L1 if 4 Coach Michael Reiziger zette bij Jong Ajax in ■BHh 22 Ajax staat voor een historische titel, Jong Ajax welteverstaan, in de Jupiler League. Winst morgen tegen MVV is genoeg. Uniek in de geschiedenis van ons voetbal, maar waarschijnlijk voor het laatst in deze veelbesproken duiventilconstructie'. Kort Giro Zweden zonder Zlatan Zlatan Ibrahimovic (foto) lijkt het WK niet te spelen. Volgens teammanager Lars Richt van de Zweedse ploeg gaf de spits zelf aan dat hij niet terugkomt op zijn besluit in 2016 om te stoppen als international. Zlatan (36) zei op tv in de VS onlangs dat hij toch mee wil doen. „Een WK zonder mij is geen echt WK", aldus de spits van LA Galaxy. 'Miljardair koopt Wembley' De Engelse bond FA wil Wembley verkopen aan de Amerikaanse miljardair Shahid Khan, eigenaar van American football-team Jacksonville Jaguars. Volgens The Sun biedt hij 1,1 miljard euro. Het stadion moet de plek voor interlands en de FA Cup-finale blijven, maar de Engelse ploeg zou in het najaar moeten uitwijken omdat dan American football in Londen wordt gespeeld. Besiktas weigert te spelen Besiktas, de club van Jeremain Lens en Ryan Babel, weigert het restant van de bekerre turn tegen Fenerbahqe uit te spelen. De ar biter staakte het duel bij een 0-0 stand van wege rellen op de tribunes. Het eerste ein digde in 2-2. Het is nog onduidelijk hoe de Türkse bond zal reageren op de weigering. Lichte blessure voor Robben Arjen Robben (foto) heeft een lichte spier blessure in zijn linkerbovenbeen. De aanval ler van Bayern München moest tegen Real Madrid in de halve finale van de Champions League (1-2) al snel van het veld. Onderzoek bij arts Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt bracht geen grote schade aan het licht. Flitsen Tennis Overleden Davinson Sanchez had net met Atlético Nacional de Copa Liberta- dores gewonnen, de Champions League van Zuid-Amerika. En daar stond hij begin vorig seizoen opeens, op het hoofdveld van sport park De Toekomst. Een paar hon derd man langs de lijn, Emmen- spits Rogier Krohne als directe te genstander. Niks vond Sanchez het. Het tweede elftal? Daarvoor was hij toch niet naar Europa gekomen? Het bleef voor Sanchez, inmid dels een ster bij Tottenham Hot- spur, symbolisch genoeg bij dat ene potje in Jong Ajax. Dat is dus Jong Ajax, een elftal van komen en gaan. Een vergaarbak van spelers met al lemaal hun eigen vooruitzicht. De grootste talenten van de club spe len er met selectiespelers die na een blessure fit moeten worden. Of se lectiespelers (Luis Orejuela, Mateo Cassierra) die voor miljoenen wer den gekocht, maar uit de gratie zijn. Van A-jeugd tot Younes Houd u vast. Trainer Michael Reizi ger gebruikte dit seizoen al 46 spelers voor Jong Ajax. Van A-juni- oren tot Amin Younes en Siem de Jong. Vijf keepers bovendien. Rei ziger vond zijn modus. Het geheim? Niet zeuren, maar handelen. „Het eerste elftal van Ajax is leidend", zegt Reiziger. „Dat weet je al als je trainer van dit elftal wordt. Daar moet ik ook naar han delen. Spelers hebben inderdaad allemaal hun eigen verhaal, maar ze zijn gretig om zich te laten zien in dit team. Dan kan er iets moois groeien." Ja, dat blijkt wel. De wekelijkse puzzel van Reiziger en assistent trainer Winston Bogarde levert morgen zeer waarschijnlijk de titel op. Nog meer dan de afgelopen ja ren al het geval was, schuurt het daarom. Gechargeerd gezegd: de ene tegenstander speelt tegen een veredelde Ai van Ajax, de ander te gen de halve A-selectie. Andere clubs in de eerste divisie komen ertegen in opstand. Voor de start van het nieuwe seizoen moet er een plan liggen waarbij de belof- tenteams (ook Jong PSV, Jong AZ en Jong FC Utrecht spelen in de Ju piler League) verplicht zijn met vastere selecties te spelen. Spelers zijn gretig om zich te laten zien in dit team. Dan kan er iets moois groeien Het grote voordeel voor Ajax dat herstellende of uitgerangeerde spe lers in actie kunnen komen, zou in dat geval vervallen. Maar het groot ste voordeel blijft. Ajax ziet het als een enorm pluspunt dat het geen spelers meer verhuurt. In Jong Ajax krijgen de talenten weerstand en de spelers blijven 'on der toezicht' van de club. An dersom denken de spelers ook zo: liever in Jong Ajax dicht bij het vuur dan een jaartje Sparta of WV. Het was niet voor niets dat spelers als Frenkie de Jong en Donny van de Beek vorig jaar per se niet ver huurd wilden worden. Invloed Op de achtergrond heeft hoofdtrai ner Erik ten Hag van Ajax 1 invloed op de keuzes bij Jong Ajax. Michael Reiziger zal je daar niet over horen klagen, zeker niet openlijk. De oud speler van Ajax is sowieso van de Eddy Achterberg zat vorige week in de kleedkamer van het eerste elftal voor een sessie met sponsors van FC Twente. Iemand vroeg aan de 71-jarige oud-speler: „Hoe gaat het? Het zal je aan het hart gaan." Achterberg: „Ik kreeg tranen in mijn ogen. Toch gek voor een vol wassen man? Maar het raakt me, verschrikkelijk wat er gebeurt." Al vijftig jaar loopt de speler uit de eerste gouden generatie van FC Twente rond bij de club. 'De Keu' werd na zijn voetbalcarrière assis tent-trainer. Oud-ploeggenoot Kick van der Vall (72) had twintig jaar een kledingzaak in Enschede en werkt nu ook alweer zo lang voor de club, nu als 'relatiemana ger'. Achterberg: „Kick verkoopt nog oude kranten aan de deur." Van der Vall slaapt slecht door de ellende bij de club. „Ik geloof dat ik in mijn laatste jaar bij Vites- se degradeerde, maar dat deed me weinig. Er is slechts één club. En we gaan het redden. We halen de nacompetitie. Knokken!" Ze kennen elkaar al 53 jaar en spreken elkaar elke dag. Van der Vall: „We woonden in de jaren 70 bij elkaar in de straat in Oldenzaal. Met nog dertien spelers. Van de geboortes van onze kinderen tot dit: we maakten alles samen mee." FC Twente is niet een stuk van hun leven, vinden ze. „Het is ons leven." De degradatie in 1983 maakten ze niet van dichtbij mee. Van der Vall zag als rapporteur van De Telegraaf wel veel wedstrijden, zijn maat werkte toen voor Adidas. „Het was onbegrijpelijk, Twente had zo'n goed elftal. Ik weet nog altijd niet waar het fout is gegaan." Achterberg: „Nu heeft het te maken met wat er twee jaar gele den gebeurde. We hingen als club aan een zijden draad." Van der Vall: „Niet lang geleden hadden we Ruiz en Tadic. Spelers die het verschil maakten. Tadic werd met een helikopter opgewacht in En- Quotevandedag 'Voor mij als Rotterdammer zou het mooi zijn als Sparta erin blijft' vrijdag 27 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Schalke 04 raakt weer een belangrijke kracht kwijt. International Max Meyer verlaat de club transfervrij. Eerder maakte Leon Goretzka bekend Schalke te verruilen voor Bayern München. De Australiër Adam Hansen (36) begint in mei bij de Giro aan zijn 20ste grote wieler ronde op een rij. De record houder is weer geselecteerd bij Lotto-Sou dal. Hansen reed de vorige 19 allemaal uit. Arantxa Rus (foto) doet het goed bij het WTA-toernooi in Istanboel. De nummer 123 van de wereld bereikte de kwartfinale met een zege op Danka Kovinic uit Montenegro: 2-6 6-2 6-0. De Amerikaan se wielrenster Jacquelyn Cro- well is op 30- jarige leeftijd overleden. Bij haar werd in 2013 een her sentumor aan getroffen. Na een operatie keerde zij nog even terug bij de ploeg Uni- tedHealthcare. O Q. <0 Historische Daniël Dwarswaard Amsterdam Jong Ajax- spits Mateo Cassierra passeert NEC-keeper Joris Delle. FOTO PRO SHOTS -Michael Reiziger 'FC Twente is geen stuk Eddy Achterberg (71) en Kick van der Vall (72) zijn voetbalhel den uit de jaren 70 en werken nog altijd bij FC Twente. De huidige malaise en dreigende degradatie raakt hen diep. Fardau Wagenaar Enschede Giovanni van Bronckhorst, die zondag met Feyenoord de tegen degradatie knokkende stadgenoot ontvangt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22