Amateurvoetbal Br 9; Minder Nederlanders in buitenlandse cel Gehandicapten meer gediscrimineerd GroenLinks kritisch over stort baggerspecie 2 MAAN LEO 7VA Column Iormaal weet ik elke zondag een uitgekookt excuus te verzinnen om niet aan de rand van het veld te hoeven ver schijnen. Maar afgelopen zondag was het vrouwendag: de dag waarop alle spelers hun vrouw meenemen. En dus stond ik om elf uur 's morgens op het kunstgras veld van Zwaluwen Vooruit. Al snel bleek dat de andere vrouwen het een stuk slimmer hadden aan gepakt dan ik. Ik was de enige vrouw die al om elf uur was ver schenen. De meesten sloten pas aan in de derde helft. Zij hadden echter wel het mooiste moment moeten missen. De mannen die, al koffie slurpend uit papieren be kertjes, gebogen over een tafel de opstelling bepaalden. maandag prof geweest maar nu vooral excellerend als laatkomer, zou het spel gaan verdelen op het middenveld. Niek, in het dagelijks leven biervertegenwoordiger, komt iedere zondag helemaal uit Deventer om nog met zijn oude vrienden te kunnen voetballen. Hij moest de voorhoede vormge ven. Axel, met een fiere bos grijs haar en een fier buikje zou als linksback de keeper bijstaan. Die keeper is Erwin, wiens vrouw en twee zoontjes ik later zou ontmoe ten maar die het beeld van het Thea Beekman lezende elfjarige jongetje met iets te lang haar en een iets te groot hart nog niet he lemaal heeft weten af te schudden. Bloedserieus werd de strategie uit gestippeld. die strategie echter weinig over. Het team van de tegenstanders be stond uit frisgewassen jongeman nen die de twintig amper waren gepasseerd. Wat ze wel overtui gend passeerden was de tegenpar tij: eerst bierman Niek, daarna spielmacher Meivin, vervolgens fiere Axel en uiteindelijk de ver geefs grijpende handen van Er- win. Toen mijn man tegen het einde van de wedstrijd ook nog zijn vinger kneusde, riep hij ver twijfeld: 'En dat nog wel op vrou wendag!' De mannen die gebogen over een tafel de opstelling bepaalden DESTELLING Vandaag: Een fietshelm moet verplicht worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WEBSITE VOOR WRAAKPORNO OPSEROLb DESALNIETTEMIN MAS HET PAAL2ITTEN EN ZAKLOPEN NIET SEFILMD WORDEN.'/ /■v» Waarschuwing voorwietbrief Man gezocht voor bedreiging Huisartsenpraktijk krijgt bouwprijs BRESKENS 85-jarige bruut van zijn auto beroofd Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het ministerie van Buiten landse Zaken. Vijfjaar geleden za ten over de hele wereld nog 2542 Nederlanders in de cel, in twee derde van alle gevallen voor drugs smokkel. Per 1 januari 2018 waren dat er 1935, voor het eerst in jaren minder dan 2000. Het aantal drugs gerelateerde gevangenen is gedaald van 1679 naar 971. Een deel van de verklaring is te vinden in twee relatief nieuwe wetten die ervoor zorgen dat Ne derlandse bajesklanten in Europa vaker het laatste deel van hun straf in Nederland mogen uitzitten. „En dat hebben wij graag. Vanuit een Nederlandse gevangenis kunnen we gedetineerden makkelijker voorbereiden op hun terugkeer in de samenleving", zegt Marjolein Groot, hoofd van bureau buiten land van Reclassering Nederland. Een andere verklaring moet wor den gezocht in verschuivingen op de drugsmarkt. Zo is cocaïne min der populair. „En voor pillen hoefje niet naar het buitenland. Die pil- lenfabriekjes kun je in elk land van de wereld neerzetten", zegt Groot. »P10 Bij de politie werden flink meer in cidenten met bedreiging of geweld geregistreerd. Verder gaan de meeste meldingen van discrimina tie vooral over de arbeidsmarkt, zo als afwijzing bij een sollicitatie. Ook de toegang weigeren in de horeca en beperkte toegankelijkheid van openbare voorzieningen worden vaak gemeld. Dat blijkt uit de Moni tor Discriminatie 2017. Bij de speciale meldpunten in Zeeland en West-Brabant zijn 249 meldingen van discriminatie bin nengekomen; een jaar eerder was dat nog 289. Daarnaast registreerde de politie 265 gevallen (in 2016 nog 289) en kreeg het College voor de Rechten van de Mens 29 verzoeken om een oordeel (33 in 2016). Het aantal meldingen van discri minatie op grond van handicap of chronische ziekte is in 2017 gestegen en na huidskleur of herkomst de meest gemelde discriminatiegrond bij de meldpunten. De meldingen in Zeeland/West-Brabant gaan on der meer over hulphonden die niet toegelaten worden tot een restau rant of supermarkt, het weren van Er zijn meer gevallen gemeld van discriminatie wegens een handicap of chronische ziekte een rolstoelgebruiker uit een kuur oord en het niet toekennen van een vast contract wegens ziekte. In Zeeland stonden Middelburg (20) en Goes (18) bovenaan. Bij de registraties van politie zijn dat Goes (15) en Terneuzen (13). Antidiscri minatievoorzieningen Radar en ADB Zeeland vinden dat gemeen ten meer moeten doen om te zorgen dat gehandicapten kunnen deelne men aan de samenleving. De Statenfractie van GroenLinks is kritisch over de vergunning die het provinciebestuur heeft verleend aan havenbedrijf Nort Sea Port voor het storten van bagger in de Wes- terschelde. Gedeputeerde Staten hebben op 20 april een vergunning verleend aan North Sea Port om tussen 23 april en 1 september baggerspecie te storten voor de kust van Terneu zen. Eerder deze week liet de Vo gelbescherming weten boos te zijn over de stort, omdat die plaatsvindt in de buurt van een broedgebied van een kolonie visdieven. Er zou volgens de organisatie te weinig onderzoek zijn gedaan naar moge lijke negatieve gevolgen. Volgens GroenLinks-Statenlid Gerwi Temmink is om onduide lijke redenen een andere procedure gevolgd dan gebruikelijk en is de vergunning veel te laat bekendge maakt. Daarom wil men uitleg van GS. Omdat daarnaast onduidelijk is wat de effecten van de baggerstort precies zijn op de kolonie visdie ven, wil GroenLinks dat de vergun ning wordt ingetrokken of gewij zigd, zodat de stortperiode alsnog wordt verschoven tot na het broed- seizoen. vrijdag 27 april 2018 Meivin, ooit op een blauwe Eenmaal op het veld bleef er van Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik stoor me niet aan windmolens 452 stemmen u1-? MIDDELBURG De politie waarschuwt bewoners van Middel burg voor een brief die in de wijk Dauwendaele is verspreid en waarin wordt gemeld dat er wiet kan worden besteld. Trap er niet in', waar schuwt de Middelburgse politie via Instagram. Als het postbedrijf wiet ont dekt, wordt dat afgege ven bij de politie. 'Daar naast moet je maar af wachten of er überhaupt wat geleverd wordt na betaling.' VLISSINGEN De politie zoekt een man die gistermiddag iemand met een vuurwapen heeft bedreigd in Vlissingen. Het zou gaan om een in zittende van een zwarte Audi. Agenten in kogel vrije vesten troffen de zwarte Audi (foto) aan op het Ravesteijnplein. Ze lieten de auto wegslepen. Of de verdachte is aan gehouden is niet bekend. Burgernet stuurde giste ren rond 18.30 uur een opsporingsbericht uit voor de auto. KAPELLE Huisartsenpraktijk Bruëlis van Henk Bakx en Eline Schrier in Kapelle heeft de LHV-bouwprijs gewon nen van zowel de jury als het publiek. „We zijn erg blij", zegt Schrier. „We moesten het opnemen tegen gezondheidscentra met 12.000 patiënten. Je ziet nu waar een dorp groots in kan zijn. We hopen dat we hierdoor ook jonge huisartsen naar Zeeland kunnen halen." Een 85-jarige man is gisteren tussen 16.45 en 17.00 uur op de Boule vard in Breskens met bruut geweld van zijn auto beroofd. De politie vraagt uit te kijken naar de witte Suzuki Splash met het kenteken 12LSP1. Wie informatie heeft, kan bellen naar 0900-8844, onder ver melding van dossier nummer 2018094862. Het aantal Nederlanders in bui tenlandse gevangenissen daalt rap: in vijf jaar tijd van ruim 2500 naar minder dan 2000. Spectaculairder is de daling van het aantal drugssmokkelaars. Victor Schildkamp Den Haag Het aantal meldingen van discri minatie in het politiegebied Zee land/West-Brabant is vorig jaar gedaald. Maar er zijn wel meer gevallen gemeld van discrimina tie vanwege een handicap of chronische ziekte en vanwege politieke gezindheid. Arjen Nijmeijer Vlissingen Luc Oggel Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2