OZCAN AKYOL Levenslang cel voor 'beminnelijke psychopaat' Madsen 'De Batavus Bryte E-go is een verademing' BRYTE E-GO® 6 MEER DAN 20 PREMIUM IN ZEELAND Column Helaas krijg ik maar een be perkt aantal woorden voor deze column, anders had ik een hele reeks aan duizelingwek kende uitspraken van de fractie voorzitters tijdens het debat over het afschaffen van de dividendbe lasting kunnen citeren. Het meest bijzondere vond ik nog wel dat Jesse Klaver (Groen- Links) van Gert-Jan Segers (Chris tenunie) niet mocht zeggen dat iemand liegt omdat zijn geheugen en herinneringen hem even in de steek laten. Waarom niet? Tijdens dit specifieke moment je, kort voor het diner, ging het over onze minister-president, die eerst het bestaan van een memo had ontkend, een paar maanden achter elkaar, tot plotseling bleek dat er wel degelijk aantekeningen bestonden en hij er zelfs naar ver wees in een later antwoord. Als dit geen liegen is, moeten we ons grote zorgen maken over de mentale toestand van Rutte, of in elk geval de manier waarop hij het grote dossier benadert, waarbij een bedrag van 1,4 miljard euro kennelijk achteloos, zonder goed nadenkwerk, over de balk wordt gesmeten. Maar tijdens het debat van giste ren dacht ik vooral: dit gaat hele maal niet meer over dividendbe lasting. Buma die stottert, Pech- told die wegduikt en Rutte die raaskalt: ze symboliseren vooral de gevoelens van minachting die ze voor gewone burgers voelen. Het hele debat van gisteren illustreerde perfect dat het kabi net geen moeite heeft om de intelli gentie van het volk te beledigen. Zo ont kende Eric Wiebes (WD) vrij dag na de minister raad iets te weten van een memo over afschaffing van de dividendbelasting, maar na het weekend bleek dat hij er nota bene zelf eentje had geschreven, een document dat Rutte gebruikte tij dens 'informele bilaterale gesprek ken' met onderhandelaars van de andere drie partijen. Tja. De Tweede Kamer veranderde in een theater voor vergeetachtige geesten en amateurclowns, die verstrikt raakten in hun eigen woorden en daarom maar einde loos bleven doorpraten, in de hoop dat alle toehoorders van verveling onverschillig zouden raken én af haken. Dat was misschien nog wel het ergste: dat het al helemaal niet meer ging over de materie, maar dat het aanzien van de politiek een lelijke knauw kreeg. Die schade is vele malen groter dan de 1,4 mil jard euro die de schatkist nu mis loopt. De Kamer veranderde in een theater voor amateurclowns De rechter achtte bewezen dat de 47-jarige Madsen de jonge Zweedse (30) aan boord van zijn duikboot Nautilus lokte en haar daar om het leven bracht. Vervol gens sneed hij haar lichaam in stukken. De in het zwart geklede Mad sen hoorde staande zijn veroorde ling aan. Hij oogde terneergesla gen. Rechter Anette Burkoe van de stadsrechtbank in Kopenha gen verklaarde dat het hof, on danks Madsens tegenstrijdige verklaringen, unaniem van me ning is dat Kim Wall door hem is vermoord. Striemen op de ledematen van Wall bewezen dat hij de journa liste had vastgebonden. Madsen bracht haar ook veertien steek wonden in de onderbuik toe, sommige terwijl ze nog leefde. Ook staat vast dat de uitvinder daarvoor had geprobeerd drie an dere vrouwen aan boord te lok ken. Dat hij vlak voor de moord ook een zaag, twee geslepen schroevendraaiers en een bivak muts naar zijn onderzeeër bracht, past volgens de rechter in zijn op zet een vrouw te martelen en te vermoorden. „We hebben het over een seksuele aanval die kli nisch en cynisch is voorbereid", aldus rechter Burkoe. Experts die Madsen onder zochten, concludeerden dat hij 'pervers' en 'gevaarlijk' was. Zelf t Seksuele aanval op Wall klinisch en cynisch voorbereid omschreef de uitvinder zich als 'beminnelijke psychopaat'. Mad sen heeft de moord steeds ont kend, hij sprak van een ongeluk. Wel gaf hij toe het lichaam van Wall in paniek in stukken te heb ben gesneden en in zee te hebben gegooid. Madsen gaat in hoger beroep en blijft tot dan achter de tralies. FIETS VAN DE MAAND advertentie VIND JOUW DEALER donderdag 26 april 2018 GO @ÖzcanAkyol achtina De Deense uitvinder Peter Madsen heeft gisteren levens lang gekregen voor het aan randen, martelen en vermoor den van journaliste Kim Wall. Bob van Huët Rotterdam/Kopenhagen Kijk op de site bij /video voor een reactie van Madsens ouders BXXTXW/ÊMS De Bryte E-go® is een echte topper. Deze maand krijgt u een gratis accu- •dhwb Licht van gewicht, prettig verend, in alle upgrade bij aanschaf van de Bryte E-go opzichten gebruiksvriendelijk. Ben je een waarmee je nóg verder kunt fietsen. Deze sportief ingestelde fietser, dan past deze actie geldt t/m 30 april. Meer weten? fms setó stadsfiets uitstekend bij jou. Kijk dan op Batavus.nl/bryte ram Flikweert (71) uit Wolphaartsdijk maakt graag fietstochten met zijn vrouw. Met zijn vorige e-bike had hij vaak motor- en accuproblemen, maar Pfc met zijn gloednieuwe Batavus Bryte E-go is fietsen weer een feest. Na een test koos hij voor motorondersteuning van Yamaha. Een middenmotor, stabiel en fijn om te sturen. "Wat een power! In het verleden zei mijn vrouw weieens: 'Waar blijf je nou?' Ik kon haar gewoon niet bijhouden. Nu hebben we dezelfde ondersteuning en een 500 Wattuur-accu. We zijn helemaal blij met onze fietsen." Vragen? Bel tussen 10:00 en 17:00 met de klantenservice op 088-7701090. Alleen bereikbaar op donderdag 26 april. Bram Flikweert: Kijk voor de dealer bij jou in de buurt op Batavus.nl/fietsenwinkel en maak een proefrit!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6