O Golf aan activiteiten bij begin strandseizoen Dansend op weg naar Koningsdag 'Wij doen hier onze boodschappen, dus brengen we ook het afval weer terug' t) 7 Vooral op dinsdag en zondag is het raak, weet een Sassenaar. Dinsdag is het markt in Sas van Gent, zondag trekt deAlbertHeijnveel Belgen. „Zakken vol plastic staan dan naast de containers." GeikeArnaert zingt met Bief op Graauwrock zv Het begint steeds meer ergernis te wekken, het Belgisch afvaltoe- risme. Bij de Albert Heijn in hartje Sas van Gent staan inmiddels meer dan tien afvalcontainers, waarvan zes voor plastic. En dat is nog te weinig. Een echtpaar uit het Belgische Assenede haalt zakken vol plastic uit de auto. „Wij doen hier in de winkel onze boodschappen en brengen het afval ervan vervol gens hierheen", zegt de man zon der enige verontschuldiging. Met andere woorden: zo gek is dat toch niet. „Bovendien", zegt hij, „bij jullie is meer in plastic verpakt dan bij ons." Belgen komen graag naar Nederlandse supermarkten. Veel spullen zijn er goed koper. Plastic afVal nemen ze gelijk mee. Het gescheiden aanbieden van plas tic kost bij hen geld. Ze moeten er spe- I «Ir ciale zakken voor aanschaffen. Duur zijn die niet, maar ja, in Ne derland kun je plastic gratis kwijt. Een Sassenaar op de fiets stopt bij het container park. Hij wil ook liever niet met zijn naam in de krant, om frank en vrij commentaar te leveren. „Ze moeten die containers weg halen", vindt hij, „en ons aparte bak ken aan huis geven voor plastic. Dan is het afvaltoerisme Weetje, statiegeld op alle plastic flesjes en blikjes, dat zou het beste zijn zo voorbij." Een stadsgenoot die erbij komt staan, is het daarmee eens, alhoewel. „Misschien gaan ze het dan nog meer langs wegen dumpen. Heb je wel eens goed langs de Tractaatweg gekeken? Wat daar allemaal ligt!" Of dat al leen van Belgen is, weet hij niet. Dimitri Van Vooren uit Asse nede -hij durft wel zijn naam te geven- kan het goed begrijpen dat het vele gebruik van de verzamel- containers voor plastic ergernis wekt. Dat in Nederlandse super markten meer in plastic is verpakt, gaat er bij hem niet in. Hij wijst op een plastic fles die uit één van de containers steekt. „Dat is er ééntje van Colruyt, één van onze super markten. Daar zit geen statiegeld op. Dat is bij jullie beter geregeld, zoals ook de inzameling van plas tic. Weet je, statiegeld op alle plas tic flesjes en blikjes, dat zou het beste zijn." En wat doet de gemeente Ter- neuzen aan het afvaltoerisme? De containers vaker legen en verder voorlopig weinig. Het wachten is op de resultaten van twee proeven met gescheiden inzamelen in Biervliet en de Terneuzense wijk Othene-Noord. In het najaar is dan het woord aan de gemeenteraad. Sas van Gent zal bij harde wind nog wel een tijdje het plastic door de straten zien vliegen. CADZAND-BAD Moio Beach en Sport Zeeland openen het nieuwe strandsportseizoen traditiege trouw met de Moio Masters in Cadzand-Bad. Die is zondag toe aan de tiende editie. Het evenement is een combina tie van activiteiten: het laat zien wat er op het strand van Cadzand gedaan kan worden aan strand- en watersporten en is meteen de opening van de Zeeuwse Beach- tour, waaronder een aantal sport toernooien op de Zeeuwse stran den vallen. Tussen 11.00 uur en 17.00 uur kunnen bezoekers gratis mee doen aan activiteiten als bumper voetbal, golfsurfen, suppen, bran dingkajakken, bootcamp en yoga. Ook instructeurs van Move- mentsports en Healthcenter Bodyline werken mee aan die ac tiviteiten. Daarnaast zijn er kite- surfwedstrijden en wordt er een skimboardbaan aangelegd, waarop toppers hun trucs laten zien. Nieuw is een beachsoccer- toernooi van Moio en Beachsoccer Zeeland. De voorronden zijn za terdag, zondag de finales. Moio Beach, met een nieuw strandpaviljoen, bevindt zich aan de oostkant van Cadzand-Bad. Het complete schema en alle in formatie is te vinden op moio.nl. HULST Koningsnacht is op veel plekken een muzikale opmaat tot de dag erna. In Zeeuws-Vlaande ren wordt er vooral veel gedanst en muziek gemaakt. In Dé Sporthal in Cadzand wordt een Koningsbal gehouden. Vanaf 21.00 uur wordt er gedanst op het gratis feest. Op de Vismarkt in Hulst heeft Koningsnacht een competitief element. Bands en dj's strijden tijdens de Vestrock Rally om een plek op Vestrock. De bands Ampersand, King for a Day, Velosso en Our Common Sense nemen het vanaf 20.00 uur tegen elkaar op. Laatstgenoemde won muziekwedstrijd Steenworp, met een plek op Vestrock Rally als één van de prijzen. Ook de dj's Dosschy, Launuijt en de winnaar van Kunstbende proberen een plekje op Vestrock te bemachti gen. Dj Cardiax zorgt voor muziek in afwachting van de prijsuitrei king. In Terneuzen wordt er bij Sydney vanaf 22.00 uur gedanst op muziek van dj Sephyr. De toe gang is gratis. Koningsbolling Bij museumeetcafé De Vliegende Hollander wordt er gesport, vanaf 19.30 uur kan er worden inge schreven voor de Koningsbolling die The Sharks jaarlijks houden. GRAAUW De Vlaamse zangeres Geike Arnaert staat op Hemel vaartsdag tijdens Graauwrock met Blof op het podium. 10 mei is het zover. Uiteraard zingen ze tijdens het festival samen hun megahit Zoute- lande, dat wekenlang op nummer 1 stond in Vlaanderen en waarmee de Zeeuwse band voor het eerst echt voet aan de grond kreeg in Vlaanderen. De line-up van het festival werd eerder al bekend gemaakt. Naast Blof komen ook Wulf, Daredevils, Son Mieux, Peer, Harmen Broek Jr., The U2 Tribute en de winnaar van The Road to Graauwrock. woensdag 25 april 2018 Sas baalt van plastic troep uit België Harmen van der Werf Sas van Gent Dimitri Van Vooren uit Assenede krijgt zijn plastic afval nog net in de al overvolle container gepropt, foto boaztimmermans -Dimitri Van Vooren uit Assenede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65