zich op voor 'n drukke zomer :xj 'We moeten nog meer stappen maken' 13 A z v COACH BENITOMAI waar meer dan duizend teams aan deelnemen. Er is bijvoorbeeld ook een militaire competitie. En wij zijn één van de zestien teams - en de enige Europese - dat deelneemt aan de pro-competition." Overlappen En dus zijn de mannen van Beach Soccer Zeeland vorige week al met een select groepje van start gegaan met de trainingen. Ook met het oog op de Nederlandse en Belgische competitie, waar het team vanaf be gin juni weer allebei aan meedoet. „Die competities overlappen elkaar gelukkig maar twee keer. In België komen we uit in de eredivisie, in Nederland in de eerste divisie. Pro motie naar de eredivisie is dit jaar het doel. In Nederland ligt dus weer onze prioriteit." Toch staat er voornamelijk iets moois te gebeuren in de Belgische competitie. Was het eerst nog on zeker of de Zeeuws-Vlamingen daar aan deel mochten nemen (er zouden eerst maar drie buiten landse spelers op het wedstrijdfor mulier mogen verschijnen), daar is het nu een belangrijke spil. Speel ronde twee wordt namelijk afge werkt op het eigen complex bij de Vliegende Vaart. „En daar heb ik niet eens voor moeten lobbyen, zo als ik in Nederland al jaren doe", lacht Eryürük. „De voorzitter van de Belgische bond kwam vorig jaar naar de opening van ons complex en hij stond echt te kijken van de fa ciliteiten. En dus komt de hele ka ravaan naar Terneuzen. We zijn hier van alles voorzien, enkel voor de horeca moeten we even kijken. Dat geldt trouwens ook voor ons ei gen amateurtoernooi dat we hier deze zomer willen organiseren." Daarbij wil Beach Soccer Zeeland zich ook gaan richten op de vrou wen. Vorig jaar werd er immers ge start met de 'BSZ Ladies'. „Zij heb ben het vorig jaar uitstekend ge daan, met een vierde plek in de competitie. De sterkste spelers zijn behouden en via teamgenoten van Sharona (speelster ADO Den Haag) en Sylvana (KVK Svelta Melsele) Tieleman zijn er nog enkele speel sters bijgekomen. Ook op dat vlak is er dus voldoende perspectief', al dus Eryürük. donderdag 26 april 2018 Sam van 't Westende. FOTO ANDRE DE HEUS/ORANGE PICTURES Benito Mai, al jaren de coach van Sam van 't Westende, wil dat de Vlissinger vaker het maximale uit zichzelf haalt. „Elke keer, elk toernooi moet hij alles geven", zegt hij op Pa pendal. „Helaas ging het de laatste jaren daar wel eens bij hem mis. Dan stond-ie in de halve finale of in de strijd om het brons en maakte hij tóch weer een onnodig foutje. Als tegenstanders écht beter zijn, is verliezen niet zo erg. Maar als Sam ze wel aankan, moet hij dat ook laten zien." Mai weet dat er „genoeg jon gens" zijn van wie Van 't Wes tende nog nooit heeft gewon nen. „Maar zolang die beter zijn dan hij, moet hij wel een partij laten zien waarop we kunnen doorbouwen. Wat hij op dat moment leert, moet hij vertalen naar zijn volgende wedstrijd. En uiteindelijk moet hij die jongens natuurlijk gaan verslaan. We hebben gelukkig nog even tot 2020." De coach was heel blij met de bronzen medaille in Tbilisi. „We moeten nu niet in één keer doen alsof Sam wereld kampioen is geworden, maar het was voor hem wel weer een stap vooruit. Sam is ie mand die heel hard werkt en die alles opzij zet voor zijn sport, maar het stagneerde een beetje bij hem. We waren heel erg op zoek naar de ma nier waarop we hem van de vijfde of zevende plek naar de medailles konden krijgen. Dat dat nu eindelijk gelukt is, is heel mooi." Maar één zwaluw maakt nog geen zomer, weet Mai. „We zullen nog meer van dat soort stappen moeten maken." De Moio Beach Soccer Cup start zaterdag om 13.00 uur bij Moio Beach in Cadzand. Zondag is de aanvangstijd 10.00 uur. Ali Eryürük, de jongere broer van coach Veli, is ook dit seizoen weer één van de belangrijke krachten bij Beach Soccer Zeeland. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41