimalistische keuken blokjes zijn te gebruiken als dressoir én als keuken. Paars Het zijn niet alleen de Italianen die dwepen met de Romeinse bouw kunst. Heel Europa lijkt in de ban van zuilen en bogen. Het Engelse Pinch komt met een buffetkast in boog vorm, het Oostenrijkse Gebrüder Thonet met een bankenserie van het designduo GamFratesi waarin de ge bogen vorm een hoofdrol speelt. De ronde vorm is natuurlijk niet het domein van de Romeinen. We konden er in de jaren zeventig ook wat van. En ook die jaren zeventig ronding komt weer terug in het design anno 2018. Gufram stofte een (eigen) collectie extravagante zitmeubels uit de jaren zeventig af en komt met bombasti sche banken in goud skai en paars fluweel, plus een kleed dat niet zou misstaan als dansvloer in een clip van de Jackson Five. En op het moment dat de laatste ja ren zeventig-badkamers in olijfgroen en lichtroze uit onze huizen zijn ver dwenen, komt het Italiaanse tegel- en badkamermerk Bisazza met de revi val ervan. De Parijse ontwerper India Mahdavi lanceert een badkamerserie in ronde jaren zeventig vormen en in de kleuren koraalroze en petrol. Het moge duidelijk zijn: eruit met de grijze hoekbank, het is tijd voor kleur! vrijdag 27 april 2018 1. Targa Sofa, ontwerp van GamFratesi voor Gebrüder Thonet Vienna 2. Dance Floor, kleed van Gaëlle Gabillet en Stéphane Villard voor Gufram 3. Tiny kitchen van het Japanse Sanwa 4. Moodboard van het Italiaanse Magis 5 Dienblad Piazza, van Fabio Novembre voor Kartell 6. l-table van Pierro Lissoni voor Kartell lonken naar Romeinen 44 7 Boogvormige kast Emil van Pinch 8. Trulli, koekpotten van Fabio Novembre voor Kartell 9 Badkamerserie van India Mahdavi voor Bisazza 10. Salontafel Shanghai van Mario Bellini voor Kartell 11. Atelier Biagetti gaf meubels van eind jaren zeventig een nieuw jasje, bijvoorbeeld door ze in paars fluweel uit te voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47