Meer 'koopzondagen' Middelburg Q5& 7 RINGRIJDEN ZEEUWS KAMPIOEN BLIKT VOORUIT Hij is de kampioen en de verrassing van vorig jaar. Dit jaar wil de 14-jarige ringrijderTeun Dingemanse uit Grijpskerke laten zien dat zijn winst geen toevalstreffer was. Goes zondag in teken veganisme Het kriebelt alweer een paar weken bij Teun Dingemanse en zijn broer Joost (18). Mor gen begint het nieuwe ringrij seizoen met de af delingswedstrijd in Middelburg en zaterdag rijden ze hun eerste wed strijd, de jongerenwedstrijd in Oostkapelle. Teun: „Voor mij per soonlijk is deze wedstrijd nog niet heel belangrijk. Ik moet er altijd even inkomen als het seizoen be gint. En nog wennen aan mijn paard." Dat mag dan zo zijn, en hij mag dan Emiel Provoost uit Domburg beschouwen als de grootste kans hebber voor de winst op zaterdag, onderschat Teun niet. „Ik wil graag winnen. Altijd." Als klein kind liep hij door de woonkamer om de kartonnen ring te steken die aan een kraanwagen tje hing, vertelt zijn moeder. Ring- rijden zit in de familie. Met broer Joost traint hij alweer weken ach ter het huis. Op de plaats staan poengers met touw en bus. De lans staat altijd klaar. Lopend oefenen helpt echt, weten de broers. „Dat scheelt twee ringen wel of niet ste ken in een wedstrijd", benadrukt Joost. Ook bij de stal waar hun twee paarden staan, is een ringrij- baan uitgezet. Hun onderlinge trainingen zijn soms net wedstrijdjes, inclusief het bijhouden van scores. „Niet dat we elkaar willen inmaken, maar we willen wel allebei graag win nen", lacht Joost. „Een beetje stan gen, om elkaar beter te maken." Teun is daarin de fanatiekste. „Mijn doel is altijd 27 van de 30 ringen te steken. Dan weet je dat je bij de besten zit. Wat ik meer steek, is meegenomen. En natuur lijk hoop ik altijd op 30 uit 30." Tot verrassing van iedereen - rij ders en volgers - won Teun vorig jaar het Zeeuws Kampioenschap Ringrijden op het Molenwater in Middelburg. Hij blijft bescheiden en nuchter: „Veel oefenen, alles steken, en een beetje geluk. Ja, ook Ik wil laten zien dat ik het echt goed kan. Zodat ze niet zeggen: hij heeft één keer geluk gehad geluk. Dat de rest die laatste ring miste. Ze kunnen het wel, maar staken hem net niet." Dit jaar zal het wel een beetje anders worden, verwacht hij. „Iets meer spanning. Winnen is niet vanzelfsprekend. Maar ik wil wel laten zien dat ik het echt goed kan. Zodat ze niet kunnen zeggen: hij heeft één keer geluk gehad." Dat was het niet, verdedigt Joost zijn broertje. „Als je nuchter kijkt, zie je dat het niet alleen geluk was. De rest van het seizoen reed hij ook al goed." Teun: „Ik hoop op weer zo'n goed seizoen." De broers hebben er weer veel zin in. Joost: „Rijden op een galopperend paard en een ringetje steken, dat geeft iedere keer weer een kick." Teun: „Zeker op de kleinere rin gen." Joost: „Hoe kleiner hoe leu ker." Wedstrijddagen duren vaak van 8.00 tot 17.00 uur. Maar Joost staat nooit stil bij de tijd. „Als ik rij, zit ik in een flow." Teun: „En als ik op mijn beurt moet wachten, kijk ik naar de anderen. Hoe doen die het? In mijn hoofd hou ik de stand bij." Kanshebbers dit jaar? Joost: „Dat zijn er wel veertig. Twintig rijden constant goed en soms zit er een verrassing tussen." Teun: „Vorig jaar was ik dat. Misschien zullen er nu een paar denken: mooi om nu Teun te verslaan." Wie in Middelburg wil winkelen, kan de komende weken terecht op Koningsdag, zondag 6 mei, Hemel vaartsdag (10 mei) en tweede pink sterdag (maandag 21 mei) - telkens van 12.00 tot 17.00 uur. Zondag 6 mei is de reguliere koopzondag, want in Middelburg zijn de winkels elke eerste zondag van de maand open. Op Koningsdag waren de winkels vorig jaar ook al open. Hemelvaartsdag en tweede pink sterdag zijn nieuwe 'koopzonda gen', zegt voorzitter Dick Anbeek van de Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM). Volgens hem De winkeliers praten nog met elkaar over meer zondagen open tijdens de zomer zal minstens de helft van de win kels in de binnenstad dan open zijn. De VOM heeft met winkeliers overlegd over openstelling op zon en feestdagen. „Wij streven naar meer eenheid", zegt Anbeek. „Maar het gaat erom wat de winkeliers zelf willen. Het merendeel wil op meer dagen open zijn." Volgens Anbeek is vooral de bereidheid bij winkel ketens en filialen van grootwinkel bedrijven toegenomen. „Voorheen volgden zij het landelijke hoofd kantoor. Nu willen ze meer mee doen met Middelburg." De VOM heeft ook met winke liers gesproken over de mogelijk heid om in de zomer op meer zon dagen open te zijn, zodat Middel burg aantrekkelijk(er) is voor toe risten. Daarover moet nog verder worden gesproken. De reguliere koopzondagen in Middelburg zijn op de eerste zondag van de maand. Op de Mortiere zijn de winkels elke zondag open. 'i. Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 GOES Op de Grote Markt in Goes wordt zondag voor de eerste keer Het Vegenement gehouden. Tij dens dit evenement kunnen bezoe kers kennismaken met allerlei ve- ganistische producten. Hoewel er veel lekker hapjes worden geserveerd, draait het zeker niet alleen om eten. Er zijn ook stands met onder meer veganisti- sche kleding, schoenen, make-up en cadeautjes. Het Vegenement begint zondag om 12.00 uur. donderdag 26 april 2018 Wie gaat Teun dit seizoen verslaan? Maurits Sep Grijpskerke -Teun Dingemanse (14), Zeeuws kampioen ringrijden Afdelingswedstrijd Middelburg: morgen (Koningsdag), Abdij plein, 8.00-17.00 uur. Jongerenwedstrijd Oostkapelle: zaterdag, 8.00-17.00 uur. Meer info op ringrijden.nl. De winkels in Middelburg gaan op meer zon- en feestdagen open. Bovendien zullen op die dagen meer winkels open zijn. Dat hebben winkeliers met el kaar afgesproken. Maurits Sep Middelburg Teun Dingemanse oefent achter het ouderlijk huis. fotoziggymarlissa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35