I J baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolclErman.nl E 10 Bolletjesslikker Audillio komt terug naar Nederland na uitzitten celstraf llf r Ik mis mijn familie, mijn kinderen. Ze zijn nu 12en8 Hij belandde als bolletjesslikker in de La Victoria-gevangenis inde Dominicaanse Republiek. Nu, vijf jaar later, komt Audillio (35) terug naar Rotterdam. Een filmpje op YouTube heeft hem gered. De wijk waar hij woont, aan de rand van het Dominicaanse Santo Domingo, is er niet een waar je zomaar naartoe kan zonder iemand die weet waar je beter wel en niet moet komen. Audillio heeft hier een kamer. De Rotterdammer (zoon van een Nederlandse vader en Kaapverdische moeder) over leeft hier al twee jaar aan de rand van de grote, lelijke en hete hoofd stad van de Dominicaanse Repu bliek. „In de dure vakantieresorts is dit land een paradijs, maar daar buiten is het vreselijk", zegt hij. Nog heel even moet hij het uit zingen. Dan kan hij terug naar Rotterdam. De terugkeer van een bolletjesslikker. „Ik was schilder, in Rotterdam-Zuid", vertelt Au dillio. „Totdat ik van de ene op de andere dag op straat stond. Het was crisis, hè. Ik kwam steeds ver der in de schulden, ik had een vrouw en twee kleine kinderen. Ik kwam via via met de verkeerde mensen in aanraking. Ze zeiden: 'Maak je niet druk, we regelen wel wat voor je'. Zo kon ik naar de Do minicaanse Republiek. Ik kon er vierduizend euro mee verdienen. Niet eens zo veel. Maar genoeg voor mijn schulden, dat is het enige waar ik aan dacht." Inslikken „Op de Dominicaanse Republiek werd ik meteen opgehaald op het vliegveld. En naar een hotel ge bracht. Daar heb ik die cocaïne ge slikt. Dat is heel apart. De bolletjes worden op maat gemaakt, voor wat je kan inslikken, zeg maar, wat door mijn keel past. Bij mij was T Minder Nederlanders in buitenlandse cel riij het 6 gram, groter kreeg ik niet weg. Zo kreeg ik er 80 ongeveer. Met slokken water neem je ze in. Ik heb er twee dagen over gedaan. En ik kreeg een pilletje dat ik niet naar de wc moest. Ja, natuurlijk vond ik het eng. Maar ik dacht aan mijn schulden, mijn huis, gezin. Het voelt raar, je voelt ze zitten. Je zit echt vol. Ik werd ook misselijk." „Op het vliegveld werd ik bij het inchecken uit de rij gepikt. Ik denk omdat ik zenuwachtig was, of zo. Daarna maakten ze foto's en was ik erbij. Ik kreeg wat te drinken om die bolletjes, eh, eruit te krij gen, zeg maar. Ik belandde in de La Victoria-gevangenis. Dat is de ergste. Je zit met 25 man op een cel. Er is één wc, ja, met iets van een doek ervoor. Soms zitten er twee man in dat hok, de een doucht en de ander doet daarnaast z'n be hoefte. Ik had geluk dat er andere Nederlanders zaten die me heb ben geholpen. Je koest houden, dat is de manier. Het was heel zwaar." „Na een jaar kwam ik er weg. Een Spanjaard had een telefoon geregeld en daarmee een filmpje gemaakt en dat op YouTube weten te krijgen. Daardoor kon iedereen zien hoe vreselijk het hier was." Gered „Van de ene op de andere dag wer den alle buitenlanders wegge haald en naar andere gevangenis sen gebracht. Dat heeft me gered. Ik ging naar de Najayo-gevangenis. Daar heeft iedereen een bed, kun je tv kijken, meer oppervlakte. Nog met vijftien man op een cel, maar al veel minder zwaar." „Ik had vijfjaar cel. Na drie jaar kon ik in 2016 met verlof. 'Nor maal' gaat dat hier met geld, maar ik kon de rechter overtuigen zon der te betalen. Ze waren gevoelig voor mijn verhaal: schulden, geld nood, twee kinderen.Daarom mocht ik met verlof, maar ik moest wel op het eiland blijven." „Ik had in de gevangenis men sen leren kennen. Bij hun familie kon ik slapen. Dan weer hier, dan daar. Zo had ik ook af en toe werk. Als schilder, schoonmaker, wat er maar te doen is. Zo hield ik het uit. Maar ik wil terug, ik wacht alleen nog op mijn paspoort, dan moet ik geld regelen voor een ticket. Ik mis mijn familie, mijn kinderen. Ze zijn nu 12 en 8. Ik ben altijd in con tact gebleven met mijn gezin, maar ze zijn hier nooit geweest. Of we weer bij elkaar komen, durf ik niet te zeggen. Spijt? Natuurlijk heb ik spijt. Ik heb vijfjaar van mijn leven verspeeld. Ik weet niet hoe, maar ik ga proberen mijn le ven in Nederland weer op te pik ken. Ik heb binnenkort een ge sprek met de reclassering. Gewoon weer eerlijk werk zoeken." 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Eilanden van Dalmatië 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen 12 dagen Rondreis Griekenland 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 799,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! \|3|/ w www.bolderman.nl vrijdag 27 april 2018 GO Victor Schildkamp Rotterdam/Santo Domingo Totaal aantal Nederlandse gedetineerden op peildatum 1 januari van het betreffende jaar: 2190 2173 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2704181 BRON: BUITENLANDSE ZAKEN M De La Victoria-gevangenis in de Dominicaanse Republiek waarin Audillio vastzat. 'De coke werd op maat gemaakt voor mijn keel' -Audillio Vertrekdata: 21 mei 18 juni 16 juli 13 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 7,14,21, 28 mei 11, 18, 25 juni/ 9,16, 23 juli etc. Vertrekdata: 14,28 mei 11, 25 juni 9 juli 20 aug 3 sept etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni/14, 28juli etc. Vertrekdata: 7, 21 mei/4,18juni 27 aug 10,24 sept etc. Vertrekdata: 7, 21 mei 4,18juni/2,16juli20 aug etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nnalrinrTon1 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10