Lily James bewijst opnieuw haar elegante klasse 6 Nooit eerder waren zo veel superhelden in één speelfilm verenigd als in Avengers: Infinity War Het genre, en vooral de films met de Marvel-strips als inspiratiebron, beleeft gouden tijden. „Mensen vinden veel steun in dit soort films." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Nico 1988 AQuiet Place Eye staat stil bij het jaar 1968 Filmdag 'jarige' Schmidt Rampage The Guernsey Literary Society Het Kanaaleiland Guernsey is tijdens de Tweede Wereldoorlog als enig Brits grondgebied bezet geweest. Het waren barre tijden vol hongersnood, slavernij en verraad. In dat decor speelt The Guernsey Literary Society zich af. Het is een origineel en verras send drama dat begint met de op richting van een boekenclub. Als een van de leden verdwijnt, wordt de re den lang verborgen gehouden. Een schrijfster uit Londen (gespeeld door Lily James, bekend uit Downton Ab- bey) gaat vlak na de oorlog op onder zoek uit en stuit onder meer op een pakkend liefdesverhaal, waarvan zij ook deel uit gaat maken. Onder regie van Mike Newell is een ontroerend liefdes- en oorlogs drama ontstaan over het selectieve geheugen van mensen. Michiel Huis man speelt een robuuste varkenshoe der die de spil vormt in de intriges waar de schrijfster op stuit. Lily James bewijst haar elegante en char mante klasse als het eigenzinnige hoofdpersonage dat zich niet de wet laat voorschrijven. donderdag 26 april 2018 GO 3 (-) Blockers €104.000 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Rampage 195.000 2 (2) AQuiet Place €123.000 4 (3) Ready Player One 87.000 5 (5) Bankier v/h Verzet 52.000 DRAMA Het laatste levensjaar van zangeres Nico (bekend van The Velvet Under ground) wordt belicht in deze drama tische filmbiografie. Naast haar mu ziek komen haar muzikale verleden, hectische privéleven en drugsversla ving aan bod. Actrice Tryne Dyrholm schittert in de titelrol. HORROR Emily Blunt en John Krasinski spelen een echtpaar dat zijn kinderen wil be schermen tegen buitenaardse we zens die reageren op het minste of geringste geluid. Het levert bloedstol lende scènes op, waaronder een be valling. Ook de kijkers kunnen de film beter in stilte tot zich nemen. FILMMUSEUM Filmmuseum Eye staat van 26 april tot 25 mei stil bij het jaar 1968 en vertoont onder meer bioscoop journaals, docu mentaires en speelfilms van regisseurs die zich afzetten tegen Holly wood. Tussen de uitverkoren films One Plus One (Jean-Luc Godard, foto) en Teorema (Paso- lini). KINDERFILMS Ter gelegenheid van de verjaar dag van Annie M.G. Schmidt (1911-1995) ver toont bioscoop keten Kinepolis op 19 en 20 mei in diverse thea ters familiefilms gebaseerd op haar werk. Onder meer te zien: Pluk van de Petteflet, Ja Zuster Nee Zus ter, Abeltje, Wiplala en Dik- kertje Dap. RAMPENFILM Dwayne Johnson is de beste vriend van de witte gorilla George die echter in een gigantisch monster verandert na contact met een chemische vloei stof. Samen met een wolf en een kro kodil duikt George op in Chicago. De stad verandert in een slagveld. Kijk op onze site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week DRAMA Regie: Mike Newell. Hoofdrollen: Lily James en Michiel Huisman. -A.Z The Guernsey Literary Society is een ontroerend liefdesverhaal, foto INDEPENDENT FILMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49