O CD Van Trappen helpt Steen aan drie punten Karkach Gym hoopt op volle sporthal 12 ZE HW'24 ontvangt Oud Feyenoord Eryürük en O'Shea versterken FC Axel TMZ-renners weer in actie in Rilland Aantal kickbokser staat in Vlissingen pas voor de eerste keer in de ring. Voor hen én voor hun ouders wordt het een spannende dag. De Bruijn krijgt goed nieuws na nederlaag zv Oud Feyenoord is op 9 juni te gast bij HW'24. Het team van de Rotterdamse club staat onder leiding van de oud-spelers Lex Schoenmaker en Peter Brunings en speelt gedurende het jaar verschillende duels. Dat doen ze die zater dag ook in Hulst. Bij de Hulster zondag-der deklasser hopen ze dat bij Oud Feyenoord voormalige vedetten als Pierre van Hooijdonk, Paul Bosvelt, Jean-Paul van Gastel, Kees van Wonderen, Gaston Taument, Regi Blinker en Mike Obiku in actie zullen komen. De aftrap is om 29.30 uur. De voorverkoop voor het duel is al in volle gang. Meer informatie is te vin den op de website van HW'24. Van de zondag-hoofdklasse naar de tweede klasse zaterdag. Dat is de stap die Terneuze- naar Ibrahim Eryürük komende zomer gaat maken. De middenvelder ruilt VC Vlissingen in voor FC Axel. Ook Liam O'Shea (Oostburg) verkast naar de zaterdag-tweedeklasser. Eryürük speelde in het verleden voor Terneu- zense Boys, Hoek en Zelzate. Hij was nu bezig aan zijn eerste seizoen bij zondag-hoofdklas ser Vlissingen. O'Shea komt over van zondag vierdeklasser Oostburg. Axel is voor hem geen onbekende plek op voetbalgebied. Hij speelde voor de Axelse fusie al bij AZW. Daarna ver dedigde hij ook nog de clubkleuren van Ter- neuzen. Bergtrui In Rilland komen morgen de wielrenners van TMZ opnieuw in actie. Sinds John Akkermans met de actieve wielersport is gestopt heeft de tegenwoordig in Rilland woonachtige Akker mans zich toegelegd op het organiseren van wedstrijden in zijn dorp. Er is altijd ruim vol doende belangstelling voor deze wedstrijd en dat is vermoedelijk te danken aan de inzet van de voormalig coureur. Voor de wedstrijd van morgen mag opnieuw een redelijke belang stelling worden verwacht. De eerste wedstrij den starten om 13.00 uur, terwijl de amateurs vanaf 15.30 uur hun wedstrijd rijden. Start en finish zijn aan de Bathseweg. Dressuur Harms Sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt deze week weer omgebouwd tot boksarena voor een gala van Karkach Gym. Tijdens de derde uit gave gaat veel aandacht uit naar de jongste kickboksjeugd, van wie sommigen voor het eerst de ring in stappen. „Er is altijd spektakel", zegt orga nisator Saïd Karkach. „Het wordt spannend en leuk. De kleintjes hebben veel gespard tijdens trai ningen, maar nu treffen ze een on bekende in een echte wedstrijd. Maar ook ouders zijn benieuwd naar hoe hun kinderen zullen rea geren. We hopen op veel publiek, met opa's, oma's, andere familie en vrienden. Iedereen is welkom." Het derde gala van Karkach Gym, dat wederom samenwerkt met Vic- tory Gym uit Bergen op Zoom, biedt dit jaar 35 partijen tot de C- klasse. Ongeveer vijftien daarvan gaan tussen kinderen van tien tot vijftien jaar. Karkach: „Door nieuwe regels van de bond is het nu mogelijk om op één evenement de jongste kinderen en ouderen te la ten vechten. Vroeger moest dat ge scheiden gebeuren. We geven dit jaar daarom meer aandacht aan de jeugd." Nu even geen partij in de B- klasse dus, maar het is een stille wens van de organisatie om die in Wie kennis wil maken met kickboksen geven we altijd ruim de tijd de toekomst wel weer in het pro gramma op te nemen. „Bij wed strijden in de A- en B-klasse komen heel andere dingen kijken. Vooral op financieel vlak", legt Karkach uit. „Je moet bijvoorbeeld vip-tafels rond de ring hebben en vechters kunnen betalen. Op dit moment hebben we die mogelijkheid nog niet." Het kickboksen in Vlissingen zit behoorlijk in de lift. Karkach Gym begon vier jaar geleden met dertig tot veertig leden, maar inmiddels is de teller de tachtig gepasseerd. De prestaties van Saïds zoon Anis, die is opgeklommen naar de hoogste A-klasse, hebben daaraan meege holpen. Saïd Karkach: „De groei is één van de redenen om te verhui zen naar het Pablo Picassoplein, waar we de ruimte hebben en de juiste begeleiding kunnen geven. Wie kennis wil maken met kick boksen, geven we altijd ruim de tijd om te ondervinden of de sport bij hen past." De eerste partij van het gala be gint zaterdagmiddag om 15.00 uur. De verwachting is dat het toernooi in sporthal Baskensburg omstreeks 22.00 uur is afgelopen. Tussendoor worden één of twee demo's gege ven. Karkach: „Die sessies zijn be doeld voor kinderen die nog twij fels hebben voor een echte knok partij. De scheidsrechter laat dan minder toe." Een tribunekaart kost 15,00 euro. Wie dichtbij de ring wil zitten, be taalt 20,00 euro. formatie van Bram Kot was vooral voor rust dominant. De thuisploeg kwam er af en toe uit, maar werd niet gevaarlijk in het eerste bedrijf. Niels Lindhout opende de score uit een strafschop. Levi Lindhout maakte er 0-2 van en Thijs Bahlke bracht de ruststand op 0-3. Smer diek voerde wat wissels door en na de 0-4 van Levi Lindhout werd het er bij de bezoekers niet veel beter op. Kwadendamme kwam er nog een paar gevaarlijk uit en maakte ook nog een doelpunt. Een vrije trap van Robin van Eijkeren werd door niemand aangeraakt en be landde in het doel: 1-4. Steen-RI A W. 1-0: Door twee inzet ten tegen de lat duurde het lang voordat de score werd geopend. Kort voor rust was het Ricardo van Trappen die scoorde: 1-0. Ook na rust had een technisch sterker Steen de overhand, maar opnieuw bleek afronden een probleem. „Het had wel 7-0 kunnen zijn.", aldus trainer Carlo van Grimberghe, die zag hoe kort voor tijd de bevrij dende 2-0 van Ricardo van Trappen werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel. ANTALYA In het wereldbeker toernooi driebanden in Turkije kwam Jean Paul de Bruijn in de laatste kwalificatieronde tot een winst- en een verliespartij. Daarmee is hij wel door naar het hoofdtoernooi in Antalya. Na een 40-37-zege op de Kore- aan Kwang Yeol Park in 31 beur ten moest De Bruijn ook zijn tweede partij winnen om zeker te zijn van een plaats in het hoofdtoernooi. Zijn tegenstan der, de Vietnamees Quiet Chien Tran, had zijn eerste duel tegen Park namelijk ook gewonnen. Maar de Zeeuw verloor. Het werd 36-40 in 26 beurten voor de Vietnamees. De Bruijn kreeg daarna goed nieuws. Door een afmelding is hij tóch door naar het hoofdtoernooi, als één van de drie beste nummers twee. vrijdag 27 april 2018 VOETBAL VOETBAL Ibrahim Eryürük benut namens Vlissin gen een strafschop, fotopzc WIELRENNEN De Ropakustcross van morgen is afgebla zen, omdat er te weinig voorinschrijvingen waren. Een alternatief voor de mensen die wél mee wilden doen, kan de gratis Asics Front runner on Tour zijn. Deze loop van ongeveer 10 kilometer start om 10.30 uur bij Koole Sport in Middelburg. De opbrengst gaat in zijn geheel naar de goede doelen van de Roparun. Het tweede team van Pearle Opticiens is ge degradeerd uit de tweede divisie van het drie banden. De derby bij Polka Print werd met 6-2 verloren. Van broedermoord was geen sprake. De kans op handhaving was al erg klein. Pearle Opticiens 2 moest zelf met 8-0 winnen van Polka Print, terwijl concurrent 't Tapperijke morgen met 8-0 had moeten verliezen. In de strijd om de bergtrui in de Ronde van Ro- mandië pakte Marco Minnaard gisteren één puntje. De wielren ner uit Wemel- dinge behield de leiding in het berg- klassement. Hij heeft nu dertig punten. 12 Dresuuramazone Angeline Verhage won woensdag de eerste proef in de klasse L2 in de strijd om de oranje erelinten bij De Eendracht in Vrou wenpolder. De tweede proef werd een prooi voor Annemarie Viergever. In de klasse L1 bleek Anne Blok de sterkste. 12S Orson Harms be hoort zaterdag tot de deelnemers aan de individuele Open Belgische kampioenschap pen bankdrukken in Merksem, die wordt gehouden door de bond WDFPF. De krachtsporter uit Terneuzen doet mee in de klasse tot 125 kilogram. O CL CO Jonkies op gala in de spotlights Eldridge Pentury Vlissingen -Saïd Karkach Karkach Gym begon vier jaar geleden mer dertig tot veertig leden. Dat zijn er nu meer dan tachtig. In de vierde klasse B van het za terdagvoetbal had Smerdiek gisteravond weinig problemen met Kwadendamme. Het inhaal- duel in Kwadendamme werd met 1-4 gewonnen. In de vierde klasse A van het zondagvoetbal was Steen met 1-0 te sterk voor RIAW. Robin Hamelink en Jos van Belzen Vlissingen Kwadendamme-Smerdiek 1-4: De A'zvtI De poster van het evene ment. FOTO KARKACH GYM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40