I 9 Site illegale porno uit de lucht De Nederlandse politie heeft de website Anon-IB, waar ge bruikers op grote schaal naaktfoto's delen, offline ge haald. De servers zijn in be slag genomen voor onderzoek naar strafbare feiten. Anon-IB is een site waar wereldwijd pornografisch materiaal werd uitgewisseld. Op de site wer den ook foto's en video's van vrouwen gedeeld die zonder het te weten zijn gefilmd. Daarnaast staat er mogelijk kinderporno op. De korpslei ding van de Nederlandse poli tie wil pas vandaag meer in formatie geven over de opera tie. Anon-IB is een website die geregistreerd is op de Sey chellen. Volgens een artikel in Vice staan de servers in Ne derland. De politie wil dat nog niet bevestigen. Verschil lende actiegroepen op inter net pleitten ervoor om de site offline te laten halen. Eén van hen is Katelyn Bowden van de groep BADASS Army die op komt voor slachtoffers van onbedoeld verspreide porno grafie. „Deze site maakt het bewust heel moeilijk om plaatjes te verwijderen." We de- anonimiseren je, bezorgen je een strafblad en ver halen de schade Leden Duitse partij brengen Hitlergroet Twee Beierse leden van de AfD zijn uit de rechts-popu- listische partij gestapt omdat ze in opspraak waren geraakt door een foto waarop ze de Hitlergroet brengen. Markus Schirling en Frank Salloch lieten weten dat ze de partij uit vrije wil verlaten. Op het internet was een foto ge plaatst waarop Schirling en Salloch de Hitlergroet bren gen op de berg Zugspitze. Die ligt in Zuid-Beieren en is met een hoogte van ruim 2.900 meter de hoogste berg van Duitsland. De foto dateert van 2014. Massagraven ontdekt Regioleider weg om crème Trouwstoeten op de bon donderdag 26 april 2018 GO ROTTERDAM Gert Ras, hoofd van het Team High Tech Crime, waarschuwt mensen die ddos-aanvallen 'inkopen' om websites plat te leggen. De politie rolde giste ren de grootste aanbieder van ddos-aanvallen op. DUITSLAND DUBBELGANGER Denk er een maatpak en een das bij en boerin Doloris Leis is Donald Trump. De foto die bij een interview met de land bouwster in een lokale krant stond, gaat als een lopend vuurtje over het internet. „Het komt door de kleur van mijn haar, denk ik", reageerde Leis. fotoap De Amerikaanse first lady steelt de show met haar hand en haar hoed. Haar hand, omdat ze op nieuw weinig enthousiast reageert als haar man hem in de zijne probeert te nemen. Haar hoed, omdat het een 'groots gebaar van onafhankelijk heid' is, volgens de mo derecensent van de Was hington Post. „Een hoed is een viering van jezelf. Het presenteren van je meest versierde, opge poetste, rechtopstaande zelf aan God, sociale media of, in dit geval, de geschiedenisboeken." Haar avondjurk van Cha- nel maakt lang niet zo veel los als de hoed. De blikvanger op haar hoofd wordt veelal geïnterpre teerd als symbool van zelfvertrouwen en macht, nu Trumps advocaten hun handen vol hebben aan geruchten over affai res van de president. Dat de first lady haar over spelige man tegengas geeft en geregeld doet waar ze zelf zin in heeft - een opzichtige hoed dra gen, bijvoorbeeld, of af wezig zijn - levert sympa thie op. Melania is de enige Trump die meer positieve dan negatieve reacties oproept. De pre sident bleef deze week weg bij de begrafenis van voormalig first lady Bar- bara Bush, die niets van hem moest hebben. Me lania was wel welkom. Ze nam met enige tegen zin de rol van presidents vrouw op zich en bleef lang onzichtbaar. Traditi oneel is de first lady de gene die staatsbanketten voorbereidt, en die rol blijkt ex-model en socia- lite Melania op het lijf ge schreven. Ze huurde an ders dan haar voorgan gers geen hulp in, maar organiseerde het hele diner zelf. De avond in de State Dining Room, aan gekleed met Trumpiaans goud en 1.200 bloesem takken, werd een succes. Trump klaagde in zijn campagne nog dat staatsbanketten veel te duur waren - hij zou voortaan hamburgers serveren. Nu moest hij zijn echtgenote uitge breid complimenteren. 'Spectaculair', noemt hij haar werk in een tweet. „Washington raakt niet uitgepraat over de onge lofelijke klus die Melania heeft geklaard." RWANDA In Rwanda zijn vier massagraven ont dekt. Daar liggen vermoedelijk slacht offers begraven van de genocide in 1994. Vrijwilligers van een organisatie voor overlevenden van de volkeren moord kwamen de graven op het spoor na een tip. Een vrouw had des tijds gezien hoe li chamen waren ge dumpt in het gebied bij de hoofdstad Ki gali. Gs, MADRID Cristina Cifuentes, leider van de regio Madrid, stapt op. Ze was in opspraak geraakt door een video waarin ze een crème steelt in een supermarkt. Ook zou ze haar master- titel hebben ver valst. BRUSSEL De politie in Brussel heeft deze maand al tweehonderd boetes uitgedeeld voor gevaarlijk en ongepast gedrag in trouwstoeten. Na veel geklaag van in woners zijn sinds 1 april maatregelen van kracht die over last moeten tegen gaan. De stoeten gaan vaak gepaard met lawaai en ge toeter. Ook zorgen ze voor gevaarlijke verkeerssituaties en opstoppingen. Boven: Melania in goed gezelschap tijdens de begrafenis van Barbara Bush afgelopen zaterdag. Links: met prachtige hoed tijdens de ontvangst van de Franse president Macron. Onder: het staatsbanket dat ze organiseerde, werd een groot succes, fotusgettyimages,reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9