Tommy Wieringa Haatkamnioen 15 k CHINA WINKELTJE m ér De haat van de Nederlander is de schuld van anderen, van het systeem, van de elite -a Dat blijkt uit de gewijzigde abon nementen en bijbehorende tarie ven die Tele2 gisteren bekend heeft gemaakt. Klanten die het nieuwe abonne ment afsluiten, betalen maande lijks 2 euro minder dan voor een abonnement met honderd bel minuten en sms'jes en 5 euro minder dan een abonnement met onbeperkt bellen en sms'en. Tele2, dat momenteel 1,24 mil joen mobiele abonnees heeft, introduceert het abonnement na analyse van het gedrag van de eigen klanten. Daaruit blijkt dat steeds minder mensen nog ouderwets bellen en tekstberichten sturen. „En als er toch wordt gebeld of een bericht wordt verstuurd, gaat dat steeds vaker via apps die data ge bruiken als FaceTime, WhatsApp ofiMessage." Campagne Mobiele vergelijker Bellen.com noemt de stap van Tele2 nieuw en tegelijk weer niet. „In veel abonne menten zit tegenwoordig stan daard onbeperkt bellen en sms'en inbegrepen," zegt sitemanager Els Werkman. „Tele2 draait dat terug. Je betaalt enkel voor een internet- bundel en als je toch belt, kost dat een kwartje per minuut." De eerste met een abonnement zonder bellen is Tele2 sowieso niet. KPN's jongerenmerk Hi had zo'n abonnement bijvoorbeeld al in 2012 en tuigde daar een hele campagne voor op. De slogan: wie belt er nou nog? Hi werd echter drie jaar gele den opgedoekt door KPN, dat zich op zijn hoofdmerk wilde richten. Het abonnement zonder belminu ten en sms'jes verdween daarmee ook. Momenteel biedt geen grote provider het aan. Onderkant Bellen.com denkt dat Tele2's nieuwe abonnement zeker een groep Nederlanders aanspreekt. „Tegenwoordig kun je prima bellen via Facetime, WhatsApp of Skype. En voor dat ene tele foontje met oma kun je haar vragen jou terug te bellen." Het bel-loze abonnement is overigens niet de enige veran dering bij Tele2, dat wordt overgenomen door T-Mo- bile. De aanbieder lanceert ook een nieuwe databundel van 20 Gigabyte. Die gaat 19 euro per maand kosten; de unlimi- ted-bundel kost 4 euro meer. De prijs voor echt helemaal unlimi- ted internetten, bellen en sms'en stijgt van 25 euro naar 28 euro. Daarmee is de provider nog steeds 7 euro goedkoper dan T-Mobile, die als eerste een onbeperkte bundel introduceerde. De meerprijs voor een maandelijks opzegbaar abon nement verdubbelt van 1 naar 2 euro per maand. Werkman van Bellen.com denkt dat met name de introductie van een 2oGB-bundel slim is. „De meeste mensen hebben het niet nt Per minuut. nodig, maar er zijn natuurlijk altijd gebruikers die wél flink wat MB's verstoken. Tele2 dekt zo de onder kantvan de grootverbruikersmarkt af, voor wie 10 GB te weinig is en unlimited te veel of te duur." Uit de laatste cijfers blijkt dat Ne derlanders gemiddeld 2 Gigabyte aan data per maand verbruiken met hun smartphone. Dat was in 2016 nog de helft en in 2012 slechts 187MB. De komst van unlimited- abonnementen en de kwaliteit van de 4G-netten in ons land dragen daar sterk aan bij. Wanneer ik in het buitenland Ne derlanders ont waar, probeer ik iets Engels in mijn gedrag te leggen, of een ze kere Mediterrane zwier. Te laat. Nederlanders herkennen Neder landers van grote afstand, en hebben over het algemeen een gelijke afkeer van elkaar. Een afkeer van het eigene; een ploert die een ploert herkent. We zijn over het algemeen luidruchtiger dan Italianen en ruwer dan Duitsers, we nemen de ruimte waarop we recht den ken te hebben volledig in. Eigen lijk vertonen we nog de meeste verwantschap met Russische of Israëlische toeristenpopulaties, die in het buitenland een al even bedenkelijke reputatie hebben. In wintersportoorden is men beducht voor de gewelddadigheid van Nederlandse jongeren, en ook Rome beziet groepen Nederlan ders met argwaan nadat Feyen- oord-supporters in 2015 voor acht miljoen euro schade aanrichtten, onder meer aan de monumentale Barcaccia-fontein bij de Spaanse Trappen. Praag een groep Nederlanders opgepakt die een ober levensge vaarlijk had verwond. De ober had hen verzocht op te hoepelen omdat ze supermarktbier dron ken op zijn terras - tja, dan kan-ie het krijgen ook. Een Nederlander laat zich niks in de weg leggen. Ook in de Berlijnse bunkers van Facebook, waar een inter nationaal team van moderatoren haatpost filtert, hebben we een slechte naam. Verslaggevers van de Volkskrant spraken een Neder landse moderator die acht maan- den in dienst was van de techreus waarvoor hij en zijn team dage lijks 8000 racistische, discrimi nerende en haatdragende berich ten uit Nederland beoordeelden. Waar andere Europeanen zich behoorlijk gedeisd hielden op sociale media, produceerden Nederlanders vooral haat; een verrassend bijproduct van alge mene welvaart en een gematigd politiek klimaat. Nederlanders en Sylvana Simons roepen een gestage stroom racis tische commentaren op, met pie ken rond de verkiezingen en in sinterklaastijd. En altijd is het refrein kanker: kanker jongen, kankerneger, kankerhoer. Volgens de oud-medewerker van Facebook hadden Portugese en Griekse moderatoren het relatief rustig. Ze sprongen soms bij als het Nederlandse team overuren draaide. 'Zij kunnen nog weieens Netflix aanzetten. Nederlanders niet. Nederland is het land van de haat.' De Nederlander bazuint zijn deuntje van haat en kanker zo luid mogelijk in het rond. Het lijkt of hij zomaar scheldt, omdat het toch niet uitmaakt wat hij zegt. Hij voelt zich buitengeslo ten van het politiek-maatschap- pelijke discours, en heeft een grote bek juist omdat hij niet gehoord wordt. Zijn haat is de schuld van anderen. Van het systeem. Van de elite. Hij wordt niet gecorrigeerd door een actieve gewetensfunctie of door goede smaak, en acht zich niet verantwoordelijk voor de dingen die hij zegt. Pas in het uitzonder lijke geval dat er een rechtszaak van komt, realiseert hij zich dat het over echte mensen gaat, aan wie hij echte woorden heeft vuilgemaakt. Laten we het ongeremde gekan ker verstaan als infantiel protest tegen de marginalisering van de kleine man, zijn machteloze bij drage aan een maatschappij waar hij zich geen deel van voelt. vrijdag 27 april 2018 GO N%\S Flesje water vergeten? Dan Geological Park in China, kun- hen is gebouwd op 100 meter koop je er toch gewoon onder- nen sinds kort voor iets te hoogte. In het park is ook een weg eentje? Deze bergbeklim- drinken en snacken terecht in glazen hangbrug met een mers in Shiniuzhai National een winkeltje dat speciaal voor lengte van 300 meter, fotoafp Tele2-abo zonder bellen en sms'jes Als eerste provider lanceert Tele2 een abonnement zonder belminuten en sms'jes. Gebrui kers betalen alleen voor inter net. Wie toch belt, wordt per minuut afgerekend. David Bremmer Diemen Begin deze week nog werd in Asielzoekers, Marokkaanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15