44 Dansen en feesten zonder een glaasje op 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND m precies heen gaat. Het verhoogt de sfeer." In harmonie „Ik hou van kamperen, maar niet van drukte. Ik kom daarom heel graag in Zeeland, maar liever niet op volle campings in de zomervakantie. Ik hou van de openheid, rust en frisse lucht in deze provincie. Als ik de trein neem vanuit Utrecht, is het eer ste wat ik doe zodra ik uitstap in Zee- i land even diep ademhalen. Dan kom ik echt tot rust. Utrecht is ook een I mooie stad, maar in de Zeeuwse ste den lijkt het net alsof vroeger en nu heel harmonisch samenkomen. In andere Nederlandse steden heb je natuurlijk ook historie, maar die valt altijd een beetje weg door de drukte. Ik zou best in Zeeland willen wonen, maar omdat ik rondleidingen geef in heel Nederland, is Utrecht een han dige, centrale plaats." i Ligfiets „Ik ben een fanatiek fietser en maak het liefst lange fietsreizen. Met de tent achterop naar Scandinavië bij voorbeeld. Dat is eigenlijk Zeeland in het kwadraat. Ik heb sinds twintig jaar een ligfiets en kan dit iedereen aanraden. Vroeger had ik een race fiets, maar op den duur kreeg ik pijn tjes in onder andere mijn nek. Ik snap niet dat er zo weinig mensen een lig fiets hebben. Ze zijn namelijk erg comfortabel en je vangt ook nog eens minder wind dan op een normale fiets. In de stad is het niet zo handig, maar in een provincie als Zeeland, met al haar wind, is een ligfiets heel geschikt." Wie: Bart Schouten uit Utrecht is al twintig jaar verhalenverteller bij Theatergezelschap Stadsavonturen. Als Johannes verzorgt hij Storytrail stadswandelin gen in onder meer Goes. Geschiedenis beleven „Wij zijn zo'n twintig jaar geleden begonnen met het organiseren van Storytrail stadswandelingen in Utrecht. Ondertussen hebben we al in veel Nederlandse steden mooie verhalen kunnen brengen en sinds drie jaar doen we dat ook in Zeeland. Eerst enkel in Middelburg en Zierik zee en sinds vorig jaar ook in Goes. Onze wandelingen zijn geen traditi onele stadswandelingen waarin al lerlei feitjes worden opgesomd. Dankzij onze verhalen beleven de deelnemers de geschiedenis echt en maken ze kennis met de mensen die vroeger in de stad leefden. We zorgen dus altijd voor gezellige en interac tieve middagen." Theater „Ik ben eigenlijk sociaalgeograaf, maar heb daarnaast altijd veel toneel gespeeld. Zo heb ik jarenlang opge treden als clown en deed ik ook veel historische dingen, zoals figureren als bemanningslid op het VOC-schip De Amsterdam in Het Scheepvaart museum in Amsterdam. Zo'n 25 jaar geleden ben ik begonnen als verha lenverteller en kan zo mijn belang stelling voor theater en geschiedenis combineren. Daarnaast geef ik ook geschiedenislessen op scholen, maar dan echt als verhalenverteller. Als kind droomde ik er al van om dit te kunnen doen: op mijn vijfde gaf ik voorstellingen in de tuin. Het heeft er dus altijd in gezeten." Tussen de mensen „Als verhalenverteller is het belang rijk om een goede stem te hebben, maar je moet het ook leuk vinden om met mensen om te gaan. Het is niet zo dat ik voor een publiek iets sta te vertellen, ik betrek mensen er echt bij. Als je in een theater staat, is de af stand tussen het podium en het pu bliek natuurlijk veel groter. Ik vind het leuk om tussen de mensen te staan en samen met hen het verhaal vorm te geven." Het is niet zo dat ik voor een publiek iets sta te vertellen, ik betrek mensen er echt bij Spannend „De beste ideeën krijg ik tijdens het wandelen of fietsen. Ik ben toch ze ker een jaar bezig met het voorberei den van een Storytrail stadswande ling, dus ik kom tegenwoordig vrij regelmatig in Goes. Ik kende de stad eerst totaal niet, maar gaf al stads wandelingen in Middelburg en Zie rikzee. Op een dag besloot ik onder weg naar Zierikzee even te stoppen in Goes. Ik vond het een verrassend mooie stad, met een prachtige kerk en erg leuke steegjes. Tijdens een stadswandeling is het leuk om door die steegjes te lopen, want ze heb ben altijd iets spannends. Ze zijn donker en je ziet vaak niet waar je donderdag 26 april 2018 'Als ik uitstap in Zeeland haal ik eerst diep adem' Bart Schouten laat als verhalen verteller Johannes de historie van onder meer Goes, Middelburg en Zierikzee herleven, foto rachel de liefde Storytrail stadswandeling, zondag 6 mei in Goes, aanvang 14.00 uur. Info en tickets: storytrail.nl. Naam voorstelling: Catchy MC Donson en dj Quincy Wilson Genre: Frisfeest Leeftijd: 12 t/m 17 jaar Waar: De Spot, Middel burg Wanneer: Zaterdag 28 april, 20.00-24.00 uur Gertie De Boey Bart Schouten Er zijn zo weinig feestjes voor ons", hoorde Do- novan Olijfveld toen hij Zeeuwse middelbare scholen bezocht met zijn vlogcamera. De 28-jarige student Social Work uit Vlissin- gen ging voor zijn vlog op zoek naar de gezel ligste school, maar hij kwam terug met een heel ander idee. En dat is een feestje organise ren voor jongeren van twaalf tot zeventien jaar. Een feest waar geen alcohol mag wor den geschonken. Daarom heeft Olijfveld de maximale leeftijds grens van zijn frisfeest, gelegd bij zeventien jaar. „Als je achttien bent, wil je toch al gauw een biertje drinken." En ergens een feestje van maken, dat kan Do- novan Olijfveld wel, want hij treedt al meer dere jaren op als rapper onder de artiestennaam Donson. Zo was hij vorig jaar te zien bij City of Dance en bij het Intro Festival in Middelburg. Dit jaar heeft hij zelfs internationale optre dens: onder meer in Bulgarije en Spanje. Zaterdag staat hij met de eerste editie van zijn frisfeest Catchy in De Spot in Middelburg. Daar treedt hij zelf op, samen met dj Quincy Wilson uit Zwijndrecht, die hij kent van eer dere optredens. „Er hoeft geen be kende artiest te komen om het ge zellig te maken." De Vlissin- Donovan Olijfveld uit Vlissingen is de bedenker van Catchy, een frisfeest voor jon geren. ger voelt een klik met jon geren en vindt het leuk om met ze te werken. Voor de eerste edi tie van Cat chy be noemde Olijf veld tien jon geren tot ambassadeur van het feest. Ze moch ten meedenken over de invulling en natuurlijk het evenement promo ten. Er worden verschil lende muziekstijlen ge draaid, van Ronnie Flex tot Justin Bieber. Als het aanslaat, wil Don son één keer per kwar taal zo'n frisfeest orga niseren. Om te zorgen dat het echt fris blijft, houdt In digo een alcoholcon trole bij de deur. - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52