RENATE WENNEM ARS 'Geen 4 Mei Voor Mij' wil lawaaiprotest bij Dodenherdenking €479 corendon 6 Grand Park Bod rum Stam Elegance corendon nl 023 75106 06 Column De actiegroep demonstreert 'te gen de dodenherdenking in de huidige vorm', omdat zij die se lectief vindt. De slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog worden herdacht, inclusief de militairen die sindsdien zijn omgekomen. Daaronder vallen ook de soldaten die deelnamen aan de politionele acties in Indonesië. Volgens de ac tivisten zouden juist de slachtof fers van die acties moeten worden herdacht. „Niet-witte levens tel len blijkbaar niet mee in Neder land", staat op de pagina. De Amsterdamse WD re ageerde fel op de aankondiging. „Iedereen heeft het recht om te demonstreren, maar niet op 4 mei in de buurt van de Dam", aldus gemeenteraadslid Marianne Poot. Ze vindt de actie 'zeer ongepast' en niet respectvol voor onder meer de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. „Als je zelf om respect vraagt, dan moet je het ook voor anderen kunnen op brengen. Er zijn voldoende an dere plekken om te demonstre ren, ook op 4 mei." Poot stelde gisteren vragen over de actie aan Jozias van Aartsen, waarnemend burgemeester van Amsterdam. Ze hoopt dat hij geen toestemming zal geven voor een lawaaiprotest op de Dam of een andere locatie in de stad. i Groep vindt dat 'niet-witte levens niet meetellen' De hashtag #Geen4MeiVoorMij kwam in 2016 in het nieuws, toen activiste Christa Noëlle hem ge bruikte. Verschillende mensen schaarden zich achter de bood schap, hoewel er ook toen hevige kritiek was. Nu wordt voor het eerst opgeroepen tot het versto ren van de twee minuten stilte. Noëlle werd eerder verhoord in een onderzoek naar de actiegroep De Grauwe Eeuw, die opriep tot een moordaanslag op Sinterklaas. Ik had nog geopperd dat ze mis schien een keertje moesten trainen van tevoren. Om te kij ken hoe de samenwerking verliep en of ze het allemaal wel echt kón den. Maar nee, geen tijd en ze wa ren toch alle drie superfit? Dus ze gingen er gewoon een paar dagen eerder heen. Kon den ze daar nog een beetje oefenen. aan de Patrouille des Glaciers. Een mon- stertocht door de Zwitserse Alpen waarbij je in team verband, midden in de nacht, een tocht moet maken van 55 ki lometer. Rugzak op en ski's onder. En dan over gletsjers. Oh, en ze moesten aan elkaar vast zitten. Een sliert van drie mannen. Ging luk ken, tuurlijk. Er was een week eerder nog een Duitser spoor loos verdwenen in dat gebied. Waarschijnlijk in een spleet geval len. Enfin. Ze hadden alle beno digde materiaal bij elkaar geritseld en daar gingen ze dan. Twee dagen later zette Erben een filmpje op Instagram. Van de trai ning. Ze gingen eens proberen hoe dat nou was, met zijn drieën aan elkaar vastgebon den van een gletsjer skiën. Ik wist niet wat ik zag. De voorste van de drie kon niet skiën! Dat hadden ze even over het hoofd gezien. Ja, het was iets lastiger dan ze hadden verwacht, maar hé, als Pippa Middleton het kon, konden zij het ook! Hij had er sma lend bij gela chen. Vlak voor de race, de volgende dag, worden alle deelnemers gezegend door de plaatselijke pastoor. Gelukkig maar. Ik download de app waar mee ik hun vorderingen kan vol gen. Ze vertrekken om half elf 's avonds en zullen dus de hele nacht door de sneeuw ploeteren. Scrollend door de teams valt me op dat er heel wat ski-scholen meedoen. Van die gasten die opge groeid zijn in de bergen. Die met hun ogen dicht van een gletsjer af skiën. Dat is wel even andere koek. Na elf uur zijn ze uit de race ge haald. Ze waren tien minuten te laat bij het laatste checkpoint. De winnaars waren toen al zes uur binnen. Zelfoverschatting. Het heeft ze deze keer genekt. Maar wie blaakt van zelfvertrouwen, komt vaak een stuk verder dan de gene die denkt dat hij niks kan. En mag je ook in een helikopter. Als Pippa Middleton het kon, konden zij het ook, lachte hij 8 DAGEN NU VANAF Vertrek Belek Bodrum 8 DAGEN NU VANAF Alllnclusive AU Inclusive Vertrek mei woensdag 25 april 2018 GO Bezemwaaen Protestgroep 'Geen 4 Mei Voor Mij' wil tijdens de Nationale Dodenherdenking op 4 mei een lawaaimanifestatie hou den. De actie op de Dam zou een signaal zijn 'aan de racis ten die ons land regeren'. Gea Bruinsma Amsterdam Voordelig Turkije» Het leek zo gaaf. Er- ben ging met twee vrienden meedoen Meivakantie v.a. &099 2 volw. 1 kind. v.a. €1939 Zomervakantie v 0 €679 2 volw. 1 kind. v.a. €1639 Vertrek vanaf: Rotterdam Groningen, Maastricht Brussel Eindhoven Meivakantie 759 2 volw. 2 kind v.a. €2789 Mei v.a. €479 €5 49 Zomervakantie „€749 2 volw. 2 kind v.a. €2539 B -w-/. Ideale ligging direct aan het strand Spa Health Beautg center Miniclub voor de kinderen 4 a-la-carterestaurants Diverse bars Gratis wifi Meerdere zwembaden Beoordeeld met een 7.3 1 v" #HomeOf Rustig gelegen en direct aan het strand Meerdere zwembaden en glijbanen Buffet- a-la-carterestaurant 4 bars Miniclub met Nederlandstalige animatie Gratis wifi Beoordeeld met een 7.7 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6