alend ranje j Staatssecretaris Visser: Besluit terugdraaien kan nog wel Walcheren 25 jaar, blind en Kies voor rond en kleur in je interieur! Binnen Buiten Staatssecretaris Barbara Visser (VVD, Defensie) antwoordt dat op vragen van GroenLinks. In 2012 be sloot het kabinet om de Van Braam Houckgeestkazerne in Doorn te ver huizen naar Vlissingen. Maar sinds begin dit jaar is er sprake van toene mend verzet bij de mariniers. Er ver laten mariniers het Korps omdat ze niet willen verhuizen. Als klap op de vuurpijl legde de korpscomman dant, brigadegeneraal Jeff Mac Mootry, afgelopen week een bom onder de kazerne in Vlissingen. Hij waarschuwde dat de verhuizing van het Korps Mariniers kan uitlopen op een nachtmerriescenario. Volgens Visser is het mogelijk om de verhuizing van de kazerne terug te draaien, omdat de bouw nog niet is aanbesteed. Pas als dat is gebeurd - naar verwachting eind juli 2019 - is het point-of-no-return bereikt. Maar afbreken van de aanbeste dingsprocedure kost veel geld, waar schuwt Visser. De drie consortia die in de race zijn voor de gunning, zul len hun al gemaakte kosten op De fensie willen verhalen. Dat geldt ook voor de provincie Zeeland en de ge meente Vlissingen. Bovendien is Defensie zelf een groot deel van de investeringen kwijt en heeft ze nog geen nieuwe kazerne. Een alternatief ziet Visser niet. De reden om het Korps Mariniers te verhuizen is en blijft volgens haar dezelfde: in Doorn is er gebrek aan ruimte. De kazerne ligt ingeklemd tussen de bebouwing van Doorn en beschermde natuur. Renovatieplannen Ze wijst de Kamer erop dat Defensie jarenlang plannen heeft gemaakt voor een renovatie van de Van Braam Houckgeestkazerne. Met de gemeente is overlegd om meer ruimte te krijgen. Ook toen De Peel en Den Helder als alternatieve loca ties waren afgevallen, had Defensie de voorkeur voor Doorn. Zelfs het elders onder brengen van onderde len van het Mariniers Trainings commando bleek geen oplossing. Dat een deel van de mariniers nu vertrekt omdat ze niet willen ver huizen, heeft Defensie voorzien, schrijft Visser. Dat is bij de verplaat sing van andere defensie-onderde len ook gebeurd. Maar de ervaring leert 'dat een dip in het personeels bestand van tijdelijke aard is'. Ze er kent in de brief aan de Kamer dat er meer mariniers vertrekken dan in 2012 was voorzien. Ze doet daar nog onderzoek naar. De planning is dat de kazerne in Vlissingen vanaf begin 2022 in ge bruik wordt genomen. 15°C Nieuwsmedia Daan de Kort laat zich niet stoppen Zelfverzekerd, stoer en zwierig poseert het koninklijk gezin voor de camera van Erwin Olaf. Ter gelegenheid van het 5- jarige koningschap van Willem-Alexander ver-eeuwigde de topfotograaf de royals in het Koninklijk Paleis op de Dam. »ps P*JL a I 'Afblazen marinierskazerne kost tientallen miljoenen' De verhuizing van de mariniers kazerne van Doorn naar Vlissin- gen kan nog worden terugge draaid, maar dat kost tientallen miljoenen euro's. Bas Bareman en Jeffrey Kutterink Vlissingen vrijdag 27 april 2018 Een sombere Koningsdag pzc.nl Ook voor het laatste ffil regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 P12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1