Delémont Beach Soccer Zeeland maakt O O) 0) O 12 2 Van Belzen terug naar Arnemuiden Minnaard pakt maar meteen de bergtrui Nieuwelink nieuwe trainer Philippine Uit Vlissingen af komstige judoka komt vandaag in actie in Israël. De komende jaren richt hij al zijn pijlen op de Olympische Spelen in Tokio. EK JUDO IN TEL AVIV Joan van Belzen vertrekt aan het eind van dit seizoen bij VC Vlissingen. De ervaren doel man verruilt de zondag-hoofdklasser voor Ar nemuiden, de club waar hij ooit als jeugdspe ler zijn eerste stappen op het voetbalveld zette. Van Belzen is momenteel aan zijn acht ste seizoen bezig bij Vlissingen. Eerder maak ten Yves Nyemb en Giovanni Siereveld (wordt assistent) al bekend naar Hoek te vertrekken. Steve Schalkwijk, Mart de Kroo en Jarreau Ma- nuhuwa gaan naar Goes, Geraldi Geerman en Daniël Jansen naar Zeelandia Middelburg. Hoessein Bouzambou stopt, Ibrahim Eryürük en Louis Ficq vertrekken ook. Marco Minnaard heeft de bergtrui in de Ronde van Romandië veroverd. De 29-jarige renner uit Wemeldinge maakte in de ope- ningsrit van de Zwitserse rittenkoers bijna de hele etappe onderdeel uit van een kopgroep en vergaarde het maximale aantal bergpun ten. In de eerste rit van de WorldTour-koers koos hij samen met William Clarke, Antoine Duchesne, Alexis Gougeard en Remy Mertz al vroeg het hazenpad. Onderweg kwam Minn aard op elke berg die meetelde voor het berg- klassement als eerste boven. Op ongeveer tien kilometer van de streep werd de renner van Wanty Groupe-Gobert ingerekend door het peloton. De etappe werd gewonnen door Omar Fraile. Minnaard eindigde als 31ste. In het klassement staat de Zeeuw nu 53ste. Zondag-derdeklasser Philippine heeft een nieuwe trainer aangesteld voor het nieuwe seizoen. Tom Nieuwelink, dit seizoen assis tent van Dennis de Nooijer bij Zeelandia Mid delburg, staat vanaf de zomer aan het roer bij de Zeeuws-Vlaamse club. Hij wordt de opvol ger van Alexander van Keulen, die dit seizoen als interim-trainer afmaakt na het vertrek van Frank van Damme, Paul Mortier en assistent trainer Danny de Vrieze. Dennis de Nooijer krijgt ook weer een rol bij Philippine. De Vlis- singer, die aan de slag gaat als hoofdtrainer bij Hoek, zal als adviseur toetreden tot de techni sche commissie. Daarnaast zal De Nooijer in cidenteel de aanvallers van de eerste selectie en die van de Onder 19 gaan trainen. Tovaal Van Lare PSV'er Aron van Lare kan zich op maken voor oe fenduels met de leeftijdsgenoten van Duitsland. De doelman uit Ter- neuzen is door KNVB-coach Pe ter van Veen op nieuw opgeno men in de selectie van Oranje onder 15, dat volgende week twee keer oefent tegen 'Die Mannschaft'. Beide duels wor den op donderdag 3 (11.00 uur) en zaterdag 5 mei (13.00 uur) ge speeld bij Ein- tracht Nordhorn. Sam van 't Westende woont sinds kort sa men in het dorpje Maurik, net boven Tiel. De komende twee jaar zal de judoka - van oorsprong een Vlissinger - er echter niet veel zijn. „Mijn vriendin snapt dat ook", zegt hij. „Tot en met de Olympi sche Spelen van 2020 zullen al mijn keuzes uitvallen in het voor deel van de sport. Alles moet daar voor wijken." De 26-jarige judoka gaat er eens lekker voor zitten op Papendal, waar de persbijeenkomst is voor het EK van dit weekeinde. Natuur lijk is dat toernooi belangrijk voor hem, maar het gaat tijdens het ge sprek meer over de Zomerspelen in Tokio. Daar wil hij heen, daar wil hij in zijn carrière pieken. „In mei begint de olympische kwalificatie al", vertelt hij. „Vanaf de Grand Prix van China, waar ik ook heen ga, zijn er punten te ver dienen. Dat toernooi zal meteen heel sterk bezet zijn, iedereen wil een goede start maken." Van 't Westende is heel duide lijk: „De kans dat ik naar de Spelen ga, is groot." De vereiste voor deel name in Tokio is een plaats bij de beste achttien van de wereld en laat de Vlissinger in de klasse -73 kilo nou precies achttiende staan.... „Natuurlijk is de deadline pas over twee jaar, maar ik geloof er heel erg in dat het mogelijk is en de judobond met mij." De viervoudig Nederlands kam pioen zal in de kwalificatieperiode veel toernooien draaien en vaak op stage gaan naar het buitenland. „Ik zal nog vaker van huis zijn dan voorheen. Dit zijn de jaren waar ik het al die tijd voor gedaan heb. Ik zal bij die trainingskampen niet nog nieuwe technieken leren, maar ze wel nog aanscherpen en nog harder maken. Ook zal ik tac tisch nog stappen kunnen maken; wanneer doe ik iets tegen welke tegenstanders?" Vertrouwen Het EK in Tel Aviv, waarop Van 't Westende vandaag in actie komt, telt voor de Olympische Spelen niet mee. Onbelangrijk is het toer nooi evenwel niet. Met een goed resultaat blijft hij hoog op de ran king staan en is hij bij de loting voor volgende toernooien wat meer beschermd; hij treft dan niet meteen in de eerste rondes andere toppers. Bovendien zou een me daille zijn vertrouwen nóg een boost geven. „Het is altijd lekker als het werk wat je doet een keer resultaat oplevert." Recent gebeurde dat al. Van 't Westende greep in Tbilisi zijn eer ste Grand Prix-medaille ooit. Brons. Na afloop vloog hij zijn coach Benito Mai om de nek, hun gezamenlijke vreugde was intens. „Het was al een tijdje geleden dat ik ergens een medaille pakte", ver klaart hij de emoties. „In 2017 had ik een minder goed jaar, met veel blessures. Ik heb bijvoorbeeld lang geworsteld met een pijnlijke hand. Het was beter geweest als ik wat toernooien had laten schieten om alles te laten genezen. Maar ik wilde te veel, ik wilde me laten zien. Nu kan ik zeggen dat ik daar van geleerd heb. Ik weet nu dat je soms harde keuzes moet maken en zelfs een EK op zo'n moment moet laten lopen." Bij dat EK in 2017 ging het falie kant mis. Van 't Westende was niet fit en verloor al meteen in de eerste ronde. Nu is hij al maanden lang blessurevrij. Hij heeft op Papendal kunnen trainen zoals hij wilde. Waar dat in Tel Aviv in resulteert, durft hij niet te zeggen. „Er is ook geen peil op te trekken", weet Van 't West ende. „Je kunt je soms heel goed voelen en dan gaat het mis óf je ju- doot heel stroef en dan komt er toch een mooi resultaat uit." Maar allereerst is er komend week end de entree van de eigen Moio Beach Soccer Cup in Cadzand, dat het in samenwerking met Moio Beach en SportZeeland organiseert. Het event is onderdeel van de tiende editie van de Moio Beach Masters, waarbij op zondag tal van clinics gepland staan op het gebied van beach-en watersport. Het 'vijf honderd euro-beachsoccertoer- nooi' - dat op zowel zaterdag als zondag wordt afgewerkt - moet in ternationale allure met zich mee gaan brengen, hoopt Eryürük. „We willen het wel officieel ma ken; zo zijn er bondsscheidsrech- ters aanwezig. Met vijf teams, waar onder twee uit Frankrijk, is het deelnemersveld rond. Mocht dit volgend jaar een vervolg krijgen dan hopen we op meer teams, maar wellicht dat we dan naar een andere datum moeten kijken. Het veld- voetbal zit ons nu een beetje in de weg." Dat laatste is op 12 en 13 mei in Vlissingen minder het geval. Want voor de Zeeland Beach Classics was het deelnemersveld al vrij snel rond, met onder andere Düsseldorf en het nationale team van Luxem- brug. Veli Eryürük: „Sander van Buren organiseert dat evenement, maar met Beach Soccer Zeeland ne men wij eigenlijk het beachsoccer- gedeelte voor onze rekening. De Beach Classics worden weer groots opgezet, met meerdere sporten." De tropenweken komen er dus aan voor de beachsporters. Tro pisch, dat zal het zeker zijn in Vir- ginia Beach, waar Beach Soccer Zeeland vanaf 8 tot en met 10 juni deelneemt aan de North American Sand Soccer Championships. Na twee keer Californië wordt deze keer de oostkust van Amerika aan gedaan, waar het dan rond de dertig graden zal zijn. „Het is een toernooi donderdag 26 april 2018 VOETBAL WIELRENNEN 1 De kussen van de rondemissen zijn voor Marco Minnaard. fotofabricecoffrini/afp VOETBAL De voetbalsters van Sparta/JVOZ spelen de finale van de districtsbeker tegen FC Eindho ven 2, dat in de halve finale van OJC Rosmalen won (3-1). De finale wordt donderdag 10 mei gespeeld in Etten-Leur, op het terrein van In ternos. FC Eindhoven 2 is een tweedeklasser. Jean Paul de Bruijn heeft de voor hem eer ste kwalificatieronde van het wereldbekertoer nooi driebanden in Turkije overleefd. De Hul stenaar versloeg eerst de Jordaniër Mashhour Abu Tayeh (30-25 in achttien beurten) en moest daarna tegen thuisspeler Turgay Orak genoegen nemen met een gelijkspel (30-30 in 24 beurten). Dat was echter wel voldoende om de laatste kwalificatieronde te bereiken. 2V I De rugbyers van Tovaal vertrekken vandaag naar Hongarije. De kampioen van de derde klasse ver blijft vier dagen in Boedapest en speelt daar twee vriendschappelijke duels. Morgen in Monor tegen Fe- kete Oroszlanok en zaterdag in Gö- döllö tegen Med- vék RCE. Het is de 28ste tour die de Goesenaren sinds 1991 maken. -IS Van 't Westende is straks nog minder thuis Roeland van Vliet Papendal Blijf je grenzen verleggen. Dat moet haast wel het credo zijn van Veli Eryürük, de grote initia tor achter Beach Soccer Zee land. Want grenzen verleggen, dat doen ze wel bij de beachsoc- cerformatie. Letterlijk en figuur lijk. Zo is het in het weekend van 16 en 17 juni op het eigen com plex in Terneuzen gastheer van een speelronde uit de Belgische eredivisie. Juriën Dam Terneuzen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40