O CD 10 2 Definitief geen Giro voor Antwan Tolhoek Michels Award lonkt voor De Nooijer Zaalvoetbaltitels voor Goesenaren Wielrenner uit Wemeldinge wordt ieder jaar een stukje sterker WIELRENNEN MARCO MINNAARD Antwan Tolhoek reist definitief niet af naar Is raël, waar op 4 mei de Ronde van Italië van start gaat. De 23-jarige renner uit Yerseke was aanvankelijk wel in de selectie van zijn ploeg LottoNL-Jumbo opgenomen, maar kampt met knieproblemen. Tolhoek kwam na de Abu Dhabi Tour van eind februari niet meer in ac tie. Hij moest onder meer de Ronde van Cata- lonië en de Ardennenklassiekers aan zich voorbij laten gaan. Tolhoek kampt met een zo genaamde runners knee, een blessure die vooral bij hardlopers voorkomt. De Bevelan der is inmiddels aan zijn knie behandeld en kan weer pijnvrij trainen, de Giro komt echter nog te vroeg voor hem. Gérard de Nooijer is één van de vijf genomi neerden voor de Rinus Michels Award voor beste trainer van de lupiler League. De Nooi jer bezet met FC Dordrecht momenteel de 13de plaats in de Jupiler League, maar is dank zij het veroveren van een periodetitel al zeker van de plays offs voor promotie. Naast de trai ner van Dordrecht dingen Michael Reiziger (koploper Jong Ajax), Henk de Jong (De Graafschap), Dick Lukkien (FC Emmen) en Mike Snoei (Telstar) mee naar de prijs. De ri nus Michels Awards worden uitgereikt tijdens het jaarlijkse congres van trainersvakbond WON op vrijdag 11 mei in Zwolle. Handbal De zaalvoetballers van De Bruine/Bouman zijn maandagavond in Terneuzen Zeeuws kampioen geworden. De ploeg, bestaande uit veldvoetballers van SSV'65, had in sportcen trum Vliegende Vaart na overwinningen te gen ZVV Hulst (3-1) en titelhouder Zoute- lande (3-2) in de laatste wedstrijd aan een 1-1 gelijkspel tegen De Strandloper/Ginsterveld voldoende om de titel te pakken. Zoutelande eindigde, mede dankzij een 4-3 zege tegen Hulst, op de tweede plaats. De Hulstenaren werden derde voor De Strandloper/Ginster veld. Maas Boogaard (Zoutelande) was topsco rer met zeven doelpunten. De Zeeuwse beker ging naar FM Sranang, eveneens uit Goes. De Ruiter Salero Eenmaal teruggekeerd van de Tour de France, merkte Marco Minnaard vorig jaar pas echt wat zijn deel name aan de Ronde van Frankrijk te weeg heeft gebracht. Van 'zomaar een renner' transformeerde hij in een Tourrenner. Begin juli hoopt de 29-jarige Wemeldingenaar op de fiets te stappen voor zijn tweede Tourdeelname. „Oneerbiedig gezegd ben je als renner normaal gesproken peloton vulling", vertelt Minnaard vanuit Zwitserland, waar hij deze week de Ronde van Romandië rijdt. Na de Tour ervoer de renner van Wanty Groupe-Gobert dat hij een andere status als renner had gekregen. „Dat merkte ik aan de reacties in Zeeland en de belangstelling bij de criteri ums na de Tour. Mensen kwamen speciaal voor mij naar die criteri ums toe." „Dan besef je ook in een keer wat zo'n Tour echt doet", vervolgt Minnaard. „Dat het meer betekent dan alleen maar een wielerwed strijd. Vooraf sta je daar niet bij stil. Iedereen zegt wel dat er niks boven de Tour gaat, maar dat neem je op dat moment eigenlijk met een kor reltje zout. Pas na die drie weken weet je wat het echt inhoudt." De (media-)aandacht nam na de verschillende criteriums die Minn aard vorig jaar reed weer langzaam af, maar daar maalde hij zeker niet om. „Ik was voorheen niet anders gewend." Bovendien merkte de Be velander anderhalve week geleden bij de Amstel Gold Race weer dat wielerfans hem zeker niet vergeten waren na zijn Tourdeelname. Minnaard, bezig aan zijn vijfde seizoen bij de Wanty-ploeg, heeft het er vaak over dat hij elk jaar een paar procent beter wordt. Dat is ook zijn drijfveer om door te blijven gaan. Ook dit jaar heeft hij het ge voel dat die progressie er is. „Ik heb zowel de Amstel Gold Race als Luik-Bastenaken-Luik uitgereden. Dat was me voor heen nog nooit in één seizoen gelukt." „Maar om in één van die twee wedstrijden een rol van betekenis te kunnen spelen, had ik een super dag nodig en die had ik helaas niet. In het begin van het seizoen ben ik ook nooit heel erg goed, dat weet ik van mezelf Nu komt er een periode aan waarin ik normaliter beter ben. Ik hoop dat we dat ook gaan terug zien in mijn uitslagen." Hoewel Minnaard spreekt van een mindere vorm in het begin van het seizoen, nam hij zowel in de Ruta del Sol (februari) als in de Coppi e Bartali (maart) bijna de bergtrui mee naar huis. De Zeeuwse sportman van het jaar kwam in beide rondes slechts een paar punten tekort voor de winst van het bergklassement. Doordat hij in beide koersen veelvuldig ten aanval trok, verschafte hij zich 'van zelf een goede uitgangspositie in het bergklassement, zonder dat dat vooraf een doel was. Toen Minnaard er eenmaal goed voor stond in de strijd om het berg- tricot werd het winnen van het bergklassement wel een doel, maar toen was het in beide gevallen al te laat. Vooral aan het missen van de bergtrui in de Coppi e Bartali hield hij een zuur gevoel over. In de derde rit van de Italiaanse koers, op de laatste berg waar punten voor het bergklassement te verdienen wa- ledereen binnen de ploeg staat natuurlijk te springen om de Tour te rijden ren, maakte Minnaard onderdeel uit van de kopgroep. De voorsprong van de vluchters op het achtervol gende peloton was riant. Tot het moment dat Team Sky de gashen del plots opendraaide. Gevolg was dat het rap gedaan was met het vluchtersavontuur van Minnaard. 500 meter voor de top van de be klimming waar hij de bergtrui vei lig kon stellen, passeerden de Britse troepen hem. Minnaard werd tweede in het bergklassement. Pre cies de punten die hij kon verdie nen op de slotbeklimming, braken hem op. In Fribourg werkte Minnaard gis termiddag de proloog van de Ronde van Romandië af, hij werd 116de. Na de Zwitserse ronde rijdt de voor malig mountainbiker de Rhöne- Alpes Isère Tour, de wedstrijd die hij vorig jaar op zijn naam schreef. Daarna gaat de nummer veertig van de voorbije Tour twee weken op hoogtestage naar de Siërra Nevada, samen met zijn ploeggenoten Tho mas Degand en Guillaume Martin. Laatstgenoemde is bij Wanty, dat in januari opnieuw een wildcard voor de Tour ontving, de enige ren ner die al honderd procent zeker is van deelname aan de Tour de France. De talentvolle Franse klim mer is het uithangbord van het team. De overige zeven plaatsen worden in juni ingevuld. „Iedereen binnen de ploeg staat natuurlijk te springen om de Tour te rijden", zegt Minnaard, die zichzelf in de Tourploeg hoopt te rijden door een constant niveau te laten zien met een uitschieter. „Ik heb drie weken lang geno ten", blikt Minnaard terug op de Ronde van Frankrijk van verleden jaar. „Het was afschuwelijk afzien, maar het is tot nu toe de mooiste ervaring uit mijn carrière. Het zou natuurlijk fantastisch zijn om op nieuw naar de Tour te mogen. En ik doe het dit jaar graag nog iets beter dan vorig jaar", is hij stiekem al be zig met de Tour. We weten dus al waar Minnaard met zijn hoofd zit: bij het plaatsje Noirmoutier-en- 1'ïle, waar op 7 juli de 105de editie van de Tour van start gaat. woensdag 25 april 2018 WIELRENNEN VOETBAL 3 De kampioenen van De Bruine/Bouman Uit GOeS. FOTOCAMILESCHELSTRAETE ZAALVOETBAL Op het NK Powerliften wist Tymen Gere- stein afgelopen weekend ondanks een bles sure 230kg te squatten. Vito Menheere wist 240kg te squatten. De 18-jarige Luc van der Male heeft 255kg gedeadlift. Ivan Carrasco blonk uit door 265kg te deadliften. Lindsay Paling van de Bowling Vereniging Middelburg is opgenomen in de selectie voor het WK bowlen onder 21 jaar. Het wereldkam pioenschap voor Jong Senioren wordt van 25 juli tot en met 3 augustus gehouden in de VS. Sylvia Eckel en Ronald Geyt zijn na één op treden op het wereldbekertoernooi driebanden in Antalya uitgeschakeld. Jean Paul de Bruijn komt vandaag voor het eerst in actie. Op het Open Ne derlands Kampi oenschap Breed tesport voor B-ju- nioren hebben de jongens van EMM/Olympus de derde plaats ver overd. In Boekei werden zowel Habo als Internos aan de zegekar gebonden. S Brent de Ruiter (17) uit Middelburg heeft tijdens de European Bowling Tour in Tilburg zijn negende perfect game (300) ge gooid. Gemiddeld 226,6 was echter niet voldoende voor de finale. El- vira de Weerdt (21) uit Zierikzee debu teerde op de EBT met 198,3 punten gemiddeld. De driejarige ge schelpte doffer "Salero" van Mar cel Buijsse uit Oostburg won za terdag de derde (van de zes in to taal) Vitesse-wed- strijd, vanuit Roye. Met bijna tachtig kilometer per uur was hij de snelste van de 9237 deel nemende Zeeuwse duiven. O Cl Fribourg Marco Minnaard (L) afgelopen weekend in actie tijdens Luik-Bas tenaken-Luik. FOTO PETER DE VOECHT/PHOTO NEWS - Marco Minnaard (29) TT-- mg jy/tfUTV. Stiekem al bezig met Tourdeelname Arwin Willemsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42