Verdachte smeekte agent om een kogel in zijn hoofd A .ff baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl 4 ANALYSE MEMOGATE Een 25-jarige inwoner van de stad, Alek Minassian, reed maandag met een gehuurde bestelbus door Yonge Street, een van de drukste straten van Toronto. Daarbij reed hij over een afstand van ruim 2 ki lometer in op voetgangers. Tien mensen overleefden dat niet. Vijf tien slachtoffers liggen nog in het ziekenhuis. Minassian zelf vroeg na zijn moordtocht een agent die hem on der schot hield om hem 'in het hoofd te schieten'. De agent deed dat niet, maar arresteerde de Cana dees. Hij is gisteren voorgeleid en wordt beschuldigd van tien moor den en dertien pogingen tot moord. Hij was niet bekend bij de politie. Minassian zou een intelligente man zijn die kampt met psychi sche problemen. Een andere inwo ner van de stad, die samen met Mi nassian een programmeercursus volgde, omschrijft hem als 'sociaal onhandig'. „Hij was erg op zich zelf, hij sprak met niemand." Minassain meldde zich vorig jaar augustus aan voor het Cana dese leger. Hij begon aan zijn ba sistraining, maar na 2,5 week van de dertien weken die voor die trai ning staan, vertrok hij weer, zo maakte het ministerie van Defen sie gisteren bekend. „Hij klaagde M- over de discipline in het leger." Mi nassian had op dat moment nog geen wapentraining gehad. Er is nog geen motief bekend voor de daad van de Canadees. Nieuwszender CNN meldt wel dat hij vlak voor de aanslag in een fa- cebookbericht lovend sprak over Elliot Rodger. Die Amerikaan doodde in 2014 in Santa Barbara zes mensen en verwondde er veertien in een aanval met onder meer een auto. „Heil aan 'Supreme Gentleman' Elliot Rodger!", schreef hij. Rodger kwam in 2014 tot zijn daad uit onvrede over het in zijn ogen toenemende feminisme in de VS. Dat leidde er, volgens hem zelf, onder meer toe dat hij 'onge wenst celibatair' was. Er zijn de afgelopen jaren di verse grote aanslagen gepleegd door daders die met auto's, busjes of een vrachtwagen op mensen massa's inreden. Dat was onder meer het geval bij de door de jiha- distische-islam geïnspireerde aan slagen in Nice, Berlijn, Barcelona en Stockholm. Minassian lijkt niet uit een dergelijk motief te hebben gehandeld. Dat geldt ook voor de man die begin april met een busje drie mensen doodde toen hij in reed op een terras in Münster. Hij zegt het zo plechtig mogelijk. „Ik heb naar eer en geweten ge handeld", aldus Mark Rutte gis teren nog in de Tweede Kamer. Tegelijk beseft de premier dat juist zulke sussende woorden op barre grond landen in het parle ment momenteel. De oppositie is woest over de maatregel die het kabinet nu al maanden achtervolgt: die van het afschaffen van de dividend belasting. En het punt daarbij: ze gelooft de kabinetsvoorman ge woon niet meer. Het was immers Rutte die in november zei dat er geen memo's van ambtenaren werden achtergehouden waarin de effec ten van de belastingmaatregel was besproken. Geen adviezen, geen ambtelijke studies van het ministerie van Financiën. De maatregel was een gok, maar wel een waarvan Rutte overtuigd was dat deze juist was, zo luidde zijn verhaal. Adviezen Gisteravond stuurde hij alsnog memo's naar de Tweede Kamer, al was dat pas na het ter perse gaan van deze krant. Sinds vrij dag duidelijk werd dat deze ad- 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Het Prinsdom Andorra 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 5 dagen Thüringen en Sachsen, Meerane woensdag 25 april 2018 GO Het bloedbad van maandag in Toronto was een 'zinloze aanval en een afgrijselijke tragedie', maar geen georganiseerde ter roristische aanslag. Dat stelde de Canadese premier Justin Trudeau gisteren. Cyril Rosman Toronto/Rotterdam Alek Minassian (r) met zijn advocaat Georgia Koulis bij zijn voorgeleiding, fotoap r"'sf f f<:,- f*: K# -s GELOOF IN MARK RUTTE KRIJGT EEN KNAUW Wat er ook te lezen is in de veelbesproken memo's over de afschaffing van de divi dendbelasting: de oppositie in de Tweede Kamer valt vooral de geloofwaardigheid van premier Mark Rutte aan. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Voorbijgan ger Jack Young schrijft enkele woor den op een herdenkings- wand voor de slachtoffers van de aan slag. FOTO AFP v.a. slechts '•UU'Jf'l Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 1 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskosten 8 dagen Bohemen en Praag Vertrekdata: 12 mei 9, 23 juni 7, 21 juli 4,18 aug 1,15 septetc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 714, 28 juli 11, 25 aug 8 sept. Vertrekdata: 7,21 mei/4, 18juni 2,16, 30 juli 13,27 aug etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni 14, 28 juli 11, 25 aug etc. Vertrekdata: 14 mei 4 juni 2, 30 juli 20 aug 10 sept 1 okt. Vertrekdata: 28 mei /II juni 23 juli 6, 27 aug 10 sept etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4