3 Koninklijke onderscheiding voor 101 Zeeuwen f Boone heeft nog veel te ontdekken in de wielerwereld In totaal 101 Zeeuwen kregen een lintje toegekend. Daarvan werden er 98 opgespeld. Een inwoner van Middelburg weigerde zijn konink lijke onderscheiding en twee men sen krijgen het lintje later, omdat ze in het buitenland verbleven. In Waterlandkerkje bleef het op nieuw droog tijdens de lintjesre gen. Het dorp moet het ook dit jaar doen zonder onderscheiding. Het aantal mannen dat een ko ninklijke schouderklop kreeg, overtreft nog altijd het aantal vrou wen. In Zeeland gingen 67 lintjes naar een man en 34 naar een vrouw. Dr. C. Lelkens uit Kortgene werd als enige Zeeuw Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij bouwde als beroepsofficier bij de Koninklijke Marine een nieuwe bloedbank op en wist na onder zoek een nieuw systeem te ont wikkelen van ingevroren bloed, waardoor de houdbaarheid van Vijf Zeeuwen zijn sinds gisteren Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Het aantal lintjes per gemeente Goes18 Veere6 bloed aanzienlijk werd ver lengd. Hierdoor zijn vele le vens gered. Vijf Zeeuwen mogen zich sinds gisteren Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen: twee uit Middelburg, de an deren komen uit de gemeen ten Borsele, Goes en Sluis, 96 mogen zich Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. De meeste lintjes werden dit jaar uitge reikt in de gemeente Goes (18), gevolgd door Middelburg en Schouwen-Duiveland (elk 12) en Terneuzen met 11 lintjes. De inwoners van Tholen kwamen er maar bekaaid van af Daar reikte de burgemeester slechts één lintje uit. Vrijwilligerswerk is vaak de reden om een koninklijke on derscheiding toe te kennen. Wie dat deed of doet voor een kerk, heeft de meeste kans een lintje te krijgen. Goede doelen steunen of actief meehel pen bij een sportvereniging is ook vaak goed voor een lintje. -j Bij de negen echtpa ren die in het zonnetje werden gezet, valt op dat zij vaak samen vrijwilli- gerswerk doen. Dat va rieert van hulp aan vluchtelingen, vrijwilligers werk bij sportverenigingen of kerkelijke inzet. M vrijdag 27 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 13 Enne en haar opa bekijken de onderscheiding die oma J. de Doelder-de Ruiter net heeft ontvangen. fOTOLEX DE MEESTER Opvallend veel lintjes voor echtparen Negen echtparen hebben giste ren tijdens de traditionele lint jesregen een koninklijke onder scheiding gekregen. Dat is op vallend. Vorig jaar zetten de Zeeuwse burgemeesters maar vijf echtparen in het zonnetje. Ab van der Sluis Vlissingen Borsele6 Hulst8 Kapelle5 Middelburg12 Noord-Beveland Reimerswaal6 Schouwen-Duiveland Sluis6 Terneuzen11 Tholen1 Vlissingen5 Voor alle gedecoreerden zie ZEELAND 6 t/m 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29