Handen voor de BV Zeeland Toekomst haventerrein Kats leidt tot vragen Haack weg bij VVD iPad 2 Krijgt Waterlandkerkje vandaag eindelijk een lintje? Al zeker twintig jaar gaat de jaarlijkse lintjesregen voorbij aan het dorp. Sr KONINGSDAG ONDERSCHEIDING BOGERS#HERENMODE Commentaar Net zoals de wind in Zeeland plots kan draaien, zo is de arbeidsmarkt in een paar jaar tijd volledig veranderd. Nog niet zo lang geleden steeg de werkloosheid fors na faillissementen en bedrijfssluitingen van grote bedrijven als Zalco, Thermphos en Philip Morris. Zeeland riep de hulp in van oud-premier Jan Peter Balkenende. De economie had dringend een oppepper nodig om nieuwe banen voor de groeiende schare werklozen te scheppen. Uiteindelijk kwam er 25 miljoen euro uit Den Haag, maar het arbeidsmarktvraagstuk heeft zich door vergrijzing, ontgroening en een ronkende economie al opgelost. We komen in veel sec toren handen te kort: de zorg, horeca, techniek, chemie, trans port en logistiek. Het is een knellende kwestie, want de voor spellingen voor de lange termijn laten flinke personeelstekor ten zien. Gaat dat tekort aan krachten de BV Zeeland remmen? Dat hoeft niet per se. Werkgevers kunnen tijdelijke buitenlandse krachten inhuren. Ook technologische innovatie, zoals zelfrij- dende vrachtwagens, is een deel van de oplossing. Een andere is sociale innovatie, waarbij je werknemers meer bindt aan je bedrijf met flexibele werktijden en ruime kansen voor creativi teit en talentontwikkeling. Maar als we in 2020 onverwacht weer een crisis induiken, kunnen de prognoses zo de prullen bak in. Het is een knellende kwestie, want de voorspellingen voor de lange termijn laten flinke personeelstekorten zien Anton van Haperen en Ralph van Hertum willen van het dagelijks provinciebestuur weten in hoe verre zij op de hoogte is van moge lijke plannen voor grootschalige be bouwing op het terrein. Ook vraagt de fractie zich af welke ruimtelijke kaders voor het gebied gelden en of het bestuur bereid is er bij de ge meente Noord-Beveland op aan te dringen de inwoners in een vroeg stadium te betrekken bij de ont wikkelingen in hun omgeving. Aanleiding voor de vragen is het bericht dat aannemings- en ver huurbedrijf Hoondert het terrein bij de Katse haven wil verkopen in ruil voor uitbreiding van de hoofd vestiging in 's-Heerenhoek. Het ha vengebied van negen hectare krijgt dan waarschijnlijk een recreatieve bestemming. De PvdA-fracties vre zen voor grootschalige recreatie. Het havengebied van negen hectare krijgt na de ruil waarschijnlijk een recreatieve bestemming Wethouder Adrie van der Maas gaf op de eerdere vragen van raadslid Cor Quinten aan dat er nog geen concrete plannen zijn. ALMANAK Ze had een nieuw, stevig hoesje gekocht voor haar nieuwe iPad. Mooi rood en bovendien van hard plastic. Dat zou hem vast beschermen tegen ongelukken. In de haast legde ze het tablet op het aanrecht, naast de vuile af was. Toen ze de kinderen naar bed ge- bracht had, kon ze eindelijk even op de bank ploffen. „Waar is de iPad, schat? Die met dat rode hoesje?" Het hoofd van haar man kreeg dezelfde kleur als de tablet. Hij stoof naar de vaatwasser, die inmiddels volop draaide. Daar stond-ie. Drijfnat. Tussen de snijplanken. Inschrijven voor Zuidhoek 3 I Haven snel opgeknapt Appartementen aan Grote Kade WEMELDINGE Nieuw asfalt voor Bakkersboogerd Willy de Jonge leunt op zijn schoffel in de volkstuin van Waterland kerkje. Hij denkt diep na. „Goh, wie zou hier nou een lintje verdienen? Ik zou het echt niet weten. Bijna alle Kerkjenaren doen wel wat voor het dorp. Nu zijn er weer mensen bezig om dubbel glas te zetten bij de bol baan." De Jonge is zelf van plan om zich aan te melden als er toiletten geplaatst moeten worden bij het dorpshuis. Tijdens de Meerminne- feesten, het driedaagse dorpsfeest van Waterlandkerkje, is er nooit ge brek aan vrijwilligers, weet hij. „En als het voetbalveldje onder water ge zet moet worden voor de ijsbaan, dan staat er zó weer een man of vier. Van mij mogen ze allemaal een lintje krijgen." Bovenuit En toch gebeurde het tot nu toe niet. Al minstens twintig jaar gaat de lintjesregen op Koningsdag voorbij aan Waterlandkerkje. Ester van de Wouw begrijpt dat wel. „In dit dorp draagt iedereen z'n steentje bij. Het is een kleine gemeenschap: in de dorpskern wonen 220 mensen. Het ligt gevoelig om er iemand bovenuit te halen. Dat vinden wij niet nodig." Toch weet ze wel iemand die het verdient om geridderd te worden. „Dat is Ankie Feldbrugge. Zij is de drijvende kracht achter het dorps huis. Ze regelt subsidies, en is ook gastvrouw bij muziekconcerten in het kerkje. Als zij weg zou vallen, dan hebben we echt een probleem." Myriam Buysse kijkt als geboren Vlaamse wel eens met verbazing naar de bescheidenheid van haar dorpsgenoten. „In Vlaanderen gaat dat heel anders. Daar pronken men sen met wat ze allemaal doen. Hier gebeurt dat niet." Als Buysse het voor het zeggen had, dan zou ze meerdere dorpsgenoten een lintje geven. „Cees en Freya van Oostrum doen heel veel achter de schermen. Als er iets georganiseerd wordt, dan zijn ze erbij. Cees heeft bijvoorbeeld de bibliotheek bij het dorpshuis ge timmerd. Er hangt een houten huisje aan de gevel met boeken erin. Heb je gezien hoe mooi dat is gewor- Die zou ik weigeren. Ik vind die onderscheidingen uit de tijd den?" Ze draagt ook Mieke Haartsen voor. „Zij heeft de Commissie d'r Bie opgericht: ze organiseert activiteiten voor kinderen met een beperking. Kooklessen en paardrijlessen bij voorbeeld." En Tonnie Brugge ver dient ook een lintje, vindt Buysse. „Hij zit in de dorpsraad en heeft ge zorgd dat er subsidie kwam voor een bijgebouw bij de kerk. En Jan Mee- sen is een stuwende kracht achter de Meerminnefeesten. Deze mensen zijn allemaal echte doeners. Ze zijn bij de dorpsactiviteiten nog bezig als iedereen al weg is. Ze beleven daar waarschijnlijk plezier aan, maar ze doen het toch maar." Gerrit en Elles Gaemers wijzen meteen naar hun overburen Debo- rah en Arjen Leijte. „Hij doet vrij willigerswerk bij de Stichting ZIERIKZEE De Schouwse VVD- fractievoorzitter Laurence Haack heeft gisteren haar partijlidmaat schap opgezegd en gaat verder als eenmansfractie 'Lijst Haack'. „Het ging niet meer. We hebben de ver kiezingen verloren en door de winst van GroenLinks mogen we ook niet meedoen aan de coalitieonderhan delingen. Tijdens een partij beraad kreeg ik het gevoel te worden afge rekend op alles wat er de laatste tijd fout is gegaan." De WD, tot 2014 de grootste, houdt twee zetels over. donderdag 26 april 2018 e? Na de Noord-Bevelandse PvdA- fractie heeft nu ook de Staten fractie van de PvdA vragen ge steld over de invulling van het voormalige werkterrein bij de haven van Kats. Ellen Jobse Kats Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE De inschrijving voor vrije kavels in de Kapelse wijk Zuidhoek 3 gaat op woensdag 7 mei open. Vanaf 9.00 uur kunnen geïnteresseerden een gooi doen naar één van de ongeveer vijftig kavels in de nieuwe wijk. In to taal worden er ongeveer 140 woningen gebouwd. De wijk wordt geheel gasloos en bijna energie neutraal. De grondprijs voor de kavels is 235 of 250 euro per vierkante meter. 'i 1 3P iA THOLEN De oude handelshaven in Tholen wordt met spoed opgeknapt. De werkzaam heden beginnen op 26 april en duren tot en met 18 mei. Meerpalen langs de kade en een aantal dekplanken en jukken van de steigers worden ver vangen. Ook wordt de hoge steiger om veilig heidsredenen verwijderd. De noodmaatregelen zijn nodig om afsluiting te voorkomen en de veilig heid te blijven borgen, aldus de gemeente. GOES Het rijksmonumentale pand aan de Grote Kade nummer 6 wordt een ap partementencomplex. Wo ningcorporatie RWS bouwt in totaal zeven ap partementen in het witte pand. Bij de verbouwing wordt zowel de binnen- als de buitenzijde aange pakt. De muren worden geïsoleerd en alle appar tementen krijgen isolatie glas. Naar verwachting worden de appartemen ten voor het einde van dit jaar opgeleverd. De Bakkersboogerd in Wemeldinge krijgt mo menteel een stevige on derhoudsbeurt. Vol gende week worden de werkzaamheden afge rond met het aanbren gen van een nieuwe as- faitlaag. Dat gebeurt, volgens planning, dins dag. De dag erna zal voornamelijk bestaan uit opruimwerkzaamheden. Een lintje? Cornelleke Blok Waterlandkerkje - Willy de Houck Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal 10165-537889 www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60