MIJN HOBBY 11 I m f 11 Henk Anderiesse (69) uit Middelburg is verzamelaar van alles wat maar met de Rolling Stones te maken heeft. Mijn eerste LP kocht ik in 1965 bij de winkel 'Schippers en Nauta' in Oostburg. De blues en roek-elementen die ik bij de Rolling Stones hoorde, spraken me gelijk aan. Het was echt liefde op het eerste geluid. Daarna breidde de collectie flink uit. In totaal heb ik 800 lp's en on telbaar veel dvd's, cd's en boeken van en over de band. Ik vind het mooi dat de Stones toch vooral bij hun blues- en rockroots zijn gebleven in hun muziek. Het verzamelen zeifis natuurlijk een sport op zich en heerlijk om te doen. Ik ben er niet iedere week standaard mee bezig. Het is niet zo dat ik het internet doorlopend afstruin naar nieuwe items voor mijn collectie. Om de zoveel tijd ga ik naar een beurs. Er is geen vast bedrag aan te plakken. Ik heb wel de regel dat ik niet te zuinig wil doen als ik een mooie aanvulling op mijn collec tie op het oog heb. Vroeger ben ik wel lid geweest van een in ternationale fanclub van de Stones, maar dat is alweer even geleden. Het meest informeer ik me via mijn boe ken, waar ik er in totaal iets van 65 van heb. Op internet kijk ik eigenlijk nooit echt. Naar een concert zou ik overigens graag nog eens gaan, maar dat laat mijn gezondheid niet toe helaas. Ik heb geen partner, dus ik kan alles kopen wat los en vast zit, haha. Het is dus mis schien maar beter ook dat ik alleen ben. In de loop der jaren heb ik verschillende vrienden leren kennen via mijn hobby. Je komt elkaar eens een paar keer tegen op een markt en de klik is snel gemaakt. Er komen re gelmatig andere liefhebbers bij mij over de vloer of we gaan naar een beurs toe. Ik heb verschillende items, waar ik erg trots op ben. Als ik er een moet noemen is het de illegale persing van 'the Trident mixes'. Deze heb ik ergens in de jaren '70 gekocht, vol gens mij in een winkeltje in Vlissingen, waar ze vaak illegale persingen verkochten. VJgek? Gek vind ik zelf een groot woord, maar sommige mensen denken het volgens mij wel eens. In mijn omgeving sta ik dan ook bekend als 'Henk Stones'. De collectie zal zeker uitbreiden. Als er W s i donderdag 26 april 2018 PC 'Ik heet hier Henk Stones' Bas Dingenouts 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? iets nieuws op de markt komt, koop ik het gelijk. Henk Anderiesse heeft een grote verzameling met vooral natuurlijk albums van The Rolling Stones. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39