Mannet e Zeeuwse Havendagen slaan een brug over de Westerschelde Derde editie Foodfest in Cadzand-Bad Controleer de politiek zelf op standpunten 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Ik stoor me niet aan windmolens Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK VERWACHTEN OOK EEN LINTJE 28 genomineerden Lokale Vrijheden Kookwedstrijd Slag op de Schelde Jongeren benoemd tot ambassadeurs ZIERIKZEE Strandvignet wordt geleverd In Vlissingen concentreren de acti viteiten zich zaterdag 23 juni van 9.00 tot 16.00 uur op het terrein van Damen Shiprepair, voorheen Sloe- poort, in Vlissingen-Oost. Mari tiem attractiecentrum Portaal van Vlaanderen aan de Binnenvaart- weg is in Terneuzen het ontmoe tingspunt. Havenbedrijven presenteren er zich op een bedrijvenmarkt. In Vlissingen staan verder op het pro gramma: een havenrondvaart, een mini-zonnebootrace, allerlei de monstraties en bedrijfsbezoeken per bus aan BOW Terminal/Kloos terboer, Verbrugge Terminals en olieraffinaderij Zeeland Refmery. Ook in Terneuzen kan een rond vaart worden gemaakt en is het mogelijk een excursie per bus te maken door de Kanaalzone. Verder kunnen recyclingbedrijf Heros in Sluiskil-Oost en Verbrugge Termi nals worden bezocht. Om het ie dereen gemakkelijk te maken rij den er zaterdag 23 juni gratis pen delbussen tussen Portaal van Vlaanderen en Damen Shiprepair in Vlissingen-Oost én van het NS- station Vlissingen naar Damen Shi prepair. De organisatie van de Havenda gen is in handen van Zeeland Port Promotion Council, havenbedrijf North Sea Port en Stichting Haven- Om het iedereen gemakkelijk te maken rijden er zaterdag 23 juni gratis pendelbussen dagen Terneuzen. De laatste is ook verantwoordelijk voor drie dagen feest in Terneuzen, van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni, met on der meer muziekoptredens van voornamelijk Hollandse artiesten, een foodtruckfestival, rondvaarten op de Westerschelde en - voor het eerst - zondag een sloeproeiwed- strijd van Breskens naar Terneuzen. Na een jaar pauze wordt op maan dag 4 juni de derde editie van Food fest gehouden in Cadzand-Bad. In en rond de strandkerk zorgt Stich ting Inspired Events voor kunst en muziek, maar bovenal voor eten en drinken van eigen bodem. Sergio Herman (Pure C, The Jane), Syrco Bakker (Pure C), Mark Labruyere (Delica Licious) en Petra Gorthmanns (Strandhotel) zijn het kloppend hart van het evenement. De organisatoren stonden in 2015 aan de wieg van Foodfest dat in de duinen werd gehouden en in 2016 onder de naam Summerfest ver huisde naar de strandkerk aan de Noorddijk. Dat is ook dit jaar de lo catie van het evenement dat weer Foodfest heet en waarbij het accent op de provincie Zeeland ligt, met Zee Land als thema. Nieuw dit jaar zijn de Heroes of Oud Sluis. Syrco Bakker en Sergio Herman nodigen een aantal oud collega's uit, die nu werkzaam zijn bij restaurants in Nederland, België en ver daarbuiten. Zij bereiden op Foodfest gerechten met Zeeuwse producten. Een kaartje kost 22,50 euro in de voorverkoop en is te bestellen via inspiredevents.nu VLISSINGEN In de maand voor de verkiezingen van 21 maart zijn de Kieswijzers van de PZC en BN De- Stem samen meer dan 220.000 keer gebruikt. De komende jaren kunt u zelf controleren hoe de partijen in uw gemeente zich houden aan de standpunten die zij in de Kieswij- zer innamen. In een speciaal online naslag werk zijn alle gemeenten opgeno men die hebben meegedaan aan de Kieswijzers van de PZC, BN De- Stem en hun zusterkranten. Het gaat in totaal om meer dan 200 ge meenten. Per gemeente staan alle stellin gen er in, en per stelling zijn de standpunten van de partijen opge nomen. Valt er binnenkort een be sluit over een belangrijk onder werp in uw gemeente? Dan kunt u altijd even terugkijken welke standpunt de politieke partijen daar in de Kieswijzer over inna men. Ukunt het naslagwerk online raadplegen via de link kieswijzer- tool.nl Zoek vervolgens onder het kopje Stelling de juiste stelling op en u kunt van elke partij zien of zij Eens, Oneens of Neutraal heeft ingevuld. Ook kunt u van elke partij zien wat de argumentatie was bij deze stel- lingname. Zó'n mannetje. Zo'n bezon- nebrild mannetje. Met een paar zware schoenen die hem iets groter moeten doen lij ken dan hij is; gekleed in een blauw-zwarte blouse met daarop in kloeke letters 'Handhaving' ge schreven. Ik zie hem soms met pedante pasjes op het parkeerterrein in het centrum van de stad paraderen. Met zijn wapen op scherp: zijn bonnenboekje. een boekhandel, een warenhuis dat vanouds bekendheid geniet vanwege zijn rookworst, een dis counter, slijterij, grand café, broodjeszaak en een winkeltje met van alles en nog wat. Het is er op dat parkeerterrein dikwijls een heel gewriemel, want veel par keervakken telt het niet; 38 zijn het er, waarvan er vijf zijn gereser veerd voor de gehandicapte mede mens. kooplustig volk massaal naar het stadscentrum trekt, is het dringen en wringen op dat parkeerter- reintje. Hoe vaak gebeurt het niet dat een bestuurder (meestal een man) uit armoede zijn auto heel even buiten de parkeervakken zet om zijn vrouw gauw-gauw-gauw een boodschapje te laten doen, ter wijl hij zeifin afwachting van haar terugkomst ongeduldig op het stuur zit te trommelen? Zal je al tijd zien, op dat soort momenten duikt het mannetje op - alsof hij er op zat te azen. Dan spreekt het mannetje enige vermanende woorden tot de bestuurder om vervolgens een bekeuring uit te schrijven. ik hoe het mannetje binnen een kwartier tijd twee bestuurders te grazen nam. En hoezeer zij ook discussieerden, argumenteerden en smeekten - er hielp geen lieve moedertje aan. Betalen moeten ze: 104 euro (inclusief 9 euro admini stratiekosten). mannetje met de zware schoenen en de blauw-zwarte blouse daarna tevreden wegwandelen, op zoek naar een volgend slachtoffer. Zó'n mannetje dus. Het is er op dat parkeerterrein dikwijls een heel gewriemel WEET JE WEL ZEKER bAT JE &E SOEIE UNTJESUJST HEBT 6EHACKT donderdag 26 april 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Eindexamentrai ning moet ver plicht worden 336 reacties MIDDELBURG 28 mensen en organisa ties maken kans op één van de Lokale Vier Vrijhe den Awards. Deze onder scheidingen worden uit gereikt op 16 mei. De Zeeuwse wedstrijd loopt parallel aan de Four Free- doms Awards die op de zelfde dag overhandigd worden. Het publiek kan tot en met 8 mei stemmen op de genomineerden via nl.surveymonkey.com/r/V C39GMB. WILHELMINADORP De zes deelnemers aan de vierde editie van de prestigieuze kookwed strijd Slag op de Schelde zijn bekend. Chefs en souschefs van de restau rants Merlet, de Bokke doorns, Elea, de Librije, Ratatouille Food&Wine en de Ertepeller gaan maandag 18 juni de strijd met elkaar aan op de Oosterschelde. Aan boord van het schip De- nick II koken zij asperges en een product uit de Oosterschelde. MIDDELBURG Vijftien jongeren van mbo-school Scalda, de HZ in Vlissingen en jon- gerendenktank Jouw Zeeland zijn benoemd tot ambassadeurs voor een duurzame economie. De jongeren doen mee aan het programma Finding Roots, waarmee zij zich inzetten voor duurzaam heid. Afgelopen zondag hielden ze een 'Waste- Feest': ze verzamelden afval op het Nollestrand in Vlissingen. Van de ruim 350 be stelde strandvignetten voor Schouwen-Duive- landers zijn er nu circa 250 verstuurd. De afde ling Openbare Werken verwacht dat begin vol gend week alle vignetten zijn geleverd. Schouwen- Duivelanders kunnen voor 16,39 euro een vig net kopen waarmee ze hun auto bij het strand kunnen parkeren. De proef begon 8 april en duurt een jaar. De Open Havendagen zijn dit jaar echt Zeeuws. Terneuzen en Vlissingen doen samen mee. Tussen de overkanten rijden zelfs gratis bussen. Harmen van der Werf Terneuzen Sophie Stockman Cadzand-Bad Het parkeerterrein grenst aan Vooral des zaterdags, als Afgelopen zaterdagmiddag zag Ik zag het bezonnebrilde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2