Import-Zeeuw heet mariniers welkom 'Zonder zon is betalen voor zonwering absurd' Taakstraf voor toiletfilmer 4 ©NDERNEMER De kunst van het groeien Kennis, Inspiratie en Culinair Machinefabriek Vlissingen 6 juni 2018 Prijs: 125,- Het kabinet besloot in 2012 tot de verhuizing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen. In de strijdmacht rijst de weerstand. Ge zinnen zouden niet naar het Verre' Zeeland willen verhuizen. Korps commandant JefFMac Mootry riep deze week op de verhuizing te her overwegen. Witters, in het dagelijks leven manager werkgeversdienstverle ning bij UWV Zeeland, is een Bra bander die bewust voor Zeeland koos. Via de facebookpagina kunnen mariniers (gezinnen) antwoorden krijgen op vragen over Zeeland. Hij hoopt dat import-Zeeuwen zich aansluiten bij zijn actie. „Ik hoop op een stuk of honderd. Dan ben je een serieus platform. En onverdacht. Ik denk dat mariniers de campagnes van Zeeuwse overheden toch gauw zien als preken voor eigen parochie." De initiatiefnemer vindt dat de bouw van de marinierskazerne in Vlissingen door moet gaan. „Er is een besluit genomen. Ik denk ook dat als je in een organisatie werkt die wereldwijd opereert, je een verhui zing moet accepteren." De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel departe ment Zeeland en de Zeeuwse Inno vatie Groep stichting ZIGZAG plei ten in een brief aan de fracties in de Tweede Kamer ervoor de bouw vooral niet af te blazen. Initiatief van: ©NDERNEMER Mede mogelijk gemaakt door: Schijper niis* n saman delta \1/ Voor Gerard en Catrien Weug is het zo klaar als een klontje. Hun woning in het Vlissingse apparte mentencomplex Singelhof heeft geen zonwering. Dus is het onzin om te betalen voor onderhoud van zonwerende schermen. De Vereni ging Van Eigenaren (WE) van Sin gelhof denkt daar anders over. Het bestuur stelt dat zonweringen on derdeel van de appartementen zijn en daarom betalen alle bewoners mee aan het onderhoud. Of rijdende rechter John Reid, die de 'rechtszaal' in de lasloods in de Vlissingse haven echt binnen kon rijden, maar even zijn Salo- monsoordeel over deze prangende kwestie wilde vellen. Naast het echtpaar Weug en bestuurders van de VVE Singelhof vroeg Reid ook andere bewoners van het dertien woningen tellende appartemen tencomplex op de hoek van de Sin gel en de Scheldestraat naar hun er varingen en inzichten. Singelhof is elf jaar geleden opge leverd. Weug komt nu met klach ten, omdat hij mee moet betalen aan vervangings- en onderhouds kosten voor de zonweringen van de appartementen. Omdat zijn wo ning aan de noordkant ligt en hij nauwelijks zon ziet, heeft zijn wo ning geen zonwering. „Ik hoef toch niet te betalen voor de zonwering van een ander als ik er zelf geen heb." Lift WE-bestuurders en andere bewo ners stelden dat mensen die op de begane grond wonen ook voor het onderhoud van de lift betalen, ter wijl ze dat vervoermiddel nooit ge bruiken. Voorzitter Rob Francooy en secretaris Keesjan de Bruijne van de WE betoogden dat contrac tueel is vastgelegd dat bewoners gezamenlijk betalen voor zaken die tot de gevel behoren. Maar volgens Weugs definitie horen ramen en kozijnen wel tot de woning en zon neschermen niet. Enkele appartementenbezitters zagen hun kans schoon om de rechter te vragen of het onderhoud van zelf aangeschafte windscher men ook door de WE moet wor den betaald. Reid legde uit dat hij als rechter 'geen adviezen geeft'. Deskundige Robert van Ewijk van Nederlandwe.nl liet zich er niet over uit wie het in Vlissingen bij het rechte eind eind heeft. Alleen duidelijke informatie en eendui dige regels kunnen conflicten over kapotte intercoms en liften voorko men, luidde zijn boodschap. De rijdende rechter doet half mei uitspraak in Slot Zeist. De bewo ners moeten dan nog maanden stil houden wie er 'gewonnen' heeft, omdat de televisie-uitzending tot het najaar op zich laat wachten. Reid was blij verrast dat de bewo ners het onderling 'gezellig hou den'. Francooy: „We hebben on derschat hoe zwaar deze kwestie bij de familie Weug op de maag lag. Maar Gerard Weug blijft geweldig werk doen als lid van het onder- houdsteam." W., met een dienstverband van 27 jaar, en inmiddels met strafontslag de laan uitgestuurd, filmde in de eerste twee weken van juli vorig jaar stiekem zijn vrouwelijke col lega's tijdens toiletbezoek. In twee toiletten had W. een minuscuul cameraatje geplaatste, zodat hij hun billen kon aanschouwen. Hij had een voorliefde daarvoor, zo verklaarde hij gisteren in de recht bank. Gezichten kwamen niet in beeld. De officier van justitie omschreef het handelen als 'digitale aanranding' Het had allemaal nog veel langer kunnen duren, ware het niet dat een schoonmaakster een zwart dopje zag op een plaats waar dat niet hoorde. Er kwam een collega bij, ze rommelden wat en er ver scheen een snoertje met een ca meraatje. Het zorgde allemaal voor een heleboel commotie en vooral ook schaamte en angst bij de col lega's van W. Want wat was er met de beelden gebeurd, stonden ze op internet, het dark web? Er was niet één beeld verspreid en alle beelden waren definitief gewist, zo werd duidelijk. Het waarom? bleef onbeantwoord. W. kreeg een mailtje in zijn spam-box met een aanbieding van minus cule cameraatjes. Hij bestelde er twee en plaatste die in de toiletten. En achteraf gaven de beelden die hij later op zijn computer bekeek niet dat wat hij ervan verwachtte. De officier van justitie omschreef het handelen van W. als 'digitale aanranding'. Of zoals een van zijn collega's het verwoordde: „Je voelt je aangerand zonder dat je bent aangeraakt." deondernemer.nl/businessfestival donderdag 26 april 2018 PC Mariniers welkom in Zeeland. Zo heet de facebookpagina die Toine Witters uit Serooskerke heeft gemaakt. Daarmee wil hij ongekleurde informatie ver strekken en vragen beantwoor den aan en van mariniers en hun gezinnen. Bijvoorbeeld over huisvesting, onderwijs en werk. Frank Balkenende Vlissingen Rijdende rechter John Reid was woensdag voor de eerste keer in Zeeland. Bijzonder vond hij de goede band, die eiser en gedaagde ondanks het conflict blijven onderhouden. René Hoonhorst Vlissingen Een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden plus het be talen van 4000 euro aan Vlis singen. Die gemeente moet dat geld verdelen onder een aantal ex-collega's van de 57-jarige Vlissinger B. W. Dat is de straf die politierechter J. Hopmans hem gisteren in Middelburg op legde. Ad Roos Middelburg Rijdende rechter John Reid (r) ondervraagt Keesjan de Bruijne, Rob Francooy, Gerard en Catrien Weug (klagers) op de eerste rij van de 'rechtszaal' in de Vlissingse lasloods. foto ruben oreel BUSINESS FESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32